Tika Haberleri

Tika haber, Tika son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Tika - 17.01.2021
Son dakika gündem: TİKA'dan Afganistan'daki Müflih Bölge Çocuk Hastanesine tıbbi destek
Son dakika haber... Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Afganistan'ın batısındaki Herat vilayetinde Batı Afganistan bölgesine hizmet veren yegane ihtisas hastanesi olan Herat Müflih Bölge Çocuk Hastanesine tıbbi donanım desteğinde bulundu.
Tika - 15.01.2021
TİKA'dan Afganistan'daki kütüphaneye destek
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Kabil Ofisi tarafından Türkiye'den getirtilen kitaplar, Şehit Prof. Rabbani Üniversitesi Yabancı Diller Fakültesi Türkoloji Bölümü Mevlana Kütüphanesine teslim edildi.
Tika - 15.01.2021
Beşir Derneği, Çad'daki Abeşe Türklerine kurban eti dağıttı
Beşir Derneğince, "Abeşe" olarak bilinen, tarihi geçmişleri Osmanlı Devleti'nin bölgede hüküm sürdüğü yıllara dayanan Türk kökenli Çadlılara kurban eti dağıtıldı.
Tika - 14.01.2021
Türkiye-Etiyopya 8. Dönem Karma Ekonomik Komisyon Toplantısı İmza Töreni
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye ile Etiyopya arasında imzalanan mutabakat zaptına ilişkin, "İkili ticari ve ekonomik ilişkilerimizin sağlıklı bir şekilde gelişmesi bakımından hukuki altyapının tamamlanmasına büyük önem veriyoruz.
Tika - 14.01.2021
TİKA'dan Gürcistan'da mobilyacılık sektörünün kalkınmasına destek
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığınca (TİKA) Gürcistan'ın başkenti Tiflis'te bir mobilyacılık eğitim atölyesi kuruldu.
Tika - 13.01.2021
Son dakika haber: TİKA, Tunus'taki bir hastaneye mobil hemodiyaliz ünitesi hibe etti
Son dakika haber... Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Tunus'un Mednin kentindeki bir üniversite hastanesine mobil hemodiyaliz ünitesi hibe etti.
Tika - 12.01.2021
TİKA'dan Bosna Hersek Silahlı Kuvvetleri bünyesindeki Türkçe dil okuluna destek
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Bosna Hersek Silahlı Kuvvetleri (OSBiH) Mesleki Gelişim Eğitim Merkezi bünyesindeki Türkçe dil okuluna donanım desteğinde bulundu.
Tika - 09.01.2021
Son dakika! Cumhurbaşkanı Atama kararları Resmi Gazete'de
Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan Atama Kararlarına göre bazı bakanlık, kurum ve kuruluşlara ilişkin atama ve görevden alma kararları yer aldı.
Tika - 07.01.2021
Fanatik Yahudiler Mescid-i Aksa'ya baskın düzenledi
İsrail polisinin eşlik ettiği fanatik Yahudi grupları, işgal altında.
Tika - 06.01.2021
Son dakika haber... Cumhurbaşkanı Erdoğan: FETÖ'nün ilişkilerimizi zehirlemesine izin vermeyeceğiz
Son dakika haberlerine göre CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, "FETÖ terör örgütünün her iki ülke için de tehdit oluşturduğu noktasında Arnavutluk makamlarıyla hem fikiriz. FETÖ'nün iki ülke arasındaki ilişkileri zehirlemesine izin vermeyeceğiz.
Tika - 06.01.2021
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Arnavutluk Başbakanı Rama ile ortak basın toplantısında konuştu Açıklaması
Son dakika politika haberi... Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, FETÖ'nün her iki ülke için de tehdit oluşturduğu noktasında Arnavutluk makamlarıyla hemfikir olduklarını belirterek, "FETÖ'nün iki ülke arasındaki ilişkileri zehirlemesine izin vermeyeceğiz.
