Tika Haberleri

Tika haber, Tika son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Tika - 24.12.2020
TİKA'dan Güney Sudan'daki ihtiyaç sahibi kadınlara üretim atölyesi desteği
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Güney Sudan'ın başkenti Cuba'da dul ve kimsesiz kadınların kullandığı sabun üretim atölyesini yenileyerek, malzeme desteğinde bulundu.
Tika - 23.12.2020
TİKA Başkan Vekili Kayalar, AA'nın "Yılın Fotoğrafları" oylamasına katıldı
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) Başkan Vekili Serkan Kayalar, Anadolu Ajansının (AA) düzenlediği "Yılın Fotoğrafları" oylamasına katıldı.
Tika - 22.12.2020
TİKA'nın Misrata'da kurduğu Fizik Tedavi Merkezi Libyalı yetkililere teslim edildi
Libya'nın Misrata kentinde Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından yapımı tamamlanarak en modern cihazlarla donatılan "Misrata Türk-Libya Dostluk Fizik Tedavi Merkezi" iki ülke yetkililerinin katıldığı törenle Libya Sağlık Bakanlığına devredildi.
Tika - 22.12.2020
Son dakika haber... Lübnan Üniversitesi Türkoloji Bölümü ilk mezunlarını verdi
Son dakika haberleri: Lübnan'da 3 yıl önce eğitim faaliyetine başlayan Türkoloji Bölümü, eğitimlerini tamamlayan ilk mezunlarını verdi.
Tika - 20.12.2020
TİKA'dan Lübnan'daki Türkmenlere tarımcılık desteği
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Lübnan'ın kuzeyindeki Türkmenlere tarım desteğinde bulundu.
Tika - 19.12.2020
Son dakika haber! TİKA'dan Moğolistan'da okul öncesi eğitim altyapısına destek
Bir son dakika haberine göre Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Moğolistan'da bir kreşe 50 çocuk kapasiteli 2 sınıflık ek bina inşa ederek ekipman desteğinde bulundu.
Tika - 19.12.2020
TİKA, Afganistan'da son 15 yılda 1300'ün üzerinde proje gerçekleştirdi
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Kabil Koordinatörü Zühtü Çal, TİKA olarak Afganistan genelinde 2005'ten itibaren 1300'ün üzerinde proje ve faaliyet gerçekleştirdiklerini söyledi.
Tika - 18.12.2020
TİKA'dan Kenya'ya teknik ekipman desteği
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Kenya Etik ve Yolsuzluklarla Mücadele Komisyonuna (EACC) teknik ekipman desteğinde bulundu.
Tika - 18.12.2020
Son dakika haberleri... "Göçmenler kişisel özgürlüklerinin çiğnenmesi ve akıl almaz zulümlerle karşı karşıya kalıyor"
"GÖÇMENLER BUGÜN KİŞİSEL ÖZGÜRLÜKLERİNİN ÇİĞNENMESİ VE AKIL ALMAZ ZULÜMLERLE KARŞI KARŞIYA KALIYOR" Göçmen karşıtlığının dünya liderlerinin temel siyasal stratejisi haline geldiğini belirten Bakan Soylu, "Göçmenler bugün kişisel özgürlüklerinin çiğnenmesi ve akıl almaz zulümlerle karşı karşıya kalıyor. Ölüm, korku ve güvensizliği kullanan emperyalist ve diğerleri şeklinde iki parçalık bir dünya kuruludur. Ne acıdır ki göçmen karşıtlığı, bugün Avrupa'da toplumlarına sunabilecekleri bir vizyonları olmayan popülist liderlerin temel siyasal stratejisi haline gelmiştir. Bu strateji uyum entegrasyon politikaları ile göçmenlerin toplumsal yapı içerisinde yer almasını sağlamak yerine onların savrulmalarına neden olmaktadır.
Tika - 17.12.2020
TİKA'dan Kolombiya'da barışın tesisi ve ekonominin canlanmasına destek
ARN Başkanı Anres Stapper de "Türk Hükümetine ve TİKA'ya hukuki barış politikasına verdikleri destekten ötürü teşekkür ederiz.
Tika - 17.12.2020
Dışişleri Bakan Yardımcısı Önal, Latin Amerika ile ekonomik ilişkilerde önemli gelişme gördüklerini söyledi Açıklaması
Önal, burada yaptığı konuşmada, Türkiye'nin dünyanın farklı bölgelerine açılım politikasına sahip olduğunu belirterek, Latin Amerika ve Karayipler bölgesinin de Türk dış politikasında önemli yer tuttuğunu dile getirdi.
Tika - 16.12.2020
TİKA Venezuela'da bir hastaneye yanık ünitesi kurdu
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Venezuela'nın başkenti Karakas'ta bir hastanenin yanık ünitesini yenileyerek, Türkiye'den tedarik edilen tıbbi ekipman ve cihazlarla üniteyi kullanıma hazır hale getirdi.
Tika - 16.12.2020
TİKA'dan Namibya'da tıp fakültesine ekipman desteği
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Namibya Bilim ve Teknoloji Üniversitesinin (NUST) Klinik Acil Tıbbi Bakım ve Eğitim Laboratuvarına ekipman desteğinde bulundu.
Tika - 16.12.2020
TİKA'nın Uganda'da inşa ettiği okul açıldı
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığının (TİKA) Uganda'da inşa ettiği okulun açılışı yapıldı.
Tika - 16.12.2020
TİKA Bolivya'da çiftçilere tarım ilaçlamasında kullanılan İHA desteğinde bulundu
BUENOS Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Bolivya'da kinoa üreten çiftçilere, teknik kapasitenin artırılması amacıyla, tarım ilaçlamasında kullanılan insansız hava aracı (İHA) desteğinde bulundu.
Tika - 15.12.2020
Son Dakika | Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu TBMM'de bakanlığının bütçesini sundu (3)
"THY'nin bayrağımızı taşıdığı uzak kıtalardan, TİKA'mızın yardım elini uzattığı ücra köylere; Türk Maarif Vakfımızın eğitim verdiği dersliklerden, Kızılayımızın yardım kolileri dağıttığı mülteci kamplarına; Türkiye burslarından, Balkanlar'da din görevlilerimizin okuttuğu mevlitlere veya ata yadigarımız mirasımızın korunmasına kadar, her yerde insana dokunuyoruz." ifadesini kullanan Çavuşoğlu, Türkiye'nin, insani dış politikasının yanında, artık yumuşak güçte de önemli bir aktör olduğunu dile getirdi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Tika Haberleri | Tika Haber - Haberler - Sayfa 3 - Tika haberleri, son dakika tika haber ve gelişmeleri burada. TİKA Libya'nın Misrata kentinde 3 yeni projeye imza attı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 28.2.2021 13:10:41. #1.15#
title