Tff Başkanı Hasan Doğan: 'Bundan Sonra Her Maç Final Gibi'

Iüüeuro 2008 Finalleri A Grubu'nda Türkiye'nin Çek Cumhuriyeti ile Oynayacağı Maçı Değerlendiren Türkiye Futbol Federasyonu (Tff) Başkanı Hasan Doğan, Maçın Final Niteliği Taşıdığını Söyledi.

Tff Başkanı Hasan Doğan: 'Bundan Sonra Her Maç Final Gibi'

ıÜüEuro 2008 finalleri A Grubu'nda Türkiye'nin Çek Cumhuriyeti ile oynayacağı maçı değerlendiren Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Hasan Doğan, maçın final niteliği taşıdığını söyledi.

A Milli Takım'ın Çek Cumhuriyeti ile oynayacağı maçın hazırlıklarını yaptığı antrenmanı izleyen Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Doğan, basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı. İsviçre maçında takımın ortaya koyduğu oyundan memnun olduğunu belirten Doğan, şunları söyledi: ''Çekleri yenemiyoruz, ama şans inşaallah bu defa bize güler. İsviçre galibiyeti gerçekten büyük bir başarı. Kendi evinde zor gol yiyen bir ekibe 2 gol atarak kazanan futbolcularımızı tebrik ediyorum. İsviçre gibi kazanma arzusu olan, son yıllarda kendi evinde yenilmemiş, gol yememiş bir takım karşısında galip gelmek gerçekten çok önemliydi, bunu başardık. Oyuncularımız ağır zemine ve sağnak yağmura rağmen büyük bir direnç gösterdiler. Şimdi önümüzde Çek Cumhuriyeti maçı var. Bizim için şimdi her şeyden daha önemli bir maç olacak. Çek Cumhuriyeti ciddi bir rakip, biz bu maçı çeyrek final maçı gibi görüyoruz. Yani bundan sonraki her maç bizim için final niteliği taşıyor. Ondan sonra çeyrek final, yarı final gidebildiğimiz yere kadar gideceğiz. Bu maçın beraberliği yok zaten, mutlak kazanmamız gereken bir maç oynayacağız, inşaallah kazanan tarafta biz oluruz.''

EMRE YÜRÜDÜ, TÜMER VE GÖKDENİZ ANTRENMANA ÇIKMADI

Bu arada A Milli Takım 15 Haziran Pazar günü Cenevre'de oynayacağı Çek Cumhuriyeti maçının hazırlıklarını yaptığı antrenmanla sürdürdü.

Nyon'da, UEFA'nın merkezinin karşısındaki ıÜüColovray Spor Merkezi'nde yapılan ve ilk yarım saati basına açık yapılan antrenmanı Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Doğan, Milli Takımlar Sorumlusu Levent Kızıl ile yönetim kurulu üyelerinin bazıları da izledi. Futbolcuların antrenmanda oldukça neşeli olduğu gözlenirken, İsviçre maçı öncesi sakatlanan Emre Belözoğlu ayrı sahada yürüyerek çalışmasını tamamladı.

A Milli Takım'da İsviçre maçında sakatlanan Gökdeniz ve Tümer Metin akşam yapılan antrenmana katılmadılar.

Kaynak: CHA