Tika - 06.01.2021
Etiyopya Dini İşler Yüksek Konseyi, Necaşi Türbesi'nin yakında restore edileceğini açıkladı
Etiyopya Dini İşler Yüksek Konseyi (EIASC), ülkenin kuzeyinde Kasım 2020'de başlatılan askeri operasyonda hasar gören Kral Necaşi Türbesi'nin restore edileceğini duyurdu.
Tika - 06.01.2021
Son dakika! Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, ASEAN Ankara Grubu ???büyükelçilerine hitap etti Açıklaması
Son dakika haberler: Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye'nin "Yeniden Asya" girişimi çerçevesinde Güneydoğu Asya Uluslar Birliği (ASEAN) ile ilişkilerine özel önem verdiğini bildirdi.
Tika - 06.01.2021
TİKA, Afganistan'daki üniversiteye fotoğrafçılık laboratuvarı ve radyo stüdyosu kurdu
Afganistan Pervan Üniversitesi İletişim Fakültesinde Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığının (TİKA) donatımını yaptığı fotoğrafçılık laboratuvarı ve radyo stüdyosu hizmete açıldı.
Tika - 05.01.2021
Bosna Hersek'te yardım kuruluşu Merhamet, Türkiye Diyanet Vakfı ile iş birliğini geliştirmek istiyor
Bosna Hersek'te faaliyet gösteren insani yardım kuruluşu Merhamet, Türkiye'de açmayı planladıkları temsilcilik için Türkiye Diyanet Vakfından (TDV) yardım beklediklerini ifade etti.
Tika - 05.01.2021
Son dakika haber! Cansuyu Derneğinden Güney Sudan'daki sel mağdurlarına gıda yardımı
Son dakika gündem haberine göre Cansuyu Derneği, Türkiye'nin Juba Büyükelçiliği koordinasyonunda Güney Sudan'da yaşanan sel afetinden etkilenen mağdurlara gıda paketi dağıttı.
Tika - 04.01.2021
Etiyopya çatışmalarda hasar gören Kral Necaşi Türbesi'ni restore edecek
ADDİS Etiyopya hükümeti, ülkenin kuzeyinde Kasım 2020'de başlatılan askeri operasyonda hasar gören Kral Necaşi Türbesi'ni restore etme sözü verdi.
Tika - 04.01.2021
Son dakika gündem: TİKA, Afganistan'daki üniversiteye su kuyusu açtı
Son dakika haberi: Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Afganistan'ın başkenti Kabil'de bulunan Şehit Prof. Rabbani Eğitim ve Öğretim Üniversitesine su kuyusu açıldı.
Tika - 03.01.2021
TİKA, Hırvatistan'da depremin vurduğu Petrinja ve Sisak'a battaniye yardımında bulundu
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Hırvatistan'da 29 Aralık'ta meydana gelen 6,3 büyüklüğündeki depremin merkez üssü olan Petrinja ve depremden en çok etkilenen şehirlerden Sisak'a battaniye desteği sağladı.
Tika - 02.01.2021
Son dakika haberleri! Cumhurbaşkanı Atama Kararları Resmi Gazete'de
Son dakika haberlerine göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan ve bazı bakanlıklar, kurum ile kuruluşlara ilişkin atama ve görevden alma kararları, Resmi Gazete'de yayımlandı.
Tika - 01.01.2021
Son dakika haberi... Etiyopya'da TİKA'nın yenilediği Necaşi Türbesi çatışmalarda hasar gördüğü ortaya çıktı
Son dakika haberi... Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığının (TİKA) restore ettiği Etiyopya'daki Kral Necaşi Türbesi'nin ülkenin kuzeyinde Kasım 2020'de başlatılan askeri operasyon sonrasında ağır hasar gördüğü belirlendi.
