- THY Uçağını Kaçıran Hava Korsanının Vicdani Retçiler Arasında da Tartışmalara Neden Olduğu Ortaya Çıktı

- THY Uçağını Kaçıran Hava Korsanının Vicdani Retçiler Arasında da Tartışmalara Neden Olduğu Ortaya Çıktı

Savaş Karşıtları'nın Arasına Katılan ve İnternet Sitelerine Yazılar Gönderen Hakan Ekinci'nin Vicdani Retçiler Arasında da Tartışmaya Neden Olduğu Anlaşıldı. Bunlara Yanıt Veren Ekinci'nin Tutarsız İfadeleri de Dikkat Çekti. Ekinci Bir Yazısında, ''bazı Kendini Bilmez İnternet Siteleri Hakkımda O...

- THY Uçağını Kaçıran Hava Korsanının Vicdani Retçiler Arasında da Tartışmalara Neden Olduğu Ortaya Çıktı

Savaş Karşıtları`nın arasına katılan ve internet sitelerine yazılar gönderen Hakan Ekinci`nin vicdani retçiler arasında da tartışmaya neden olduğu anlaşıldı. Bunlara yanıt veren Ekinci`nin tutarsız ifadeleri de dikkat çekti. Ekinci bir yazısında, ``Bazı kendini bilmez internet siteleri hakkımda olup olmadık şeyler yazmaktadır. Bu Yazılara lütfen kulak asmayın çünkü ben hayatımla ilgili tüm gerçekleri sadece ve Sadece Savaş karşıtları sitesinde okumanız için sizlere yolladım. Daha önceden Ekinci Savaş karşıtlarından destek bekliyor. Başlıklı yazımda da sizlere telefon numaramı ve adresimi bana ulaşabilmeniz için belirtmiştim. Yalnız vermiş olduğum telefon numarasından sürekli ölüm tehditleri gelmeye başladı. Dün akşam bu tehditler son haddine ulaştı ve 40-50 civarında da gizli numaradan ölüm tehditleri almaya başladım. Sürekli olarak ciddi bir ses tonu ile Türkiye Cumhuriyeti Güvenlik ve Kolluk Kuvvetlerinde Görevli olduğu söyleyen kişiler. `Yaban ellerde aileni bir daha göremeden yaşamını yitirirsin, sen Bir Türk Askerisin, kaçmaya iltica etmeye utanmıyor musun? Sen bir vatan hainisin ve hak ettiğin ölümdür` dedi.

Kendisine 30.000 kişinin katili Apo`yu öldürmeyip besleyen sizler. Arnavutluk ülkesine İltica etmiş bir kişiyle neden bu kadar ilgileniyorsunuz diye sorduğumda ise cevap bile vermediler. Bu da yetmezmiş gibi bugün sabah saat: 09:30 da kamptan ayrılıp internet kafeye gitmek üzere iken üzerime bir araba çok hızlı bir şekilde manevra yaptı son andaki atağım ile 10 belki de 15 cm mesafe ile şu an hayattayım. Buradan kısaca ve net olarak şunu söylemek istiyorum. Tarafıma gelen veya daha sonradan gelebilecek her türlü aktif ve pasif saldırıdan, eylemden Türkiye Cumhuriyeti Güvenlik ve Kolluk güçleri sorumludur 20.08.20¨MD+BO¨¨MD-BO¨06`` yazısı dikkat çekti.

Bu arada Vicdani Retçiler`in uzun zamandır kendileriyle internet sitesi vasıtasıyla bağlantı kuran Hakan Ekinci`yi aralarından atmayı tartıştıkları, yazı ve tepkilerinden ``Şizofren`` biri izlenimi yarattığı öğrenildi.

Kendisini vicdani retçi olarak tanıtan uçak korsanlarından Hakan Ekinci`nin, vicdani retçi olarak İtalya`dan sığınma hakkı istediği ancak olumsuz yanıt aldığı öğrenildi. Ekinci`nin aynı gerekçe ile başvurduğu Arnavutluk`tan ise olumlu yanıt aldığı belirtildi.

VİCDANİ REDCİLER ŞAŞKIN

Öte yandan birbirleriyle kurdukları internet sitesi aracılığı ile haberleşen savaş karşıtları ve vicdani retçiler, Hakan Ekinci`nin uçak kaçırması olayından sonra büyük şaşkınlık yaşadıklarını ifade ettiler. İsminin açıklanmasını istemeyen bir vicdani redci Ekinci ile mail grubu aracılığıyla tanıştıklarını, kendi aralarından biri olmadığını, gruba sadece mail atarak katıldığını, tamamen kendilerine zıt görüşte buldukları ve ifadeleri arasında tutarlılık bulamadıkları Hakan Ekinci`nin gruba girişini engellemek konusunda kendi aralarında görüşmeler yaptıklarını söyledi.

ANNE BABASI BOŞANMIŞ

Hakan Ekinci`nin Karşıyaka Çay Mahallesi`nde oturan anneannesi Zarif Yılmaz torununu altı yıldır görmediğini annesi Emine ile Babası Ahmet Ekinci`nin daha önce boşandığını söyledi. Zarif Yılmaz, ``Hakan çok sakin bir çocuktu. Uçak kaçıracak biri değildi. Ben de televizyondan haberlerden öğrendim. Çok şaşırdım. Askerden kaçtığını duymuştum`` dedi.