TİCARET VE SANAYİ ODASI HABERLERİ

Ticaret Ve Sanayi Odası Haberleri

Ticaret Ve Sanayi Odası haber, Ticaret Ve Sanayi Odası son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ticaret Ve Sanayi Odası - 29.01.2021
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, "Türkiye-Arnavutluk Ticaret ve Sanayi Odası Forumu 1. Ekonomi Konferansı"nda konuştu Açıklaması
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Türkiye ile Arnavutluk arasındaki ticaretin son 10 yılda ikiye katlandığını belirterek, "Ticaretimizi yarım milyar dolar seviyesinden 2 milyar dolara yükseltmemizin de mümkün olduğuna inanıyoruz.
Ticaret Ve Sanayi Odası - 29.01.2021
Edirne heyetinden TBMM Başkanı Şentop'a ziyaret
TBMM KEFEK Başkanı, AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal ve Keşan Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Başkanı İsmail Şapçı, TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop'u ziyaret etti.
Ticaret Ve Sanayi Odası - 29.01.2021
Tekirdağ'da Bulgaristan pazarına giriş, ticaret ve yatırım fırsatları görüşüldü
Tekirdağ'da, Türkiye-Bulgaristan Ticaret ve Sanayi Odası Forumu tarafından, Bulgaristan pazarına giriş, ticaret ve yatırım fırsatlarının görüşüldüğü toplantı düzenlendi.
Ticaret Ve Sanayi Odası - 29.01.2021
Sivil toplum kuruluşları Kırşehir'in kültürel değerlerinin tanıtılmasını talep etti
Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odasından (TSO) yapılan açıklamada, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Ziraat Odası, Kent Konseyi, Ticaret Borsası, Ticaret ve Sanayi Odası temsilcilerinin çalıştayda farklı konulardaki 20 gündem maddesini görüştüğü belirtildi.
Ticaret Ve Sanayi Odası - 29.01.2021
Kırklareli 16 ülkeye ihraç ettiği peynirini daha fazla ülkeye göndermek için çalışacak
Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı (KTSO) Soner Ilık, 16 ülkeye ihraç edilen Kırklareli beyaz peynirini alınan coğrafi işaret tescili ile ulusal bir marka haline getirebilmek için çalıştıklarını belirtti.
Ticaret Ve Sanayi Odası - 28.01.2021
GÜNDEM ÖZETİ / 29 Ocak 2021
(Bingöl/10.45-16.00) 4- Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Türkiye - Arnavutluk Ticaret ve Sanayi Odası Forumu I.
Ticaret Ve Sanayi Odası - 28.01.2021
Turizm büyüyünce, Antalya'nın ülke ekonomisine katkısı artıyor
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin, turizm ve hizmet sektörü sayesinde 2018 ve 2019 yıllarında Antalya'nın Türkiye ekonomisine İstanbul ve Ankara ile en fazla katkı sağlayan iller arasında yer aldığını bildirdi.
Ticaret Ve Sanayi Odası - 28.01.2021
Tarıma elverişsiz arazi, topraksız sera yatırımıyla katma değer üretecek
Tarım ve Orman Bakanlığının desteği, Malatya Valiliği, Yazıhan Belediyesi ile Malatya Ticaret ve Sanayi Odası iş birliğinde tarıma elverişli olmayan arazide Topraksız Sera Organize Sanayi Bölgesi kurulması için iş makineleriyle altyapı çalışmalarına başlandı.
