Tff Yönetim Kurulu Antalya'da Toplandı

Türkiye Futbol Federasyonu (Tff) Yönetim Kurulu, Antalya'da Yaptığı Toplantıda 2008 ve 2009 FIFA Plaj Futbolu Dünya Şampiyonası Finallerinin Türkiye'de Düzenlenmesi İçin FIFA'ya Başvurma Kararı Aldı. Tff Yönetim Kurulu, 2009 UEFA Kongresi'nin Türkiye'ye Alınması İçin de Adaylık Başvurusunda Bulunmayı Kararlaştırdı.

Tff Yönetim Kurulu Antalya'da Toplandı

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Yönetim Kurulu, Antalya'da yaptığı toplantıda 2008 ve 2009 FIFA Plaj Futbolu Dünya Şampiyonası finallerinin Türkiye'de düzenlenmesi için FIFA'ya başvurma kararı aldı. TFF Yönetim Kurulu, 2009 UEFA Kongresi'nin Türkiye'ye alınması için de adaylık başvurusunda bulunmayı kararlaştırdı.

Ayrıca toplantıda 'Türkiye Futbol Oynuyor' projesinin bundan önce olduğu gibi, bundan sonra da güçlü bir destekle ileri aşamalara taşınması görüşünde birleşen TFF Yönetim Kurulu, bu kapsamda yapılması planlanan işleri ise şöyle sıraladı:

"- İşitme Engelliler Salon Futbolu'nun gelişmesi için girişimler sürdürülecek. Bu yıl içerisinde Bulgaristan'da yapılacak olan Dünya Futsal Şampiyonası'na daha verimli hazırlanmak amacıyla, İşitme Engelliler Deplasmanlı Ligi'nde ilk iki sırayı alan 8 takımın katılmasıyla İşitme Engelliler Futsal Ligi oluşturulacak. Bu ligle ilgili salon, hakem, personel gideri ve malzeme yardımları Türkiye Futbol Federasyonu tarafından karşılanacak.

- İşitme Engelliler Bayan Salon Futbolu Ligi kurulacak. Bu lig 4'erli gruplarda 8 takımın katılımıyla iki bölgede oynanacak. Ligle ilgili organizasyon giderleri ile maddi ödüller Türkiye Futbol Federasyonu tarafından karşılanacak.

- Ülkemizde yeni gelişmekte olan Görme Engelliler Futbolu'na ivme kazandırmak amacıyla, büyük mali güçlük çeken 17 Görme Engelliler İlköğretim Okulu ile Görme Engelliler Federasyonu'nun belirlediği 50 spor kulübüne malzeme katkısı sağlanacak."

Öte yandan TFF Yönetim Kurulu, Antalya toplantısında futbolcu-kulüp, antrenör-kulüp sözleşmelerinden doğan çok sayıda itilaf dosyasını da karara bağladı.

(İY-İY-OK-S)