Tff 1. Lig

Bolu Belediyesi'nin Boluspor'a, Daha Sonra Boluspor'un da Özel Bir Şirkete Kiraladığı Bolu Kent Merkezindeki Otoparklar İçin, Avukat Reşat Bulut'un Sakarya İdare Mahkemesi'ne Açtığı Dava Sonrasında, Mahkemenin 'Ücret Alınamaz' Kararının Ardından Avukat Reşat Bulut'a Tepkiler Büyüyor.

Tff 1. Lig

Bolu Belediyesi'nin Boluspor'a, daha sonra Boluspor'un da özel bir şirkete kiraladığı Bolu kent merkezindeki otoparklar için, Avukat Reşat Bulut'un Sakarya İdare Mahkemesi'ne açtığı dava sonrasında, mahkemenin 'ücret alınamaz' kararının ardından Avukat Reşat Bulut'a tepkiler büyüyor.

Boluspor Kulübü Tesisleri'nde basın toplantısı düzenleyen Kulüp Başkanı Necip Çarıkçı, Boluspor üzerinde oynanan oyunlar olduğunu savunarak, kimsenin takımı yalandan sevmemesi gerektiğini söyledi. Mahkemenin aldığı karara saygılı olduklarını ifade eden Kulüp Başkanı Necip Çarıkçı, Avukat Reşat Bulut'un Boluspor'a haksızlık yaptığını ileri sürdü. Çarıkçı, "Biz Bolu'daki otoparkları mafyanın eline teslim etmedik. Uzun araştırmalarımız sonunda özel bir firmaya verdik. Avukat arkadaşımız Boluspor sevgisi

olduğunu söylüyor, ancak yaptıkları bunu göstermiyor. Yönetim kurulundaki arkadaşlarımla Boluspor'a kaynak oluşturmak için elimizden geleni yapıyoruz. Bazı kesimlerin bu türden davranışları camiamıza zarar veriyor" dedi.

Otopark ihalesini alamayan bazı gazetecilerin ve Reşat Bulut'un Boluspor aleyhinde çalışmalar yaptığını iddia eden Çarıkçı, "80 bin nüfuslu şehirde Boluspor'u ayakta tutabilmek için kaynak üretiyoruz. Boluspor; Malatyaspor, Mardinspor veya Diyarbakırspor gibi mi olsun? Bunu mu istiyorlar? Otoparklardan ücret alınırken Bolu'nun trafiği düzene girmişti, ancak şimdi esnaflarımızdan şikayet alıyoruz. Emniyet Müdürlüğü ekipleri de zor durumda kaldılar. Şu anda caddenin trafiği alt üst oldu" diye konuştu.

Bolu'da iki olgunun olduğunu ifade eden Çarıkçı, "Bolu'nun iki olgusu vardır. Birincisi İzzet Baysal, ikincisi de Boluspor'dur. Bu iki değerle oynamak isteyen şahıslar veya kurumların toplum tarafından nasıl tepki görecekleri de herkes tarafından bilinir. Otoparklardan alınan ücretlere itiraz eden Reşat Bulut, kendince iyi birşey yaptığını düşünüyor. Ancak biz otoparkları imar planına aldırdık. Gelecek haftadan itibaren tekrar ücret alınmaya başlanacak" şeklinde konuştu.

(BV-AK-MFS-OK-S)

Kaynak: İHA