Tika Haberleri

Tika haber, Tika son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Tika - 13.12.2020
TİKA'dan Güney Sudan'da mahkumlara kaynakçılık malzemesi ve ekipmanı desteği
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Güney Sudan'ın başkenti Cuba'daki mahkumlara kaynakçılık malzemesi ve ekipmanı desteğinde bulundu.
Tika - 13.12.2020
Son dakika haber | İbn Haldun Üniversitesi'nde "Pandemi Dönemi Kamu Diplomasisi" webinarı
İbn Haldun Üniversitesinden yapılan açıklamaya göre, ülkelerin dış politikalarına yön veren güncel diplomatik kavram ve tartışmalar "Pandemi Dönemi Kamu Diplomasisi" başlıklı webinarda değerlendirildi.
Tika - 12.12.2020
İsrail saldırılarında gözlerini kaybeden Filistinliler TİKA destekli yapay göz projesiyle eski görünümlerine kavuşuyor
İsrail'in Gazze'ye düzenlediği saldırılarda gözlerini kaybeden Filistinliler, Türkiye İşbirliği ve Koordinasyonu Ajansının (TİKA) finanse ettiği yapay cam göz projesiyle doğal görünümlerine kavuşuyor.
Tika - 12.12.2020
TİKA'dan Kazakistan Emniyet Mensuplarına Meslek İçi Eğitim
Uluslararası Polis Eğitimi İşbirliği Projesi kapsamında, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve Emniyet Genel Müdürlüğü işbirliğinde Kazakistan Emniyet Mensuplarına çevrimiçi "Örgütlü Suç Soruşturmaları ve Soruşturma Teknikleri Eğitimi" verildi.
Tika - 09.12.2020
TİKA'dan Kosovalı veteriner hekimlere çevrim içi eğitim desteği
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Kosovalı veteriner hekimlere yönelik "Tecrübe Paylaşımı On-line Eğitim Programı" gerçekleştirdi.
Tika - 09.12.2020
TİKA'dan Kolombiya'daki uluslararası havaalanına, termal kamera sistemi desteği
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Kolombiya'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını tedbirleri kapsamında biyogüvenlik protokolü ve önlemlerini uygulamak amacıyla Rafael Nunez Cartagena de Indisa Uluslararası Havaalanı'na Türk üretimi iki termal kamera seti desteği sağladı.
Tika - 09.12.2020
Bakan Ersoy, Kültür ve Turizm Bakanlığının 2021 yılı bütçesi üzerinde TBMM Genel Kurulu'nda konuştu: (4)
Doğu Akdeniz politikalarının odağında bulunan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde, 2019 Aralık ayında TİKA Lefkoşa Program Koordinasyon Ofisi'nin resmi açılışı yapılmıştır.
Tika - 08.12.2020
Meclis ile Kültür ve Turizm Bakanlığının 2021 yılı bütçeleri kabul edildi
TBMM Genel Kurulu'nda, Meclis, Anayasa Mahkemesi, Sayıştay, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile bağlı ve ilgili kurumların 2021 yılı bütçeleri kabul edildi.
Tika - 08.12.2020
Meclis ile Kültür ve Turizm Bakanlığının 2021 yılı bütçeleri TBMM Genel Kurulunda
MHP İstanbul Milletvekili Feti Yıldız, terör örgütü PKK'nın arzuladığı şekilde bir anayasa taslağı ya da yol haritasını gizleyenlerin, bunu gizlemelerine gerek olmadığını belirterek "Beğenirler, beğenmezler; hazırlasınlar, Türk toplumumuzla paylaşsınlar, herkes de kimin ne olduğunu görsün." dedi.
Tika - 08.12.2020
TİKA, Tacikistan'da Yazılım Eğitim Merkezi kurdu
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA), Tacikistan'ın başkenti Duşanbe'de orta ve düşük gelir sahibi ailelerin işsiz gençlerine yönelik, ücretsiz bilgisayar yazılım ve kodlama kurslarının verildiği "Yazılım Eğitim Merkezi" açtı.
