Tff 1. Ligi

Malatya Valisi Halil İbrahim Daşöz, Malatyaspor İçin Kaynaşma Yemeği Düzenledi.

Tff 1. Ligi

Malatya Valisi Halil İbrahim Daşöz, Malatyaspor için kaynaşma yemeği düzenledi.

Malatya Valiliği tarafından düzenlenen yemeğe Vali Halil İbrahim Daşöz, Belediye Başkanı Cemal Akın, Cumhuriyet Başsavcısı Ali Ceyhun Ceylan, Emniyet Müdürü Ali Osman Kahya, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Erkoç, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Şevket Keskin, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkan Ali Evren, Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Haydar Karaduman, Gazeteciler Derneği Başkanı Orhan Çekin, Malatyaspor Kulüp Müdürü Taner Sarıbaş, Malatyaspor Antrenörü Sinan Alkış,

takım kaptanı Taner ve futbolcular ile kayyum için önerilen isimler katıldı. Vali Halil İbrahim Daşöz, yemekte yaptığı konuşmada, takımın kritik bir ortamdan geçtiğini belirterek, bir yandan kayyum heyetinin açıklanmasının beklendiğini, diğer yandan ise kulüp için başlatılan yardım kampanyasının son hızla sürdüğünü söyledi. Sakaryaspor maçından sonra takımın sergilediği futbol ve takıma sahip çıkılma noktasında umutların arttığına dikkat çeken Vali Daşöz, "Futbolcular artık oyuna konsantre olmalıdır.

Malatya halkı, sorunları ele ele verip çözecekdir" diye konuştu. Mahkemeye kayyum için isimleri sunduklarını hatırlatan Vali Daşöz, "Kayyumun üzerinde hiçbir gücün etkili olacağını sanmıyorum. Kayyum atanınca gerekli çalışmayı başlatacak" dedi. Vali Daşöz, ayrıca maliye tarafından Malatyaspor Kulübü ve Malatyaspor Sportif A.Ş. ile ilgili gerekli incelemeyi başlatıldığını kaydetti.

Malatyaspor kaptanı Taner Demirbaş ise, "Malatya, takımına sahip çıkmıştır. Bu takım Malatyalılar'ı sevindirmek için elinden geleni yapacaktır" ifadelerini kullandı.

(NA-İY-OK-S)