Tff. 3. Lig 2. Grup

Tff. 3. Lig 2. Grup'ta Üçüncü Olarak 2. Lig'e Yükselen Çorumspor, Kentte Şölen Havasında Karşılandı.

Tff. 3. Lig 2. Grup

TFF. 3. Lig 2. Grup'ta üçüncü olarak 2. Lig'e yükselen Çorumspor, kentte şölen havasında karşılandı.

Dün Gümüşhanespor ile 1-1 berabere kalmasına rağmen 2. Lig'e çıkmayı başaran Çorumsporlu futbolcular, Gümüşhane'den bugün döndü. Belediye Mehter Takımı marşlarıyla karşılanan Çorumspor, taraftarlarla birlikte şehir turu attı. Hazırlanan TIR ile şehir turu atan futbolcular, şampiyonluğun tadını doyasıya yaşadılar. Çorumspor'u 2. Lig'e çıkardıkları için oldukça mutlu olduklarını belirten Futbolcular, "Biz başarı için mücadele ettik ve başardık. Şampiyonluk Çorum halkına armağan olsun" dedi.

Çorumspor Kulüp Başkanı Enver Şen ise, Çorumspor'un 10 yıllık hayali olan 2. Lig'e çıkarak bu hasreti giderdikleri için mutlu olduklarını belirterek, "Çok çalıştık ve zor bir mücadelenin içinden 2. Lig'e çıkmanın sevinci içerisindeyiz. Bu takımın 2. Lig'de de başarılı olacağına inanıyorum. Şampiyonluk kutlu olsun" diye konuştu.

Belediye Başkanı Turan Atlamaz da, Çorum'a 3. Lig'in yakışmadığını ifade ederek, "Çorumspor layık olduğu bir başarı elde etmiştir. Çorum'a bu mutluluğu yaşatan tüm futbolculara teşekkür ediyorum. Umuyorum ki, bu başarı 2. Lig'de de devam eder ve Çorumspor'u 1. Lig'de görürüz" şeklinde konuştu Şehir turunda futbolculara yoğun ilgi gösteren vatandaşlar, takımlarını alkışladılar.

(ES-BÖ-CC-S)

Kaynak: İHA