Tıgana: "Galibiyet Tur İçin Yeterli Değil"

Tıgana: "Galibiyet Tur İçin Yeterli Değil"

Beşiktaş Teknik Direktörü Jean Tigana, Fenerbahçe Karşısında Aldıkları 1-0'lık Galibiyetin, Tur İçin Yeterli Olmadığını Söyledi.

Tıgana:

Beşiktaş Teknik Direktörü Jean Tigana, Fenerbahçe karşısında aldıkları 1-0'lık galibiyetin, tur için yeterli olmadığını söyledi.

Tigana, karşılaşma sonrası düzenlediği basın toplantısında, kazanmanın güzel olduğunu ifade ederek, ''Bu skoru tur için yeterli görmüyoruz. Rakibimizi elememiz için oradaki maçta da 1 gol atmamız lazım'' dedi.

Bugün iyi 2 takımın bulunduğunu ifade eden Tigana, ''Kapalı ve sıkışan bir oyun oldu. Rakipler birbirlerine alan bırakmadı. Avrupa seviyesinde, iyi bir maç oldu'' diye konuştu.

Tigana, orta sahada zaman zaman sıkıntı yaşadıklarını vurgulayarak, ''Ancak yer kapamada herkes görevini yerine getirdi. Kazanmak çok güzel bir şey. Bir takım sorunları kamufle ediyor ve grubu dinamik halde ayakta tutuyor, ama bu maçı unutmamız lazım. Sakarya'da önemi bir maçımız var ve ona konsantre olmalıyız'' şeklinde konuştu.

Fenerbahçe'de Alex ve Kezman'ın oynamamasının kendisini şaşırtıp şaşırtmadığının sorulması üzerine Tigana, ''Fenerbahçe güçlü bir takım. Her futbolcunun ayrı bir değeri var. Ben de bazı oyuncularımı ara ara dinlendirmek isterim, ama o zenginlik bizde yok'' dedi.

Fransız teknik adam, ligde ve kupada bundan sonraki maçlarının sorulması üzerine de ''Sakatlıklar ve cezalar önemli. İki kulvarda mücadele ettiğimiz için sakatlıklar ve cezalar bize sıkıntı yaratabilir. Elimizden geleni yapacağız'' diye görüş belirtti.

Tigana, sonradan oyuna aldığı ve maçın tek golünü atan Bobo'ya da değinerek, ''Onu 20-30 dakika kullanmamız iyi oldu. Sakatlıktan yeni çıktı ve henüz 90 dakika oynamak için hazır değil'' dedi.

Kaynak: AA