TFF 27 Şubat'ta Genel Kurul'u toplama kararı aldı

TFF 27 Şubat'ta Genel Kurul'u toplama kararı aldı

Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, yaptığı 4 saatlik toplantı sonrasında, Federasyon Genel Kurulu'nu 27 Şubat Çarşamba günü Ankara'da toplantıya çağırma kararı aldı.

TFF 27 Şubat'ta Genel Kurul'u toplama kararı aldı

Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, yaptığı 4 saatlik toplantı sonrasında, Federasyon Genel Kurulu'nu 27 Şubat Çarşamba günü Ankara'da toplantıya çağırma kararı aldı.

Federasyon Başkanı Haluk Ulusoy başkanlığında Beylerbeyi Atatürk Eğitim ve Araştırma Merkezi'nde yapılan toplantıda alınan kararları Genel Sekreter Lütfi Arıboğan açıkladı. Başkan Haluk Ulusoy ise toplantıdan sonra açıklama yapmadan tesislerden ayrıldı.

Genel Sekreter Arıboğan, Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu'nun, bugün yaptığı toplantıda, genel kurulun 27 Şubat Çarşamba günü Ankara'da toplantıya çağrılmasına karar verdiğini söylediği açıklamada şu görüşlere yer verdi;

"Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, 4 Aralık 2007 tarihinde yürürlüğe giren 5719 sayılı yasa uyarınca Ana Statü Hazırlık ve Değerlendirme Komisyonu'nu oluşturdu. Komisyonda Hukuk ve Ana Statü'den sorumlu Yönetim Kurulu üyesi Av. Turan Özen, Prof. Dr. Abuzer Kendigelen, Av. Şekip Mosturoğlu, Kemal Ulusu, Av. Ömer Remzi Arıkan, Ata Aksu, Doç. Dr. Nuri Yaşar, Av. Ümit Metin Öztürk ve Av. Kaan Şahinalp görev yapacaklar.

Bilindiği gibi Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu 16 Aralık 2007 tarihinde yaptığı toplantıda ilgili kuruluş ve kişilerle ile objektif bilimsel görüşlere sahip hukukçuların görüşlerinin alınmasını kararlaştırmış, bu görüşler daha sonra TFF Hukuk Kurulu tarafından derlenmiş ve Yönetim Kurulu'nun değerlendirmesine sunulmuştu.

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, bugün İstanbul'da yaptığı toplantıda Futbol Genel Kurulu'nun 27 Şubat Çarşamba günü Ankara'da toplantıya çağırılmasına karar verdi. Yönetim Kurulu, FIFA ile Spordan Sorumlu Devlet Bakanlığı arasında bu ay içerisinde gerçekleştirilmesi beklenen görüşmenin sonuçlarını dikkate alarak Genel Kurul gündeminin oluşturulmasını karara bağladı.

Bu çerçevede yasal süreler içerisinde gerekli ilanlar yapılacak. Genel Kurul ile ilgili iş ve işlemleri Türkiye Futbol Federasyonu Genel Sekreterliği yürütecek. Bu kararlar FIFA ve Spordan Sorumlu Devlet Bakanlığı'na iletilecek, konuya ilişkin bilgilendirmeler yapılacak.''

- KAPULLUOĞLU'NUN YERİNE ÜNSAL ATANDI -

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, Euro 2008 hazırlık çalışmaları ve şampiyona vesilesiyle Türkiye'nin tanıtımına ilişkin görüşlerini iletmek için, Cumhurbaşkanı, TBMM Başkanı, Başbakan ve ilgili bakanlardan da önümüzdeki günlerde randevu talep edilmesi kararını verdi. Kurul, Kemal Kapulluoğlu'nun istifasıyla boşalan Başkanvekilliği'ne Yönetim Kurulu üyesi Mehmet Kemal Ünsal'ı atadı.

Bu arada Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, TFF 3. Lig'de 16 Aralık 2007'de yapılan ve 3-1 Bursa Merinosspor'un galibiyetiyle sonuçlanan Bursa Merinosspor-Bilecikspor karşılaşmasında, evsahibi ekibin sarı kart cezalısı oyuncu oynatması nedeniyle Bursa Merinosspor'un 3-0 hükmen yenilgisine karar verdi. Cezalıyken oynayan futbolcu Arda Karakurt ile yönetici Necmettin Kocaman da tedbirsiz olarak Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na sevkedildi.