Tigana: "Bizim İçin Zor Maç Oldu"

Tigana: "Bizim İçin Zor Maç Oldu"

Beşiktaş Teknik Direktörü Jean Tigana, Antalyaspor Karşısında Zor Bir Mücadele Yaptıklarını ve 3 Puandan Memnun Olduklarını Söyledi.

Tigana:

Beşiktaş Teknik Direktörü Jean Tigana, Antalyaspor karşısında zor bir mücadele yaptıklarını ve 3 puandan memnun olduklarını söyledi.

Tigana, maç sonrasında ikinci yarı oyunu kabullendiklerini belirterek, "Murat, tek ayağının üstünde çok iyi maç çıkardı. Aslında tüm maça bakınca sadece bununla mutlu olmak mümkün değil. Ama seriye bakmak lazım. 7 maçta 19 puan aldık. Pozitif bakmaya devam etmeliyiz. 5 karşılaşmamız kaldı" dedi.

Tigana, orta sahada yeteri kadar topa sahip olamadıklarını ifade ederek, "Bobo gibi tam hazır olmayan oyuncularımız vardı. Burak ikinci yarı güvenini kaybetti. Nobre sakatlandı oyundan çıktı, sonra Delgado sakatlandı. Bu sakatlıklar güç düşürdü. Murat'ın sakat sakat oynaması oyuncularımızda birazcık skoru koruma psikolojisi oluşturdu. Çok rahat oynayıp ileri çıkamadılar. Antalyaspor'a deplasmanda 4 gol attık ama 1 puanla geldik. Havaalanında kötü karşılandık. Ben stattan çıkarken kötü karşılanmamak için 1-0 kazanmayı tercih ederim" dedi.

Sakatlıkların artmamasını umduğunu kaydeden Fransız çalıştırıcı, ''Çünkü gücümüzü düşürüyor. Tabii bütün oyuncular sezon sonunu düşünüyor'' dedi.

Jean Tigana, ortaya koyduğu performansla taraftarların tepkisini çeken genç oyuncu Burak'a sahip çıktı.

Burak'a kötü davranıldığını vurgulayan Tigana, ''Ona ihtiyacımız var. Çok yüksek potansiyeli var. Genç bir oyuncuyu ıslıklayarak, bağırarak onun toparlanmasına yardımcı olamayız. Hava hakimiyeti olan uzun bir oyuncu. İdmanlarda da çok fazla çalışan bir oyuncu'' diye konuştu.

Fransız teknik adam, Murat'ın başarılı performansı sonrası Fenerbahçe maçında kalede kimin olacağı konusundaki soruyu ise ''Beni tek endişelendiren Murat'ın dizini şişirip iki katı büyüklüğe gelmesi'' demekle yetindi.

Fransız teknik adam, Brezilyalı oyuncu Kleberson'un gidişine de çok şaşırdığını söyledi.

Tigana, 32 senelik profesyonel hayatında ilk defa böyle bir şeyin başına geldiğini dile getirerek, ''Esasında oynaması gerekiyordu. Biz onu oynayacak durumda düşünürken, o gitti'' dedi.

Tigana, daha önce kadro dışı bıraktığı İbrahim Akın'ın affettiği şeklinde çıkan haberler konusunda ise şunları söyledi:

''Sadece benden özür dilenmesini istemiyorum. Bütün arkadaşlardan dilemesi lazım ve çalışmayı kabullenmesi lazım. Haftanın iki günü çalışınca yeterli olmuyor" dye konuştu.