Ticaret Ve Sanayi Odası - 27.01.2021
Vali Yılmaz, Metal, Makine ve Teknoloji İhtisas OSB arazisinde incelemelerde bulundu
OSB'de çalışmaların tamamlanmasıyla istihdama da büyük katkı sağlayacağını ifade eden Yılmaz, şöyle devam etti: "Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından kurulması planlanan Toprakkale Metal, Makine ve Teknoloji İhtisas Organize Sanayi Bölgesi için çalışmalarımız başladı. Yeni kurulacak bölgenin istihdamın artırılmasında önemli bir rol üstlenecek. İşçi alımında önceliğin Osmaniye'den olmasını teşvik edeceğiz. Kentimize güzel hizmetleri sunabilmek için gayret gösteriyoruz. İhtisas Organize Sanayi Bölgesinin ilimize hayırlı olsun." Vali Yılmaz'ın inceleme gezisine Toprakkale Kaymakamı İsmail Demirtaş, Toprakkale Belediye Başkanı Mehmet Daşöz, İl Sanayi ve Teknoloji Müdürü Cafer Takırtaş ve Osmaniye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Devrim Murat Aksoy eşlik etti.
Ticaret Ve Sanayi Odası - 27.01.2021
Son dakika... ATSO Başkanı Davut Çetin'den "Sezon öncesi turizm çalışanları aşılanmalı" çağrısı Açıklaması
Gelen son dakika haberlerine göre Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin, turizm sezonu gelmeden tüm turizm çalışanlarının yeni tip koronavirüs (Kovid-19) için aşılanması çağrısında bulunarak, "Ülkeye net döviz girdisi sağlayan turizm sektörünün ayağa kalkabilmesi için, Antalya olarak Kovid-19'un...
Ticaret Ve Sanayi Odası - 27.01.2021
Son dakika haberleri... Gaziantep'ten kısa kısa
İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri tarafından toplamda 8 bin 498 olaya müdahale edildiği aktarılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi: "Şehirde huzur ve güven tesis etmek, mutlak koruyucu ve önleyici faaliyetlerle insan yaşamını korumak amacıyla yoğun mesai harcayan Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri, geride bırakılan yılda toplamda 8 bin 498 olaya müdahale etti. Bu olayların 6 bin 804'ü yangın olurken, bin 694'ü ise kurtarma çalışması olarak gerçekleşti. Ekiplerin müdahalesi sonucu yangın esnasında 252, kurtarmada ise bin 35 kişi olmak üzere bin 287 vatandaş kurtarılarak sağlık ekiplerine ulaştırıldı. Öte yandan ekiplerce 2020 yılında toplam 2 bin 992 konut ve çeşitli sektörel yapıların yangın güvenliği açısından uygun olup olmadığı incelendi. Bu incelemelerden bin 466'sı ticaret amaçlı binalar, 488'i toplanma amaçlı binalar, 424'ü ise endüstriyel yapılar olarak kayıtlara geçti." Elazığ Ticaret ve Sanayi Odasından GSO'ya ziyaret Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, Yönetim Kurulu Üyesi Kürşat Mete Obuz ve beraberindeki heyet, Gaziantep Sanayi Odasını (GSO) ziyaret etti.
Ticaret Ve Sanayi Odası - 27.01.2021
Şanlıurfa'da 4 bin kişiye istihdam sağlayacak Gıda İhtisas OSB'de altyapı projeleri tamamlanıyor
Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İbrahim Halil Peltek, kentte 4 bin kişiye istihdam sağlaması planlanan Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi'ndeki (OSB) altyapı projelerinin tamamlanma aşamasına geldiğini, yerli ve yabancı yatırımcıları kente beklediklerini belirtti.
Ticaret Ve Sanayi Odası - 27.01.2021
Bursalı bir firma, saniyeler içinde binlerce HES kodunun sorgulanabildiği yazılım geliştirdi
Programın çoklu dile çevrildiğini ancak henüz yurt dışına satışının olmadığını bildiren Dağlıoğlu, Türkiye'de farklı illerden 100'den fazla firma, ticaret ve sanayi odası ile özel okulun uygulamadan yararlandığını belirtti.
Ticaret Ve Sanayi Odası - 27.01.2021
Artvin İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı yapıldı
Toplantıya, Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Cevdet Ertürk, Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Seçkin Kurt, ilgili daire amirleri ve kurul üyeleri katıldı.