Tika - 08.12.2020
Son dakika haber... Meclis ile Kültür ve Turizm Bakanlığının 2021 yılı bütçeleri TBMM Genel Kurulunda
Son dakika haberleri... AK Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan, "Bu Meclis darbelerle yüzleşen, darbeleri sorgulayan, darbelerle hesaplaşan; iradesine, işleyişine, ruhuna yönelik her türlü saldırıya göğüs geren, millet iradesini namusu bilerek koruyup kollayan bir Meclis'tir.
Tika - 06.12.2020
Son dakika... TİKA'dan Sudan'a Kovid-19'la mücadele için tıbbi malzeme desteği
Son dakika haberleri... Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA),??????? yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında, Güney Darfur Valiliği ve Niyala Sudan-Türkiye Eğitim Araştırma Hastanesine koruyucu tıbbi malzeme yardımında bulundu.
Tika - 06.12.2020
Afganistan'daki TMV okullarında mezuniyet heyecanı
Afganistan'ın başkenti Kabil'de bulunan Türkiye Maarif Vakfı (TMV) Afgan-Türk Maarif Okulları Aryana Erkek Lisesi, FETÖ'den devralınmasının ardından ikinci mezunlarını verdi.
Tika - 06.12.2020
TBMM'de bu hafta
Meclis'in, yarın başlayıp kesintisiz 12 gün sürecek 2021 yılı bütçe maratonunda, kamu idarelerinin bütçe ve kesin hesapları görüşülecek.
Tika - 06.12.2020
Haftanın tarihine bakış
İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT), ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıma ve ABD Büyükelçiliğini Tel Aviv'den Kudüs'e taşıma planını açıklamasının ardından, Dönem Başkanı Türkiye'nin çağrısı üzerine 13 Aralık 2017'de İstanbul'da olağanüstü toplandı.
Tika - 05.12.2020
TİKA'dan Kenya'daki sel mağdurlarına yardım eli
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Kenya'nın Baringo eyaletindeki sel mağduru 150 aileye yardım eli uzattı.
Tika - 04.12.2020
Türkiye Maarif Vakfı Afganistan'ın başkentine ilkokul açtı
Türkiye Maarif Vakfı (TMV), Afganistan'ın başkenti Kabil'de ilkokul açtı.
Tika - 04.12.2020
Türkiye karşıtlığının söylem repertuvarı: Otoriterleşme ve 'Yeni Osmanlıcılık'
Türkiye'nin hem iç hem de dış politikada attığı stratejik adımlar (otonomi arayışı) Türkiye'ye ilişkin söylem değişikliklerinin takip edilmesi hususunda önemli veriler sunuyor.
Tika - 03.12.2020
TİKA'dan Dünya Engelliler Günü'nde Çadlı engellilere eğitim ve malzeme desteği
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Çad'daki bir grup engelliye mesleki eğitimin ardından tekerlekli sandalye ile deri işleme ve ayakkabı tamir malzemesi hediye etti.
Tika - 03.12.2020
TİKA dünyanın dört bir yanında engellilerin yanında oldu
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) son 5 yılda dünyanın dört bir yanındaki engelliler için toplam 5 bin 330 ekipman ve protez desteği sağladı.
Tika - 03.12.2020
Türkiye ve Kosova arasında "Sinematografik İş Birliği" anlaşması imzalandı
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, "Sinema ve dizi sektörü Türkiye'de çok gelişmiş durumda.
Tika - 02.12.2020
TBMM Dışişleri Komisyonu'nda, 2 kanun teklifi kabul edildi
TBMM Dışişleri Komisyonu, uluslararası anlaşmaların onaylanmasını uygun bulan 2 kanun teklifini kabul etti.
Tika - 01.12.2020
Türk heyetinden Telafer'e çalışma ve yardım ziyareti
Irak'ta bulunan Türk heyeti, Musul kentinin Telafer ilçesine çalışma ve yardım ziyareti gerçekleştirdi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Tika Haberleri | Tika Haber - Haberler - Sayfa 4 - Tika haberleri, son dakika tika haber ve gelişmeleri burada. Erbil'deki tarihi Türkmen mezarlığı onarılmayı bekliyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 1.3.2021 23:51:27. #1.15#
title