Tıgana: "Sonuçtan Çok Mutluyum"

Tıgana: "Sonuçtan Çok Mutluyum"

Beşiktaş Teknik Direktörü Jean Tigana, Cska Sofya Karşısında Elde Ettikleri 2-0'lık Sonuçtan Memnun Olduğunu Söyledi.

Tıgana:

Beşiktaş Teknik Direktörü Jean Tigana, CSKA Sofya karşısında elde ettikleri 2-0'lık sonuçtan memnun olduğunu söyledi.

Jean Tigana, karşılaşma sonrasında düzenlediği basın toplantısında, özellikle gol yememelerinin önemli olduğuna değinerek, ''Organizasyon açısından disiplinliydik. Bu yalnızca ilk ayak. Sofya'da da gol atmamız gerekiyor'' diye konuştu.

Çok iyi organize olmuş bir ekibe karşı oynadıklarını kaydeden Tigana, ''Bize fazla boş alan bırakmadılar. Onları yormak gerekiyordu. Bir oyuncularının atılmasıyla oyunun dengesi bizden yana bozuldu'' dedi.

Tur şanslarıyla ilgili bir soruya Fransız teknik adam, ''Orada kesinlikle gol atmalıyız. Hedefimiz kesinlikle gol atmak'' diye yanıt verdi.

Tigana, hafta sonunda yapacakları Galatasaray derbisine de değinerek, ''Sakatlarımızın durumuna bakacağız. Bugün birçok oyuncumuz ufak tefek sakatlıklarla bitirdi maçı. Galatasaray maçı bizim için çok önemli. Yarından itibaren bu karşılaşmaya konsantre olacağız'' diye konuştu.

Fransız teknik adam, kadroda bulunmayan Ali Güneş ile yaşadığı sorunla ilgili bir soru karşısında şunları söyledi:

''Bu aile içi bir sorun. Evinizde eşiniz veya çocuğunuzla olan sorunu dışarıda konuşmazsınız. Bu tür konuları konuşmam. Aile içinde olan birşeyi dışarıda konuşamam. Ben eğitimciyim, kimseyi dışlamam ve kötü pozisyona düşürmem. Aramızda halledeceğiz. İçimizdeki olan sorunları hep kendim halletmişimdir. Buna baba-oğul arasındaki bir ilişki olarak bakın.''

Beşiktaş'ta ikinci yarıda oyuna giren ve takımının 2. golünü atan Gökhan Güleç, ''UEFA Kupası bizim için çok önemli. İlk yarıda penaltı bulduk ama değerlendiremedik. Avantajlı bir skorla Bulgaristan'a gideceğiz. İnşallah orada da başarılı olur ve turu atlarız'' dedi.

CSKA Sofya Teknik Direktörü Plamen Markov da Beşiktaş'ın iyi oynadığını ve kazandığını söyledi.

Markov, karşılaşma öncesi Beşiktaş'ın favori olduğunu söylediğini hatırlatarak, 10 kişi kalana dek iyi mücadele ettiklerini, ancak daha sonra gollere engel olamadıklarını bildirdi.

Kaynak: AA