Tgc: Demirtaş Ceyhun'un Cenaze Töreni Daha Sonra Belirlenecek

Tgc: Demirtaş Ceyhun'un Cenaze Töreni Daha Sonra Belirlenecek

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (Tgc), Bugün Vefat Eden Demirtaş Ceyhun'un Cenaze Töreniyle İlgili Ayrıntıların Daha Sonra Belirleneceğini Bildirdi.

Tgc: Demirtaş Ceyhun'un Cenaze Töreni Daha Sonra Belirlenecek

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC), bugün vefat eden Demirtaş Ceyhun'un cenaze töreniyle ilgili ayrıntıların daha sonra belirleneceğini açıkladı.

TGC'den yapılan açıklamada, sürekli Basın Kartı ve 2006 Burhan Felek Basın Hizmet Ödülü sahibi Demirtaş Ceyhun'un, 1934 yılında Adana'da doğduğu ve Güzel Sanatlar Akademisi Yüksek Mimarlık Bölümü'nü bitirdiği belirtildi. Mesleğe 1952 yılında başlayan Ceyhun'un, 1976 yılında Kadri Kayabal, İsmail Cem ve Ercan Arıklı'nın kurduğu Politika gazetesinin genel yayın müdürü olduğu bilgisine yer verilen açıklamada, kendi adına Edebiyat Cephesi adlı 15 günde bir yayınlanan dergi çıkardığı kaydedildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Akşam, Milliyet,Cumhuriyet gazetelerinde yazıları yayınlandı. Cumhuriyet Radyo'da bir yıl boyunca "Aziz Nesin'le Bir Saat" adlı haftalık bir program yaptı. Halen Aydınlık gazetesinde yazıyordu. Bugüne dek 41 kitabı bulunan Demirtaş Ceyhun'un TRT Roman Başarı Ödülü, Sait Faik Hikaye Armağanı, Türk Dil Kurumu Öykü Ödülleri var. Demirtaş Ceyhun 17 yıl kesintisiz görevde bulunduğu Türkiye Yazarlar Sendikası'nın Genel Sekreterlik ve İkinci Başkanlığı'nı yaptı. Demirtaş Ceyhun'un cenaze törenine ait ayrıntılar daha sonra belirlenecek." (ANKA)

(HMD/EÖ)