Tff 1. Lig

Samsunspor'da Ekonomik Problemler Baş Göstermeye Başladı. 3 Aydır Parasını Alamayan Futbolcular Kampa Gitmedi.

Tff 1. Lig

Samsunspor'da ekonomik problemler baş göstermeye başladı. 3 aydır parasını alamayan futbolcular kampa gitmedi.

Samsunspor Yönetim Kurulu'nun kamp öncesinde futbolculara ödeme yapılacağı sözü vermesi üzerine bugün Nuri Asan Tesisleri'nde toplanan Kırmızı-beyazlı futbolcular, akşam saat 19.30'a kadar ödeme yapılmayınca Antalya'da yarın başlayacak olan kampa gitmedi. Kulüp Başkanı Sezgin Gümüş'ün, kulüpteki ekonomik problemin giderilmesi ve futbolculara olan 2.5 milyon YTL'lik borcun bir kısmının ödenebilmesi için Samsun Valisi Hasan Basri Güzeloğlu ile toplantı yaptığı bildirildi. Vali Güzeloğlu'nun Çarşamba

ilçesinde bulunan kum ocağından gelecek 500 bin YTL'yi Samsunspor'a aktaracağı ve yarın futbolculara bir miktar ödeme yapılacağı öğrenildi.

Tesislerde basın mensuplarına konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Samsunspor Futbol Şube Sorumlusu Hüseyin Başgöl, ekonomik sorunları Vali Güzeloğlu'na aktardıklarını belirterek, "Valimiz Hasan Basri Güzeloğlu bu soruna hemen el attı. İnşallah yarın futbolculara kısmi de olsa bir ödeme yapacağız ve çarşamba günü onları kampa göndereceğiz" dedi.

Futbolcuların 3 aydır para alamadığını dile getiren Başgöl, hiçbir futbolcunun bugüne kadar sesinin bile çıkmadığını ve fedakarca beklediğini ifade etti. Samsunspor futbolcusunun formasını şu ana kadar layıkıyla taşıdığını kaydeden Başgöl, "Bazı kulüplerde futbolcular 2 hafta primlerini alamayınca bile ayaklanma çıkıyor. Ama bizim futbolcularımız şu ana kadar sesini çıkarmadı. Vali Güzeloğlu ve siyasetçilerin çabasıyla kum ocağından gelecek parayı bekliyoruz. Yarın bu paranın 500 bin YTL'si gelecek.

Buradan 2008 yılı sonuna kadar 4 milyon YTL gelir bekliyoruz" diye konuştu.

(İG-SA-EE-CC-S)

Kaynak: İHA