Tika Haberleri

Tika haber, Tika son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Tika - 30.11.2020
Türkiye'den Filistin'e Kovid-19'la mücadele için tıbbi malzeme yardımı
Türkiye'nin yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele için gönderdiği tıbbi yardım malzemeleri Filistin Sağlık Bakanlığı tarafından teslim alındı.
Tika - 30.11.2020
TİKA'dan Kamerun'a kentsel atıklarla mücadele için ekipman desteği
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Kamerun'un Uç Kuzey bölgesindeki Maroua kentinde bulunan Birleşik Mahalleler Dayanışmacı Eğiticiler Derneğine (CESOQUAR) kentsel atıklarla mücadele amacıyla çeşitli malzeme ve ekipman desteğinde bulundu.
Tika - 28.11.2020
TİKA'dan Necef ve Kerbela'ya çalışma ziyareti
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansından (TİKA) heyet, Irak'ın Necef ve Kerbela kentlerine çalışma ziyareti gerçekleştirildi.
Tika - 27.11.2020
Son dakika haber! TİKA'dan Filipinler'e maske üretimi için dikiş makinesi desteği
Son dakika haber: Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele kapsamında Filipinler'e, maske ve tıbbi koruyucu elbise üretiminde kullanılmak üzere dikiş makinesi ve ekipmanı desteğinde bulundu.
Tika - 26.11.2020
TİKA'dan, Senegal Radyo Televizyon Kurumuna teknik ekipman desteği
Törende konuşan Büyükelçi Kavas, TiKA'nın daha önce de RTS ile çeşitli iş birliklerinde bulunduğunu hatırlatarak, sağlanan teknik malzeme desteğinin, televizyon yayıncılığına büyük katkı sunacağını vurguladı.
Tika - 26.11.2020
TİKA'dan Mogadişu Üniversitesine laboratuvar desteği
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA), Somali'nin başkenti Mogadişu'daki Mogadişu Üniversitesi bünyesinde inşaat, su, toprak, asfalt ve yapı malzemeleri test laboratuvarının açılışını yaptı.
Tika - 25.11.2020
TİKA'dan Batı Şeria'daki bir hastaneye kuvöz yardımı
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Türkiye'nin Filistin sağlık sektörüne verdiği destek kapsamında, işgal altındaki Batı Şeria'daki bir hastanenin yenidoğan ünitesine 5 kuvöz yardımında bulundu.
Tika - 25.11.2020
Haşim Thaçi'nin tasfiyesi ne anlama geliyor?
Balkanların en genç cumhuriyeti olan Kosova'da neler oluyor?
Tika - 24.11.2020
TİKA Afganistan'da sokak çocukları için eğitim projesi başlattı
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Afganistan'ın Mezar-ı Şerif kentinde cadde ve sokaklarda çalışan çocuklar için yeni bir eğitim projesi başlattı.
Tika - 23.11.2020
TİKA'dan Bangladeş'teki Arakanlı sığınmacılara gıda yardımı
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Bangladeş'teki Arakanlılara gıda yardımında bulundu.
Tika - 23.11.2020
Başkan Yüce "Pandemi Sürecinde Belediyelerin Rolü" toplantısına katıldı
Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, "Pandemi Sürecinde Belediyelerin Rolü" konulu online Türkiye-Özbekistan tecrübe paylaşımı toplantısına katıldı.
Tika - 20.11.2020
TİKA'dan KKTC'deki kadın girişimcilere destek
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ndeki (KKTC) kadın girişimcilerin üretimde yer alabilmelerine ve kadın istihdamına katkı sağlamak amacıyla çeşitli alanlarda destek projesi başlattı.
Tika - 19.11.2020
TİKA, Pakistan'da kız öğrencilerin eğitim gördüğü okulu yeniledi
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Pakistan'ın başkenti İslamabad'da kız öğrencilerin eğitim gördüğü okulu tadilattan geçirdi.
Tika - 17.11.2020
TİKA'dan Kosova'da veteriner hekimlere yönelik Tecrübe Paylaşım Programı
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından düzenlenen Kosovalı veteriner hekimlere yönelik "Tecrübe Paylaşımı Online Eğitim Programı" video konferans yönetimiyle başladı.
