Tff 2. Lig

Tff 2. Lig 2. Grup Takımlarından Mersin İdmanyurdu, Hafta Sonu Uşakspor ile Yapacağı Maçın Hazırlıklarına Bugün Yapacağı Antrenmanla Başlıyor.

Tff 2. Lig

TFF 2. Lig 2. Grup takımlarından Mersin İdmanyurdu, hafta sonu Uşakspor ile yapacağı maçın hazırlıklarına bugün yapacağı antrenmanla başlıyor.

Fethiyespor deplasmanından 3 puanla dönerek, zirve mücadelesini sürdüren Kırmızı-lacivertlilerde morallerin üst seviyede olduğu gözlendi. Teknik direktör Abdulkerim Durmaz, İHA muhabirine yaptığı açıklamada, hafta sonu Uşakspor ile iç sahada karşılaşacaklarını hatırlatarak, bu maç için mutlak galibiyete odaklandıklarını söyledi. Uşakspor'u yenerek, hem iyi gidişlerini sürdürmek hem de ilk iki sıradan kopmamak istediklerini belirten Durmaz, "Fethiye'den 3 puanla dönmemiz, futbolcularımızın moralini üst

seviyeye çıkardı. Bu iyi gidişimizi, Uşakspor galibiyetiyle sürdürmek istiyoruz. Özellikle iç saha maçlarında puan kaybetmek istemiyoruz" dedi.

Mersin İdmanyudu'nun geçen sezonun aksine bu yıl deplasmanlardan 3 puanla dönmesinin hatırlatılması üzerine teknik direktör Durmaz, "Biz içerde de dışarıda da aynı sistemi uyguluyoruz. Yalnız bazı takımlar gibi deplasmana 1 puan için de gitmiyoruz. Yani 'deplasmandan beraberlikle dönelim' diye bir stratejimiz yok. İçerde oynadığımız maça hangi amaçla çıkıyorsak, deplasmana da aynı amaçla çıkıyoruz. Tabi ki şu ana kadar galibiyetle dönmemiz, sevindirici bir durum" diye konuştu.

Uşakspor'un Fortis Türkiye Kupası'nda yarın yapacağı Gençlerbirliği Oftaşspor maçının deplasman masrafı için birtakım sıkıntılar yaşadığı ve bu durumun Mersin İdmanyurdu için dezavantaj veya avantaj teşkil edip etmeyeceği sorusuna da Abdulkerim Durmaz, "Elbette, bazı kulüpler zaman zaman zor günler yaşayabilir ancak, şuna inanıyorum ki yarın Uşakspor, Ankara'ya gidecek ve maça çıkacak. Bunlar zaman zaman taktik olarak kullanılabiliyor. Bunu zamanında biz de yaptık. Bunlar, karşı takımın oyuncularının

motivasyonunu düşürebilir. Kadrolarına baktığımızda Uşakspor'un 5-6 tane kaliteli futbolcuları var. Belki sıkıntıları da vardır ancak ben bunu taktik olarak görüyorum" cevabını verdi.

Mersin İdmanyurdu olarak Uşakspor'un kalitesini bildiklerini ve bu yönde çalışmalarını yapacaklarını anlatan Abdulkerim Durmaz, "Çok dikkat etmemiz gereken bir maça çıkacağız. Uşakspor karşısında rehavete girmemiz gerekir. Taraftarlarımızın da desteğiyle bu maçtan da galip çıkarak, hedefimizden kopmamak istiyoruz. Bizim için iç veya dış saha önemli değil, önemli olan puan sıralamasında ilk iki sırayı bırakmamak" diye konuştu.

(ÖT-EYB-NÇ-Y)

Kaynak: İHA