Tigana: "Medyada Bana Atfedilen Sözler Yanlıştır"

Tigana: "Medyada Bana Atfedilen Sözler Yanlıştır"

Beşiktaş Teknik Direktörü Jean Tigana, Son Günlerde Medyada Kendisine Atfedilen Bazı Sözlerin Gerçeği Yansıtmadığını Bildirdi.

Tigana:

Beşiktaş Teknik Direktörü Jean Tigana, son günlerde medyada kendisine atfedilen bazı sözlerin gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

Mali'de tatilde olan Fransız teknik adamın, medyada yer alan haberler nedeniyle, kulübün isteği üzerine yaptığı yazılı açıklama Beşiktaş Kulübü'nün internet sitesinde yayımlandı.

Gençlerbirliği ile 20 Aralık'ta yapılan Fortis Türkiye Kupası maçından sonra gazetecilere, "maçta kötü sonuç alınacağının önceden belli olduğu, yaklaşık yirmi maçtır çoğu oyuncunun primlerini almadığı, bunlardan bazılarına aylardır ödeme yapılmadığı, bayram için ülkelerine dönen bazı Brezilyalı futbolcuların ücretlerinin ödenmemiş olması nedeniyle Türkiye'ye dönemeyeceği ve maçtan bir gün önce futbolcuların gece saat ikiye kadar başkan yardımcısı ile görüştüğü" şeklinde açıklama yaptığı yönünde yer alan makalelerin kendisine atfedildiğini belirten Tigana, "Tüm bu sözler açık bir şekilde yanlıştır" dedi.

Hakkında, yapılacak ödemelerin detayları ve primlerin hesabı için talimat verdiği, bu primler için karmaşık yüzdeler bildirdiği yönünde yazılar bile okuduğunu kaydeden Tigana, açıklamasında "Tabii ki böyle bir şey olmamıştır. Özellikle tüm bu detaylar hakkında bilgi sahibi olmamam gibi basit ve makul bir nedenden dolayı" ifadesini kullandı.

Tigana, Gençlerbirliği maçından sonra kendisine görüşlerinin sorulması üzerine, "sadece oyuncuların çok az motive olduklarını gördüğünü" söylemekle yetindiğini belirterek, "Bana ödeme konusunu ve futbolculara ücretlerinin ödenmemesi meselesini sordular. Gazetecilere bu konuda kulüp yönetimine başvurmaları gerektiğini söyledim" dedi. Tigana, şunları kaydetti:

"Bu belge ile gerçekleri su yüzüne çıkarmayı ve bana karşı hiç söylemediğim sözler yüzünden hasmane bir ortam yaratılmasını engellemeyi istiyorum. Bildiğiniz gibi şimdiye kadar her zaman mümkün olduğu kadar tarafsız ve bir antrenöre yakışan vakur bir tutum takınmaya çalıştım. Bay Başkan, her türlü olası karmaşıklığı önlemek niyetiyle bunları size bildirmek istiyordum."

Kaynak: AA