Tıgana: "Ekibimin Ortaya Koyduğu Futboldan Memnunum"

Tıgana: "Ekibimin Ortaya Koyduğu Futboldan Memnunum"

Beşiktaş Teknik Direktörü Jean Tigana, Derbi Maçta Takımının Ortaya Koyduğu Futboldan Memnun Olduğunu Söyledi.

Tıgana:

Beşiktaş Teknik Direktörü Jean Tigana, derbi maçta takımının ortaya koyduğu futboldan memnun olduğunu söyledi.

Tigana, maç sonrası düzenlediği basın toplantısında, özellikle ilk yarıda çok iyi oynadıklarını ifade ederek, ''Sahada hiçbir eksiğimiz yoktu. Maçın sonlarında girdiğimiz pozisyonu değerlendirsek, 3 puanla da evimize dönebilirdik. Bu sezon genelde gol pozisyonlarını değerlendirmede bir sorun yaşıyoruz. Sanırım bu da güven sorunu. Bunu önümüzdeki günlerde gidereceğimizi düşünüyorum'' diye konuştu.

''Çok yazık, 3 puanı kaçıran bizdik'' diyen Fransız teknik adam, şöyle devam etti:

''Ama rakibimizden 9 puan da uzaklaşabilirdik. Şu an Fenerbahçe, Galatasaray ve Vestel Manisaspor'un arkasındayız. Devre sonuna kadar aradaki puan farkını kapatmalıyız.''

Sistem değişikliğinin bugün takıma olumlu yansıdığının belirtilmesi üzerine de Tigana, şunları söyledi:

''Sistemler adamlara bağlıdır. İstediğiniz sistemde oynayabilirsiniz. Bugün örneğin Tümer ile Tuncay düzenli olarak yer değiştirdiler. İdeal olan aynı maç içinde oyuncu değiştirmeden sistemde değişiklikler yapmaktır. Biz de bunları gerçekleştirmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.''

Tigana, Brezilyalı oyuncu Nobre'nin sahaya kaptan olarak çıkmasıyla ilgili bir soruya, ''İlk olarak bu konuyu başkanla görüştüm. Sonra Nobre'nin sahaya kaptan olarak çıkması için kaptanlarımla konuştum. Çünkü Nobre bu stada geri dönüyordu. Sevildiğini ve ona güvendiğimizi göstermek istedim'' diye yanıt verdi.

Nobre'nin henüz geçen sezonki performansını Beşiktaş'ta yakalayamamasının sorulması üzerine Fransız teknik adam, ''Nobre 2 maç ceza aldı, sonra da sakatlandı. Fenerbahçe'de iken Alex ile çok iyi anlaşıyordu ve geçen yıl 17 gol attı. Ben bu konuda tasalanmıyorum. Çünkü eski Nobre'nin geri geleceğine inanıyorum. Çünkü Nobre çalışmayı çok seviyor'' dedi.

Delgado ve Kleberson'un bugün sahada iyi performans göstermedikleri yönündeki bir yorum üzerine de Tigana, ''Delgado sakatlıktan yeni çıktı. Hala kasıklarında ağrı var. Kleberson'da ise güven sorunu olduğunu düşünüyorum. Öz güveni yerine gelirse eski gücüne kavuşacaktır. Oynanan sistem gereği bu akşam Ricardinho'nun yerine Delgado'yu tercih ettim'' diye konuştu.

Kaynak: AA