Tika - 14.11.2020
15 Temmuz şehidi, Kosova'da Türk askerinin yaptığı kütüphanede yaşatılacak
Türkiye'de 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Ankara'nın Gölbaşı ilçesinde Özel Harekat Daire Başkanlığı'na düzenlenen saldırıda şehit düşen özel harekat polis memuru Mustafa Serin'in ismi, Kosova'da görevli Türk askeri tarafından yapılan kütüphanede yaşatılacak.
Tika - 13.11.2020
TİKA'dan Karadağlı çiftçilere tarım ekipmanı desteği
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Karadağ'ın Bijelo Polje şehrindeki çiftçilere tarım ekipmanı desteğinde bulunuldu.
Tika - 13.11.2020
Lübnan istikrarında Türkiye: Tepkiler ve senaryolar
Türkiye aleyhine yürütülen medya kampanyası Türkiye'nin bahsi geçen bölgelerdeki istikrar temelli bölgesel aktivizmine ve dolayısıyla Lübnan'da artması muhtemel nüfuzuna üç ana yaklaşım olduğunu belirtebiliriz. Bunlardan ilki, Katar gibi ülkeler tarafından savunulan Türkiye'nin bölgedeki rolünün olumlu olduğuna ve desteklenmesi gerektiğine yönelik. Diğeri, rekabete dayalı olmasına ve Türkiye'nin artan bölgesel etkisinden rahatsız olmasına rağmen Ankara ile çatışmacı ilişkilerden ziyade işbirliği kanallarını geliştiren İran'ın tutumu. Üçüncüsü ise Türkiye'nin Doğu Akdeniz bölgesinde kalıcı hale dönüşen bölgesel aktör konumunu kendi çıkarlarına doğrudan tehdit olarak gören ülkeler ve bu ülkelerin-aktörlerin kontrolündeki medya organlarının oluşturmaya çalıştığı dezenformasyona dayalı algı. Bahsi geçen üç yaklaşımdan sonuncusunun Türkiye'nin son dönemde yoğunlaşan Lübnan yönelimine karşı geliştirdiği argümanları temel alan bu çalışma, bu argümanların temel hedeflerini, Türkiye'nin Lübnan politikasının boyutları ve dini-mezhepsel gruplarla olası ilişkileri üzerinden analiz ediyor.
Tika - 12.11.2020
Son dakika haberleri! Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Çam, 2021 Yunus Emre Yılı dolayısıyla Eskişehir'e geldi
Son dakika kültür sanat haberi... Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Dr. Serdar Çam, Eskişehir'de çeşitli ziyaretlerde ve incelemelerde bulundu.
Tika - 12.11.2020
Son dakika haberleri: DHA YURT BÜLTENİ -12
Son dakika haber... Bakan Yardımcısı Çam: İslamofobi ve yabancı karşıtlığına Yunus Emre'nin dilinden cevap vereceğizKÜLTÜR ve Turizm Bakan Yardımcısı Serdar Çam, İslamofobi ve Avrupa'daki yabancı karşıtlığına Yunus Emre'nin dilinden cevap vereceklerini ifade ederek, "Başta gurbetçilerimize, vatandaşlarımıza...
Tika - 12.11.2020
TİKA ile Bosnalı kadınlar tarımsal ekonomiye katkı sağlıyor
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığınca (TİKA) kırsal alanda kadının güçlenmesine ve aile ekonomisine katkı sağlamak hedefiyle Bosna Hersek'te "Örtü Altı Üretiminin Geliştirilmesi Projesi" uygulandı.
Tika - 12.11.2020
TİKA'dan "Geleceğe Nefes, Dünyaya Nefes" kampanyası kapsamında 25 ülkeye ağaçlandırma desteği
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), "Geleceğe Nefes, Dünyaya Nefes" kampanyası kapsamında, 25 ülkede 20 bin fidanı toprakla buluşturdu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Tika Haberleri | Tika Haber - Haberler - Sayfa 5 - Tika haberleri, son dakika tika haber ve gelişmeleri burada. TİKA dünyanın dört bir yanında engellilerin yanında oldu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 3.3.2021 09:05:29. #1.14#
title