THY Yöneticisinin Görevden Alındığı İddiası

THY Yöneticisinin Görevden Alındığı İddiası

Türk Hava Yolları (THY) Yer İşletme Başkanı Vekili Veysel Özbulur, Bir İnternet Sitesinde Eşinin Havalimanına Gelerek Kendisi ile Çalışanları Önünde Tartıştığı ve Bu Nedenle THY Yönetimi Tarafından Görevden Alındığı Yönündeki İddiaları Yalanladı.

THY Yöneticisinin Görevden Alındığı İddiası

Türk Hava Yolları (THY) Yer İşletme Başkanı Vekili Veysel Özbulur, bir internet sitesinde eşinin havalimanına gelerek kendisi ile çalışanları önünde tartıştığı ve bu nedenle THY yönetimi tarafından görevden alındığı yönündeki iddiaları yalanladı.

Görevden alınmasının yaşandığı iddia edilen olaylarla ilgisinin bulunmadığını ifade eden Özbulur, "Görevden ayrıldığım doğru. Ayrılmanın bahsedilen olayla bir ilgisi yok. Görevden ayrılınca eski görevime geri döndüm. Ancak ben bu görevime devam edip etmeme konusunda emin değilim. Yanlış bir karar vermemek için izin aldım ve iznimi kullanıyorum" dedi.

Bu iddiaların eşini ve kendisini çok üzdüğünü belirten Özbulur, "Hepinizin bildiği gibi geçen yaz yoğun bir sezon yaşadık. Bu yoğunlukta işimizi aksatmamak için yoğun çalıştık. Bu yüzden aileme yeterince zaman ayıramadığım doğru. Eşimle zaman zaman tartışmalarımız oldu. Ancak bu tartımsalar bahsedildiği gibi birkaç gün öncesine değil yoğun yaz sezonu döneminde oldu ve bahsedildiği boyutlara gelmedi" diye konuştu.

THY yetkilileri ise Veysel Özbulur'un görevden alınma gibi bir durumunun söz konusu olmadığını belirterek, kendisinin özel gerekçeler göstererek yer hizmetleri başkanlığı görevinden istifa ettiğini söylediler.

(ÖK-ÖK-Y)