Tff 2. Lig

Tff 2. Lig 5. Grup'ta Mücadele Eden Adıyamanspor'da Futbolcular, Transfer Taksitlerini ve Maç Primlerini Alamadıkları Gerekçesiyle Antrenmana Çıkmak İstemedi.

Tff 2. Lig

TFF 2. Lig 5. Grup'ta mücadele eden Adıyamanspor'da futbolcular, transfer taksitlerini ve maç primlerini alamadıkları gerekçesiyle antrenmana çıkmak istemedi.

Hafta sonu kendi sahasında Gaskispor ile oynayacağı maçın hazırlıklarını sürdüren Adıyamanspor'da bazı futbolcular, transfer taksitlerini ve maç primlerini alamadıkları gerekçesiyle tesisten ayrılmak istedi. Kulüp Başkanı Növfel Bozdoğan ve Basın Sözcüsü Metin Harıkçı, antrenmana çıkmak istemeyen futbolcuları uzun uğraşlar sonunda ikna etti. Antrenmanda futbolcuların hayli moralsiz oldukları gözlendi. Teknik Direktör Reşit Güner, antrenman sonrası yaptığı açıklamada, kulüpte hiç beklemediği gelişmeler yaşandığını belirterek, "Kulüp olarak çok zor bir süreçten geçiyoruz. Artık Adıyaman'ın ileri gelenleri bir an önce takıma sahip çıkması gerekiyor. Yaşadığımız bu sıkıntılar kalan 6 maçımız öncesi bizi zor duruma düşürebilir" diye konuştu.

Gaskispor maçında sahaya kazanmak için çıkacaklarını söyleyen Teknik Direktör Reşit Güner, "Ligde durumumuzu düzeltmek için her maçı kazanmak zorundayız. Gaskispor maçı oynayacağımız zor maçlardan birisi. Gaskispor, deplasmanda çok iyi oynayan bir takım. Bizim için zor bir maç olacak, ama bunun bilincindeyiz, nasıl bir takımla karşılayacağımız biliyor, ona göre hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. Kazanmak için savaşacağız" diye konuştu.

Takım kaptanı Fuat Bican ise, Adıyamanspor için ellerinden geleni yapmaya çalıştıklarını belirterek, "Futboldan para kazanıyoruz. Bakmakla yükümlü olduğumuz ailelerimiz var, takımda birçok arkadaşımız evli ve çocuk sahibi. O nedenle kaç aydır sabırla alacaklarımızın yatmasını bekliyoruz. Kulüp başkanımız Növfel Bozdoğan elinden geleni yapmaya çalışıyor. Artık başkanımız bile bizlere söyleyecek bir şey bulamıyor. Takımda çok sıkıntı yaşayan arkadaşlarımız var. Valimiz Halil Işık'tan takım arkadaşlarım adına destek istiyoruz. Bu takım yalnız bırakılmamalı. Önümüzde çok önemli ve çok kritik 6 maç var. Adıyamanspor küme düşerse, trilyon harcansa bir daha çıkamaz. Bu hafta Gaskispor maçında sahaya aslanlar gibi çıkacağız ve kazanmak için savaşacağız. Bu maç sonrası kulüpte neler olur onu da hiç düşünmek istemiyorum. Çünkü herkesin bir dayanacak gücü var. Bu nedenle valimiz başta olmak üzere belediye başkanımız ve ilimizin vekilleri bir an önce Adıyamanspor'a sahip çıkmaları, destek olmaları gerekiyor" dedi.

Antrenman sonrası Adıyaman Atatürk Stadı'nda futbolcular ile bir araya gelen Vali Halil Işık da, kulüpte yaşanan sıkıntıların farkında olduğunu dile getirerek, futbolcuların sorunlarını dinledi. Vali Halil Işık, "Adıyamanspor gerçekten bu sezon zor günler yaşadı. Ancak elbirliğiyle yapılan gayretli çalışmalar neticesinde son haftalarda güzel gelişmeler yaşandı. Grupta düşme potasından henüz tam olarak kurtulmuş değiliz. Adıyamanspor şu anda geçmişten bu yana gelen borçların sıkıntısını yaşıyor. Bu anlamda bu sıkıntıları aşmak için bizler de elimizden geleni yapmaya gayret ediyoruz. Takımda yer alan herkesin şu anda ne gibi fedakarlıklar yaptığının farkındayım. Sıkıntıların giderilmesi noktasında gerekenleri yapacağız" ifadelerini kullandı.

(KB-OÇ-İY-NÇ-S)

Kaynak: İHA