TFF Antrenörlük Kursları Başladı

TFF Antrenörlük Kursları Başladı

TFF Futbol Genel Direktörlüğü tarafından düzenlenen UEFA Pro-Lisans Güncelleme Programı'nın 2'nci aşaması Emirhan Oteller Gurubu'na bağlı olan Xanthe ve Sensimar Otelleri'nde başladı.

TFF Antrenörlük Kursları Başladı

Türkiye Futbol Federasyonu Futbol Genel Direktörlüğü tarafından düzenlenen UEFA Pro-Lisans Güncelleme Programı'nın 2'nci aşaması Emirhan Oteller Gurubu'na bağlı olan Xanthe ve Sensimar Otelleri'nde başladı.

Türkiye Futbol Federasyonu Futbol Genel Direktörlüğü tarafından düzenlenen UEFA Pro-Lisans Güncelleme Programı'nın 2'nci aşaması başladı. 31 Mayıs'a kadar devam edecek kursları TFF Futbol Genel Direktörü Ersun Yanal koordine ediyor. Kursun sonunda katılımcılar, UEFA standartlarına uygun en üst düzeydeki lisans olan Pro-Lisans'a sahip olacak. Spor Toto Süper Lig 2010-2011 sezonu şampiyonu Fenerbahçe'nin teknik direktörü Aykut Kocaman'ın da katıldığı kurs, UEFA'nın belirlediği ileri düzey teknik ve taktik çalışmalardan oluşuyor. UEFA B PF kurslarına ise aktif futbolculuk hayatlarını sürdüren bir çok futbolcu da katılıyor.

2013 yılında Türk antrenörlerinin eğitim seviyelerinin UEFA kriterlerine ulaştırılacağını kaydeden ve kurslar hakkında bilgi veren TFF Futbol Genel Direktörü Ersun Yanal, "Şu anda burada hem antrenölük yapan arkadaşlarımız hem de gelecekte antrenörlüğe başlayacak olan arkadaşlarımız bulunuyor. Yaz boyunca Futbol Federasyonu olarak kurslarımız devam edecek" dedi.

Aktif futbolculuk yaşamlarını sürdüren ve hali hazırda çeşitli takımlarda top koşturan oyunculardan gelecekte antrenörlük yapacaklar için UEFA B PF antrenörlük kursunun başladığını kaydeden Yanal, "Gelecekte antrenörlük mesleğini yapacak olan arkadaşlarımıza burada temel eğitimleri veriliyor" diye konuştu.

UEFA Pro-Lisans güncelleme kurslarıyla da antrenörleri UEFA'nın belirlediği standartlara getirmeyi hedeflediklerini belirten Yanal, "Güncellemeler 2013 yılında tamamlanacak. Bütün antrenörlerimiz UEFA standartlarına ulaşacak" dedi.

UEFA'nın 2006 yılında başlattığı JIRA projesi kapsamında teknik direktör ve eğitimci eğitimlerine getirdiği standartlar, 53 ülkeyi kapsıyor. Kurslar sonunda UEFA lisansı alan teknik direktörler, üye ülkelerde çalışma imkanı buluyor. TFF, 2008 yılından beri UEFA'nın JIRA projesi kapsamındaki tüm lisans kurslarını düzenleme yetkisine sahip.

25-31 MAYIS 2011 UEFA PRO-LİSANS KURSU İKİNCİ AŞAMA KATILIMCILARI

Ahmet Akçan, Aykut Kocaman, Ali Kızılet, Atilla Özcan, Bülent Ünder, Cevat Güler, Erhan Altın, Fahrudin Ömeroviç, Fikret Çeliktaş, Hayati Soydaş, Hüsnü Özkara, İlyas Tüfekçi, Kemal Kılıç, Mehmet Birinci, Metin Diyadin, Nurettin Yıldız, Özcan Kızıltan, Reha Kapsal, Sedat Karabük, Serhat Güller, Şenol Çorlu, Taner Öcal, Tarık Söyleyici, Ümit Turmuş.