Tff 1. Lig

Samsunspor Kulüp Başkanı Sezgin Gümüş, Gazi Belediye Başkanı Süleyman Kaldırım ve İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok'u Ziyaret Etti.

Tff 1. Lig

Samsunspor Kulüp Başkanı Sezgin Gümüş, Gazi Belediye Başkanı Süleyman Kaldırım ve İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok'u ziyaret etti.

Gazi Belediye Başkanı Süleyman Kaldırım'ı makamında ziyaret eden Sezgin Gümüş, yerel yöneticilerinden işadamlarına, esnafından taraftarına herkesin Samsunspor'a sahip çıkması gerektiğini söyledi. Samsunspor'u Samsunlular'la buluşturmak için yola çıktıklarını vurgulayan Gümüş, "Takımın içerisinde bulunduğu zor durum karşısında duyarsız kalmak imkansızdı. Biz de bu anlamda göreve talip olduk. Kendi şehrimizin takımına sahip çıkmak ve eski güzel günlerine geri dönmesini sağlamak için çıktığımız bu yolda

Samsun'un takımını Samsunlular'la buluşturmazsak içtiğimiz süt haram olur" dedi. Samsunlu olmanın gururunu yaşadıklarını ve bu gururla yıllarca Samsunlular'ı bir araya getirecek çalışmalar gerçekleştirdiklerini ifade eden Gümüş, "Samsunspor için ne gerekiyorsa yapacağız. Şehrimizle el ele verecek ve bu birliktelikten doğacak güç ile zaferleri birlikte kutlayacağız" diye konuştu.

Gazi Belediyesi olarak Samsunspor'un her zaman yanında olmaya özen gösterdiklerini dile getiren Başkan Süleyman Kaldırım ise, el ele verilmesi halinde Samsunspor'un başarıdan başarıya koşacağını kaydetti. Kaldırım, "Samsun'da oluşması gereken Samsunluluk ruhunun canlanması için ilk adımı siz atmış oldunuz. Şimdi Samsunlular'a düşen Samsunspor'a sahip çıkmak ve el birliğiyle olması gereken noktaya çıkarmaktır. Biz bu bağlamda üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız" dedi. Samsunspor'un, Samsun'daki diğer

kulüplerle bütünlük sağlamasının da önem arz ettiğiniz ifade eden Kaldırım, Gazi Belediyespor, Bafraspor başta olmak üzere tüm kulüplerle işbirliği yapılması gerektiğini ve bu şekilde Samsunspor alt yapısının güçleneceğini sözlerine ekledi.

Sezgin Gümüş, daha sonra İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok'u ziyaret etti. Samsun'un ortak değeri olan Samsunspor'un çok büyük bir marka olduğunu belirten Başkan Tok, Samsunspor'un sorunlarını aştığını ve istenen başarıyı yakalayacağını sözlerine ekledi.

(İG-SA-İK-OK-S)

Kaynak: İHA