Tff 3. Lig

Tff 3. Lig 4. Grup Takımlarından Zonguldakspor, Kendi Sahasında Ankara Tarım Kredi Spor'la Yaptığı Maçla Sezonu Açtı. Zonguldakspor, Karşılaşmayı 2-1 Kaybetti.

Tff 3. Lig

TFF 3. Lig 4. Grup takımlarından Zonguldakspor, kendi sahasında Ankara Tarım Kredi Spor'la yaptığı maçla sezonu açtı. Zonguldakspor, karşılaşmayı 2-1 kaybetti.

Zonguldakspor, az sayıda taraftarın katıldığı bir törenle sezonu açtı. Kulüp Başkanı Adnan Aydın, kulübün sahipsiz bırakılmasından yakınarak birliktelik çağrısında bulundu. Aydın, "İlimizin tek profesyonel takımı olan Zonguldakspor'u üst liglere taşımak için buradayız. Bu yönde yaptığımız transferlerle ve altyapıdan yetişen oyuncularımızla beraber bunu başaracağımıza inanıyorum" dedi.

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Ramazan Denizer de, Başkan Adnan Aydın'ın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'dan 'Kömürün tonuna Zonguldakspor için 1 YTL kesilsin' talebini hatırlatarak, "Biz sendika olarak elimizden geleni yapmaya hazırız. Bu konuda Zonguldak milletvekillerinin de desteğiyle bu fonu koydurmak zorundayız. Konunun sonuna kadar takipçisi olacağız" diye konuştu.

Konuşmaların ardından yeni transferler ve teknik heyet taraftarlara tanıtıldı. Kurban kesilmesinin ardından Zonguldakspor, Ankara Tarım Kredispor ile karşılaştı. Zonguldakspor, sahadan 2-1 mağlup ayrıldı.

(SD-AK-İK-OK-S)

Kaynak: İHA