Tika - 01.01.2021
Mescid-i Aksa minberinden Nebi Musa olayına tepki
Mescid-i Aksa'da okunan cuma hutbesinde işgal altındaki Batı Şeria'nın Eriha kırsalında bulunan Nebi Musa Makamı Külliyesi'nde düzenlenen müzikli eğlenceye tepki gösterildi.
Tika - 01.01.2021
"12. İstanbul Edebiyat Festivali", edebiyat gündemi değerlendirmesiyle sona erdi
Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) İstanbul Şubesi tarafından bu yıl 12'ncisi düzenlenen "İstanbul Edebiyat Festivali" sona erdi.
Tika - 31.12.2020
Kırgızistan'da 2020'ye siyasi kriz ve yolsuzluk iddiaları damga vurdu
Kırgızistan gündeminde 2020'de siyasi krizler ve yolsuzluk suçlamaları öne çıktı.
Tika - 31.12.2020
TİKA'dan Lübnan devlet üniversitesine stüdyo desteği
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Lübnan'da yoğun olarak sürdürdüğü destek projeleri kapsamında ülkenin tek devlet yükseköğretim kurumunu 3 yeni modern stüdyoya kavuşturdu.
Tika - 28.12.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Resim ve Heykel Müzesi'nin açılışında konuştu Açıklaması
Erdoğan, bu süreçte müzenin teknolojik altyapısını da yenilediklerini belirterek, şunları kaydetti: "Türk resim ve heykel sanatının en nadide örneklerine ev sahipliği yapan müzemizin depolarındaki eserleri akıllı depolama sistemi ile koruma altına aldık. Ayrıca müzenin envanterindeki tüm eserler, fotoğraflanarak belgelenmiş ve dijital ortama aktarılmıştır. Bu şekilde müzemiz sağlıklı bir belgelendirme ve arşivleme imkanına kavuşmuştur. Ankara Resim ve Heykel Müzesi, 3 yıllık titiz bir çalışmanın sonucunda daha modern, daha kullanışlı bir altyapı ile hizmete hazır hale gelmiştir. Yapılan restorasyonla yeni bir çehre kazanan müzenin başkentimizin çekim merkezlerinden biri olmayı sürdüreceğini inanıyorum." "81 vilayetin tamamı açık hava müzesi" "İnsanlık tarihi kadar eski, binlerce yıldır insanlığa istikamet çizmiş, her karışında adeta tarih fışkıran bir ülkede yaşıyoruz.
Tika - 28.12.2020
TİKA'dan Bosna Hersek'te spor altyapısının güçlendirilmesine destek
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Bosna Hersek'te spora ilginin artırılması ve altyapının güçlendirilmesi kapsamında Donji Vakuf şehrinde profesyonel tenis kortu inşa etti.
Tika - 27.12.2020
Türkiye'nin "Laparoskopi Cerrahisi" alanındaki tecrübesi Orta Asya ülkelerine aktarılıyor
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), İslam Kalkınma Bankası (IsDB), Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), Sağlık Bilimleri Üniversitesi Sağlık ve Sosyal Araştırmalar Uygulama ve Araştırma Merkezi ve 14 Mart Tıbbiyeliler Derneği işbirliğinde 26-27...
Tika - 27.12.2020
Filistinlilerden Batı Şeria'daki Nebi Musa Makamı Külliyesi'nde eğlence düzenlenmesine tepki
İşgal altındaki Batı Şeria'da yer alan Nebi Musa Makamı Külliyesi'nde müzikli eğlence düzenlenmesine ilişkin Filistin yönetimi soruşturma için komisyon kurulduğunu duyururken, Filistinliler de külliyeye giderek olaya tepki gösterdi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Tika Haberleri | Tika Haber - Haberler - Sayfa 2 - Tika haberleri, son dakika tika haber ve gelişmeleri burada. Son dakika haber... Hindistan'da hükümetle çiftçilerin müzakerelerinden sonuç çıkmadı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 27.2.2021 10:35:16. #1.15#
title