Tıgana: "Fırtınada Tekneyi Terketmem"

Tıgana: "Fırtınada Tekneyi Terketmem"

Beşiktaş Teknik Direktörü Jean Tigana, "Fırtınada Tekneyi Terketmeyeceğini, Dümenin Başında Olduğunu ve Çok Çalışmayı Sürdüreceklerini" Söyledi.

Tıgana:

Beşiktaş Teknik Direktörü Jean Tigana, ''fırtınada tekneyi terketmeyeceğini, dümenin başında olduğunu ve çok çalışmayı sürdüreceklerini'' söyledi.

Jean Tigana, 4-4 beraberlikle sonuçlanan Antalyaspor maçının ardından yaptığı değerlendirmede, takımının ofansif bir futbol oynadığını, futbolcularının çok iyi çalıştıklarını, ancak duran toplardan 3 gol yediklerini söyledi. Takımının zor bir dönemden geçtiğini ve sorunlara çözüm aradıklarını kaydeden Tigana, bu kötü gidişi tersine çevirmek için çabaladıklarını bildirdi.

Duran toplara tekrar tekrar çalışacaklarını anlatan Tigana, oyuncuları üzerinde önemli bir baskı olduğunu, futbolcuları daha fazla çalıştırarak, daha iyi verim alınması gerektiğini kaydetti.

Fransız teknik adam, Antalyaspor'un duran toplarda çok iyi olduğunu, bitirici vuruşlar yaptıklarını da vurguladı.

Tigana, bir soru üzerine, Ali Tandoğan'ı, baldırının arkasındaki ağrıdan ötürü futbolcunun kendi isteğiyle oyundan çıkardığını da söyledi.

Fransız teknik direktör, bir başka soru üzerine de taraftarların kendisini istifaya çağırmasının, futbolculara yönelmelerinden daha iyi olduğunu belirterek, ''Benim bu takımdan gitmem için ya kovulmam, ya da başarıyı yakalamam gerekir. Fırtınada tekneyi terketmem. Dümenin başındayım. Yalnız bundan böyle daha çok çalışacağız'' diye konuştu.

Kendisinin çok çalışan bir teknik direktör olduğuna da dikkati çeken Tigana, Beşiktaş'ta 3 yıldaki 4. teknik adam olduğunu hatırlattı. Tigana, ''Ben sihirbaz ya da hokkabaz değilim. Elimde sihirli değenek yok. Elimden geleni yapıyorum. Sizde sürekli antrenör değiştirmek gibi bir adet, gelenek varsa bilemem'' dedi.