THY, All Nippon Havayolları ile Ortaklık Anlaşması İmzaladı

Türk Hava Yolları'nın (THY), Star Alliance Üyeleri Arasında Bulunan Japon All Nippon Havayolları ile Code Share Anlaşması İmzaladığı Bildirildi.

THY, All Nippon Havayolları ile Ortaklık Anlaşması İmzaladı

Türk Hava Yolları'nın (THY), Star Alliance üyeleri arasında bulunan Japon All Nippon Havayolları ile code share anlaşması imzaladığı bildirildi.

Star Alliance üyesi iki havayolu All Nippon Airlines ve THY ortak uçuş ve karşılıklı mil anlaşması imzaladı. 1 Temmuz 2008 itibariyle geçerli olacak anlaşmaya istinaden THY'nin haftada 4 sefer düzenlediği İstanbul - Tokyo Narita ve haftada 2 sefer düzenlediği İstanbul-Osaka Kansai karşılıklı seferlerinde ANA kendi ikli kodu olan NH kodunu kullanacaktır.

01 Nisan 2008 tarihinde THY'nin dünyanın en geniş havayolu ittifakı olan Star Alliance'a katılımı ile her iki havayolu şirketinin özel yolcu programları birbirine bağlandığından ANA Mileage Club (AMC) ve THY Miles & Smiles kart üyeleri ANA ve THY seferlerinde yaptıkları seyahatlerde mil toplayabiliyor veya topladıkları milleri kullanabiliyor.

ANA Uluslararası İlişkiler Genel Müdür Yardımcısı Keisuke Okada konuyla ilgili açıklamasında, "Avrupa ve Asya'yı birbirine bağlayan İstanbul'un uçuş ağımıza katılması ile ANA içhat bağlantılı dış hat seyahat eden yolcularımızın uçuşları kolaylaşacak NH uçuş kodumuz ile seyahatlerine devam edebilecekler. Tarih ve Kültür zenginliği olan Türk halkı ile Japon halkının yakınlaşması ve ittifak üyeliği sayesinde daha yakın çalıştığımız için memnuniyet duymaktayız" dedi.

Türk Hava Yolları 2006 Haziran ayından beri, ANA ve diğer Star Alliance üyesi havayolları gibi Narita Havaalanı yeni terminali Terminal 1 güney kanadına uçuyor.

THY Ticari Genel Müdür Yardımcısı Orhan Sivrikaya ise, "Yolcularımıza Japonya ve Türkiye arasında daha kaliteli servis ve daha geniş bir hizmet ağı sunmamızın yanı sıra her iki havayolundan da mil toplanmasını sağladığımız için mutluyuz" şeklinde konuştu.

(CY-ÖK-E)

Kaynak: İHA