THY'nin Tiflis Uçağı, 20 Kişiyle İstanbul'a Ulaştı

THY'nin Tiflis Uçağı, 20 Kişiyle İstanbul'a Ulaştı

Gürcistan ile Rusya Arasında Meydana Gelen Savaş Nedeniyle Bir Süredir İptal Edilen Türk Hava Yolları'nın (THY) Tiflis Seferi Yeniden Başladı.

THY'nin Tiflis Uçağı, 20 Kişiyle İstanbul'a Ulaştı

Gürcistan ile Rusya arasında meydana gelen savaş nedeniyle bir süredir iptal edilen Türk Hava Yolları'nın (THY) Tiflis seferi yeniden başladı.

Saat 19.10'da Atatürk Havalimanı'na inen THY'nin Tiflis uçağı, 20 kişiyle İstanbul'a ulaştı. Uçağın büyük bir çoğunluğunu Türk gazeteciler oluşturdu.

Savaş bölgesine ilişkin izlenimlerini anlatan Türk gazeteciler Türkiye'ye gelmiş olmaktan dolayı çok mutlu olduklarını ifade etti.

Hürriyet Gazetesi Muhabiri Ardıç Aytalar, uçağın son ana kadar kalkıp kalkmayacağının belli olmamasını nedeniyle 20 kişiyle İstanbul'a geldiğini söyledi. Aytalar, Tiflis'in sakin olduğunu ancak Rus güçlerinin Tiflis'e çok yaklaştığını ifade etti.

Antalya'ya uçuşların halen devam ettiğini de belirten Aytalar, Türkiye'de olmaktan dolayı çok mutlu olduğunu dile getirdi.

Fox Tv Kameramanı Kenan Özcan ise Gürcistan'da durumun çok kötü olduğunu ve sürekli ölüme yakın bir yaşantı sürdürdüklerini ifade etti.

Özcan, "Uçak seferleri başladı dediler ve böylece haberimiz oldu, ancak uçak oldukça boştu." şeklinde konuştu.

Kaynak: CHA