Tff Süper Kupa Maçının Ardından - Haberler
Haberi Paylaş

Tff Süper Kupa Maçının Ardından

AA - Haberler | Güncel
Tff Süper Kupa Maçının Ardından

Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç: "Futbolda kazanmak da kaybetmek de var. Şampiyon bir tane. Bir takım kupayı müzeye götürebiliyor. Kaybedeni yok bu işin, kazanan Türk futboludur" Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız: "Her iki başkanın şeref tribününde beraber olmasını, bir artı olarak değerlendiriyorum" TFF Başkanı Demirören: "Kulüpler deplasman yasağının kaldırılmasını isterse, biz hemen kabul ederiz" Galatasaray Yönetim Kurulu Üyesi Doğan: "Bakan Suat Kılıç rica etmeseydi, TFF'ye tepki olarak kupayı almaya çıkmayacaktık"

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Galatasaray ile Fenerbahçe'yi karşı karşıya getiren TFF Süper Kupa organizasyonun başarılı bir şekilde gerçekleştiğini söyledi.

Karşılaşmanın ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Suat Kılıç, bu maçtaki heyecanın tüm sezona yayılması temennisinde bulunarak, "Futbolda kazanmak da kaybetmek de var. Şampiyon bir tane, bir takım kupayı müzeye götürebiliyor. Kaybedeni yok bu işin, kazanan Türk futboludur. Herkesin bu çerçevede yaklaşması halinde, tüm sorunların çözülebileceğini düşünüyorum. Birkaç olmaması gereken slogan vardı. Onlar da olmasaydı çok daha farklı bir atmosfer olacaktı. İyiye gidiş var" diye konuştu.

Galatasaray ve Fenerbahçe kulüplerinin başkanlarının birlikte maç izlemelerini değerlendiren Bakan Kılıç, şunları söyledi:

"Her ikisi de önemli iki camianın başkanı. Onların yaptığı açıklamalar bizim açımızdan bağlayıcılığı olan açıklamalar olmasa da kendi camiaları için bağlayıcılığı olan açıklamalar. Nihayetinde kimse kimseyi bir tribünde biraraya gelmeye zorlayamaz. Kimsenin bu yönde yetkisi de, görevi de yok. Eğer biraraya gelmişlerse, kendileri isteyerek gelmişlerdir diye bakmak lazım. Onlar biraraya gelirse, taraftar da tribünde, deplasmanda, coşkuda biraraya gelir. Yukarıda rüzgarlar sert estiğinde, aşağıda kasırgalar yaşanıyor. Yukarıda bahar iklimi olursa, aşağıda taraftarlar grubu arasında da kardeşlik dolu bir iklim yaşanacaktır. Olması gereken tribünde herkesin birarada olmasıydı. Olması gereken bir şey oldu, sıradışı bir şey olmadı. Olması gerekene katkı sağlayan herkese teşekkür etmek lazım. Bu gecenin öncelikli kazananı Kayseri oldu, çok güzel bir ev sahipliği yaptılar."

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ise açıklamasında, Kayseri'nin ev sahipliğinde, genel manada centilmence bir maç olduğunu söyleyerek, "Ezeli rekabet içinde birbirine karşı olgunluk gösterdiler. Her iki başkanın da şeref tribününde beraber olmasını bir artı olarak değerlendiriyorum. Taraftarlarına verdikleri bir mesajdır" dedi.

Demirören: "Yeni sezon beyaz bir sayfa ile açıldı"

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören, yeni sezonun ilk resmi maçında beyaz bir sayfa açıldığını dile getirdi.

Başkanların şeref tribünde olmasının çok önemli olduğuna dikkati çeken Demirören, "Başkanlar iyi niyeti gösterirse aşağısı doğruyu anlar. Biz taraftarı kötü yönlendirirsek, Türkiye'nin huzura ihtiyacı olduğu dönemde yanlış yönlendiririz diye düşünüyorum. İki başkana da teşekkür ediyorum" dedi.

Büyük kulüplerin deplasmana taraftar götürmeme uygulamasına değinen Yıldırım, "Eğer kulüpler bu uygulamanın kaldırılmasını kabul ederse, federasyonun zaten 'hayır' diyecek bir hali yok. Mühim olan, kulüp başkanlarının biraraya gelip bunu kabul etmesi. Kulüpler bize müraacat ederse anında kabul ederiz. Yasağın kalkması gerektiğine inanıyoruz" şeklinde konuştu.

Doğan: "Bakan Kılıç rica etmeseydi, kupayı almaya çıkmayacaktık"

Galatasaray Yönetim Kurulu Üyesi Sedat Doğan, TFF Süper Kupa'da kupa töreninin yeriyle ilgili TFF ile yaşadıkları gerginliğin hatırlatılması üzerine, şunları söyledi:

"Biz kupa töreninin bize ilk bildirildiği şekilde, saha içinde yapılacağını planlayarak tribünlerimizi seçtik. Sayın bakanımız bizim haklılığımızı tescil edip, 'lütfen bu güzel şeyi bozmayalım, rica ediyorum siz burada bu kupayı alın' demeseydi, Galatasaray takımı bu kupayı almaya çıkmayacaktı. Sayın bakanımız haklılığımızı tescil etti. Biz de onun üzerine çıktık. Bakanımız da uygulamanın yanlış olduğunu ifade etti. Bu, federasyonun yapamadığı bir organizasyondu. Federasyonun ilk başta söylediğini sonra geri alması ve olayı değiştirmesidir. Konu tamamen federasyonla ilgili, Fenerbahçe ile ilgili değil. Federasyon böyle yapmaya devam etsin, biz de kupaları almaya devam edeceğiz. Bir önyargı var demiyoruz ama öyle algılanabilecek şeyler oluyor. Bugün taraftarımız eğlensin. Bu gerginlik çıkaracak bir şey değil, alıştık. Bu dostluğun oluşması lazım." - Kayseri

AA - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım