Tika Haberleri

Tika haber, Tika son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Tika - 11.11.2020
"Milli Ağaçlandırma Günü" kapsamında Balkanlar'da binlerce fidan dikildi - KUZEY
"Milli Ağaçlandırma Günü" kapsamında Balkan ülkeleri Kuzey Makedonya, Bosna Hersek, Kosova, Arnavutluk ve Karadağ'da binlerce fidan toprakla buluştu.
Tika - 11.11.2020
"Geleceğe Nefes" kampanyasında Libya'da 1000 fidan dikildi
Milli Ağaçlandırma Günü "Geleceğe Nefes, Dünyaya Nefes" Programı kapsamında Libya'nın başkenti Trablus'ta 1000 fidan toprakla buluştu.
Tika - 10.11.2020
Son dakika haber! Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Kırgız mevkidaşıyla ortak basın toplantısında konuştu: (2)
Gelen son dakika haberlerine göre Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye Maarif Vakfının (TMV) Kırgızistan'da okullar açarak bu ülkedeki eğitime katkı sağlayacağını bildirdi.
Tika - 10.11.2020
Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında 11 Kasım'da 81 il ile aynı anda yaklaşık 30 ülkede fidanlar toprakla buluşacak
Geçtiğimiz yıl Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın himayesinde Tarım ve Orman Bakanlığı ile Orman Genel Müdürlüğü'nün koordinasyonunda başlatılan 'Geleceğe Nefes' kampanyası bu yıl da 11 Kasım saat 11.11'de 81 il ve 922 ilçede aynı anda gerçekleşecek.
Tika - 10.11.2020
TİKA'dan Kolombiya'da kadınların güçlenmesine destek
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Kolombiya'daki kadınların ekonomik ve sosyal açıdan güçlendirilmesi ve mesleki eğitim görmeleri için kurulan "Kadın Evleri" projesine destek sağladı.
Tika - 09.11.2020
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan, 12. Büyükelçiler Konferansı'nda konuştu: (1)
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sebebiyle büyükelçileri bu sene Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde istedikleri gibi ağırlayamadıklarını dile getiren Erdoğan, çevrimiçi de olsa bir araya gelmeyi, hasbihal etmeyi, yoğun dış politika gündemlerine dair değerlendirmelerde bulunmayı arzu ettiklerini söyledi.
Tika - 06.11.2020
TİKA'dan Kolombiya'nın sağlık altyapısına destek
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Kolombiya'nın Norte de Santander bölgesinde bulunan Teorama ve Hacari belediyesi sağlık merkezlerine tıbbi ekipman ve cihaz desteği sağladı.
Tika - 06.11.2020
Son dakika haberleri! Güney Afrikalı Müslümanlar, İzmir'de hayatını kaybedenler için gıyabi cenaze namazı kıldı
Son dakika haberlerine göre Güney Afrika'da, İzmir'deki depremde hayatını kaybedenler için gıyabi cenaze namazı kılındı.
Tika - 05.11.2020
Son dakika haberi! Türkiye'de üretilen mobil süt sağma makinesi, Orta Asya'da ilk kez Kazakistan'da kullanılacak
Son dakika habere göre NUR Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Kazakistan'daki Saken Seyfullin Agroteknik Üniversitesine mobil küçükbaş hayvan süt sağma makinesi desteğinde bulundu.
Tika - 03.11.2020
Son dakika haber... Lübnanlı Milletvekili: "Türk Hastanesi bir an önce açılmalı"
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beyrut Limanı'ndaki şiddetli patlamanın ardından ülkedeki sağlık ihtiyaçları göz önünde bulundurularak Sayda Türk Hastanesi'nin bir an önce hasta kabulüne başlamasını sağlamak üzere Sağlık ve Gıda Politikaları Kurulu Başkanvekili Prof.
Tika - 03.11.2020
2021 Yılı Bütçesi, Plan ve Bütçe Komisyonunda
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Ayasofya-i Kebir Camii'ne ilişkin, "Yunanistan bizi şikayet ettiği için UNESCO temsilcisi de geldi, incelemelerde bulundular.
Tika - 02.11.2020
2021 Yılı Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda
AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora, AK Parti'nin kültürel varlıklara sahip çıkan bir iktidar konumunda olduğunu belirterek, "Gerek kazı çalışma faaliyetlerinde gerekse yurt dışından iadesi sağlanan eserlere baktığımızda her yönüyle fark yaratan çalışmalar ortaya koyduk." dedi.
Tika - 02.11.2020
AA ve TİKA iş birliğiyle "Çevrim İçi Yeni Nesil Habercilik Eğitim Programı" başladı
Anadolu Ajansı (AA) ve Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığınca (TİKA), TİKA'nın Muhabir Eğitim Programı (MEP) kapsamında düzenlenen "Çevrim İçi Yeni Nesil Habercilik Eğitim Programı" başladı.
Tika - 01.11.2020
TİKA'dan Afganistan'daki tarımsal kalkınmaya sera desteği
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Afganistan'da tarımsal teknoloji ve eğitimin geliştirilmesi amacıyla özellikle kış aylarında gıda alanında yaşanan bazı sıkıntıların azaltılmasına yönelik iki adet sera inşa etti.
Tika - 29.10.2020
Son dakika... TİKA'dan Kolombiya'ya solunum cihazı ve termal kamera desteği
Son dakika haberi... Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığının (TİKA) Kolombiya'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele amacıyla 3 solunum cihazı ve 3 termal kamera temin ettiği bildirildi.