Ticaret Ve Sanayi Odası - 27.01.2021
Lezzetini Istrancalar'da yetişen zengin bitkilerden alan Kırklareli peyniri tescillendi
Temiz havası ve yeşil doğasıyla ün salan Istranca Dağları'nın zengin bitki örtüsünde beslenen büyük ve küçükbaş hayvanlardan Avrupa standartlarında elde edilen süt ile üretilen Kırklareli peyniri, Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası ile Kırklareli Ticaret Borsası iş birliğinde yapılan başvurunun değerlendirilmesinin ardından Türk Patent ve Marka Kurumu (TÜRKPATENT) tarafından tescillendi.
Ticaret Ve Sanayi Odası - 26.01.2021
Turgutlu Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu belirlendi
Organize Sanayi Bölgesi Üst Kurulu Temsilciliğine ise Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın ile Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı Hasan Yaman getirildi.
Ticaret Ve Sanayi Odası - 26.01.2021
ATSO Antalya'ya "önem katanları" ödüllendirecek
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) tarafından düzenlenen "Kente Önem Katanlar" (KÖK) ödülleri için başvurular başladı.
Ticaret Ve Sanayi Odası - 25.01.2021
Simav'da öğrencilere tablet bilgisayar desteği
Kütahya'nın Simav ilçesinde, Ticaret ve Sanayi Odası tarafından 60 öğrenciye tablet bilgisayar dağıtıldı.
Ticaret Ve Sanayi Odası - 23.01.2021
Son dakika haber! Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası üyelerinden Bakan Elvan'a ziyaret
Son dakika gündem haberi: Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası üyeleri, Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan'ı ziyaret etti.
Ticaret Ve Sanayi Odası - 23.01.2021
Kırşehir'de oda başkanları çalıştayda bir araya geldi
Kırşehir Ticaret Borsasından yapılan yazılı açıklamada, Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası konferans salonunda gerçekleştirilen çalıştayda kentteki ekonomik gelişmelerin değerlendirildiği belirtildi.
Ticaret Ve Sanayi Odası - 23.01.2021
Kırklareli'nden kısa kısa
Kırklareli TSO Başkanı Ilık'tan salgın tedbirleri açıklaması Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Başkanı Soner Ilık, yaptığı yazılı açıklama, Bilim Kurulu ve yetkili mercilerin yeni gelişmelere göre salgın tedbirlerini gözden geçirmesi gerektiğini belirtti.
Ticaret Ve Sanayi Odası - 23.01.2021
Tekirdağ'dan geçen yıl 168 ülke ve bölgeye ihracat yapıldı
"Tekirdağ birçok farklı sektörde ihracat yaptı" Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Cengiz Günay, AA muhabirine, kentin 2020 ihracatının resmi rakamlara göre yaklaşık 1 milyar dolar seviyesinde olduğunu söyledi.
Ticaret Ve Sanayi Odası - 23.01.2021
ATSO'dan "Doğaya bir yem de sen bırak" kampanyasına destek
Afşin Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO), zorlu kış şartları nedeniyle yiyecek bulmakta zorlanan yaban hayvanları için başlatılan "Doğaya bir yem de sen bırak" kampanyasında destek verdi.
Ticaret Ve Sanayi Odası - 22.01.2021
Kastamonu'da Taşköprü Sarımsağı Takip Sistemi tanıtıldı
Toplantıya Taşköprü Ziraat Odası Başkanı Murat Çelik, Taşköprü Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Hakan Özsoy, Sarımsak Üreticileri Birliği Başkanı Abdullah Eligüzeloğlu, Taşköprü Yerel Eylem Grubu Derneği Müdürü Selçuk Oğuz, Tarım Kredi Kooperatifi Müdürü Alev Taşkın ile muhtarlar katıldı.