Tika - 28.10.2020
TİKA'dan Nijer'in eğitim altyapısına destek
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Nijer'in Tahaou İllela şehrindeki bir okula 9 sınıf ve 3 öğretmenler odasından oluşan ek bina inşa etti.
Tika - 27.10.2020
Sudan Dışişleri Bakanı Kameruddin, Türkiye ile ilişkilerinin seviyesine övgü yaptı
Sudan Dışişleri Bakanı Ömer Kameruddin, Sudan-Türkiye ilişkilerinin geldiği noktayı övdü, çeşitli alanlarda iş birliğini güçlendirme niyetinde olduklarını belirtti.
Tika - 27.10.2020
Batı'da İslam karşıtlığı Türkiye karşıtlığına mı dönüşüyor?
Dolayısıyla son dönemde Avrupa'daki Türk korkusu ve karşıtlığında tarihin tekerrür etti(rildi)ği, bunun da daha ziyade "Türkiye/Erdoğan korkusu" olarak tezahür ettiği görülüyor. Bu, Norman Daniel'in ifadesiyle "nesilden nesle aktarılan" İslam ve Türk karşıtlığının modern versiyonlarıyla aktive edilip tekerrür ettirilmesidir. İnsan topluluklarının olgular karşısındaki tavırlarını inceleyen Walker Connor'ın "İnsanların davranışlarını gerçeğin ne olduğu değil, insanların olgular hakkındaki inançları ve algıları tayin eder" sözünü haklı çıkaracak şekilde, maalesef İslam ve Müslümanlar, Türkiye/ Türkler ve Erdoğan ile alakalı kanaatleri, politika yapıcılarca, tarihten hareketle, post-modern versiyonlarıyla tekrar üretilen imajlar belirliyor.
Tika - 26.10.2020
TİKA Gürcistan'da eğitim alanındaki yardım faaliyetlerini sürdürüyor
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Türkiye'nin sınır komşusu Gürcistan'ın Marneuli şehrinde bulunan Momavali Okulu'nda fizik, kimya ve biyoloji laboratuvarları kurdu.
Tika - 26.10.2020
AA ile TİKA iş birliğiyle "On-line Diplomasi Muhabirliği Eğitim Programı'" başladı
Anadolu Ajansının (AA) Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) iş birliğiyle TİKA'nın Muhabir Eğitim Programı (MEP) kapsamında düzenlenen "On-line Diplomasi Muhabirliği Eğitim Programı'" başladı.
Tika - 25.10.2020
TİKA'dan Sudan'da "madde bağımlılığı"nı yenen gençlere destek
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Doğu Afrika ülkesi Sudan'da madde bağımlılığından kurtulan sokak çocukları ve gençlere mesleki eğitim malzemeleri temin etti.
Tika - 24.10.2020
TÜ heyetinden Kosova'da ziyaretler
TÜ'nün bölgedeki çalışmalarından memnuniyet duyduğunu dile getiren Dinçer, TİKA'nın Balkanlardaki politikasının etnik ya da dini ayrım gözetmeksizin bütün kesimleri içerecek bir perspektif oluşturmak olduğunu ve bu bakımdan Trakya Üniversitesi'nin Balkanlar vizyonu ile örtüştüklerini kaydetti.
Tika - 22.10.2020
Dışişleri Bakan Yardımcısı Kıran, Arakanlı mültecilerin eve dönüş çabalarının hızlandırılması gerektiğini söyledi Açıklaması
Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, Arakanlı Müslümanların en temel insani ihtiyaçlardan bile mahrum bırakıldığını belirterek "Rohingya Müslümanlarının gönüllülük esası çerçevesinde, güvenli ve insanlık onuruna yakışır bir şekilde Myanmar'daki evlerine dönüşlerini sağlamak istiyoruz.
Tika - 22.10.2020
TİKA'dan Bosna Hersek'te tarım kapasitesinin geliştirilmesine destek
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığınca (TİKA) Bosna Hersek'in Una Sana Kantonu'ndaki (USK) Tarım Enstitüsü bünyesinde hizmet veren laboratuvarda kullanılmak üzere teknik ekipman desteğinde bulunuldu.
Tika - 22.10.2020
TİKA, Hace Abdullah-ı Ensari Çilehanesi'ni restore etti
Afganistan'ın batısındaki Herat vilayetinin tarihi eserlerinden Hace Abdullah-ı Ensari Çilehanesi, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığınca (TİKA) restore edilerek, tekrar İslam kültür mirasına kazandırıldı.
Tika - 22.10.2020
Son dakika haberi: Lübnan'daki Türk Hastanesi'nde görev alacak hemşireler Türkiye'de eğitim görüyor
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beyrut Liman'ındaki şiddetli patlamanın ardından ülkedeki sağlık ihtiyaçları göz önünde bulundurularak Sayda Türk Hastanesi'nin bir an önce hasta kabulüne başlamasını sağlamak üzere Sağlık ve Gıda Politikaları Kurulu Başkanvekili Prof.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Tika Haberleri | Tika Haber - Haberler - Sayfa 6 - Tika haberleri, son dakika tika haber ve gelişmeleri burada. Son dakika haberleri! Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Çam, 2021 Yunus Emre Yılı dolayısıyla Eskişehir'e geldi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 1.3.2021 06:30:54. #1.16#
title