Ticaret Ve Sanayi Odası - 22.01.2021
Muğla'da tarımdan elde edilen gelir ve ürün sayısı artırılacak
Saylak, Muğla Ticaret ve Sanayi Odası Salonunda düzenlenen değerlendirme toplantısında, kentin denizi, kumu, tarihi alanları ve iklimiyle zengin bir coğrafyaya sahip olduğunu belirtti.
Ticaret Ve Sanayi Odası - 22.01.2021
AK Parti Konya Milletvekili Gülay Samancı, Seydişehir'de
AK Partili Samancı ardından Seydişehir Ticaret ve Sanayi Odası ile Esnaf ve Sanatkarlar Odası'na ziyaret gerçekleştirdi.
Ticaret Ve Sanayi Odası - 22.01.2021
AK Parti Konya Milletvekili Altunyaldız, Beyşehir'i ziyaret etti
Altunyaldız, ilk olarak AK Parti İlçe Teşkilatı ile Beyşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı'nı (BTSO) ziyaret etti.
Ticaret Ve Sanayi Odası - 22.01.2021
Zonguldak'tan kısa kısa
Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Metin Demir, yaptığı açıklamada, Gökçebey'de Organize Sanayi Bölgesi kurulmasıyla ilgili Devrek Ticaret ve Sanayi Odası, Zonguldak İl Özel İdaresi ve Gökçebey Belediye Başkanlığı ile ortaklaşa yürütülen süreçte bir aşamayı daha geçtiklerini belirtti.
Ticaret Ve Sanayi Odası - 22.01.2021
ATSO Başkanı Çetin'den, marketlere denetim uyarısı
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Davut Çetin, marketlerin hafta sonu satışlarının daha yoğun denetlenmesi gerektiğini bildirdi.
Ticaret Ve Sanayi Odası - 22.01.2021
Edirne'den kısa kısa
İpsala Ticaret ve Sanayi Odası'nda (TSO) bölge toplantısı gerçekleşti.
Ticaret Ve Sanayi Odası - 22.01.2021
Antalya'da ihtiyaç sahibi öğrencilere 110 tablet desteği
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde başlatılan "Küçük Parmaklar" tablet dağıtım kampanyası kapsamında, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) ve Antalya Ticaret Borsası (ATB), Milli Eğitim Müdürlüğü'ne 110 klavyeli tablet bağışında bulundu.
Ticaret Ve Sanayi Odası - 22.01.2021
AK Parti Sakarya Milletvekili Atabek, Geyve Yöresel Ürünler Üretim Merkezi'ni ziyaret etti
Tesiste 27 kadının istihdam edildiğini belirten Kaya, "Geleneksel yöntemlerle ürünlerimizi üretiyoruz. Müşteri portföyümüzün artmasıyla ayvayla başladığımız ürünlerimizin sayısını 108'e çıkardık. Geyve'de yetişen bütün ürünlerimizi işliyoruz. Sakarya Üniversitesi 'GEYVA' markasını buldu ve Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası kadın girişimci heyeti de sağ olsun desteklerini bizlerden esirgemediler.
Ticaret Ve Sanayi Odası - 21.01.2021
Antalya'da oda ve borsalar sağlık müdürlüğüne 20 oksijen cihazı hediye etti
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) ile Ticaret Borsası öncülüğünde alınan 20 yüksek akış oksijen cihazı (HFO) İl Sağlık Müdürlüğüne teslim edildi.
Ticaret Ve Sanayi Odası - 20.01.2021
STSO Başkanı Eken 2020 yılını değerlendirdi
Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Başkanı Mustafa Eken, basın mensuplarıyla bir araya gelerek 2020 yılını değerlendirdi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Ticaret Ve Sanayi Odası Haberleri | Ticaret Ve Sanayi Odası Haber - Haberler - Sayfa 4 - Ticaret Ve Sanayi Odası haberleri, son dakika ticaret ve sanayi odası haber ve gelişmeleri burada. Kırklareli'nden kısa kısa.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 7.3.2021 09:00:57. #1.16#
title