Tff 1. Lig

Tff 1. Lig Takımlarından Orduspor'da Göreve Yeni Başlayan Teknik Direktör Bahri Kaya, Geçen Hafta Orduspor'un Deplasmanda Gaziantep Büyükşehir Belediyespor'la Karşılaştığı Maça, Geçici Teknik Direktörlük Görevini Yürüten Cemal Menteşe'ye Saygısızlık Yapmamak İçin Gitmediğini Söyledi.

Tff 1. Lig

TFF 1. Lig takımlarından Orduspor'da göreve yeni başlayan teknik direktör Bahri Kaya, geçen hafta Orduspor'un deplasmanda Gaziantep Büyükşehir Belediyespor'la karşılaştığı maça, geçici teknik direktörlük görevini yürüten Cemal Menteşe'ye saygısızlık yapmamak için gitmediğini söyledi.

Bahri Kaya, yaptığı açıklamada, Orduspor Kulübü'yle cumartesi günü anlaştığını hatırlatarak, "Geçtiğimiz hafta Gaziantep Büyükşehir Belediyespor ile oynanan maça, takımı çalıştıran arkadaşa saygısızlık olmasın ve takımın motivasyonu bozulmasın diye gitmedim" dedi. Mazisinde "Süper Lig" olan bir Karadeniz takımına gelmekten memnun olduğunu, ancak zamanlamayı yanlış bulduğunu vurgulayan Kaya, "Orduspor'a gelişim, zaman olarak uygun değil. Çünkü takımı başka bir arkadaş kurdu. Buradaki oyuncuların tamamına

yakını benim takımlarımda görev yapmadıkları için kendilerini tanıma fırsatım olmadı, fakat kendilerini başka kulüplerden tanıdığım için bu görevi kabul ettim" diye konuştu. Kaya, Orduspor'un son 2-3 sezonda kadrosunun revizyona uğraması nedeniyle iyi bir yerde olmadığını belirtti. Kaya, sözlerine şöyle devam etti:

"Sezon başında yeni kurulan takım, yetenekli gençlerden ve tecrübeli birkaç isimden kurulmuş. Orduspor, zamana ihtiyacı olan bir takım. Biz buraya bir olumsuzluk oluşmuş ki geldik. İlk önce hedefimiz alacağımız galibiyetlerle bu takımı 'Süper Lig' hedefi içerisinde tutabilmek."

Mardinspor maçı öncesi sakatlıklar ve cezalılar nedeniyle dar bir kadroyu teslim aldıklarını belirten Kaya, "Mardinspor maçı öncesi sakatlıklar büyük bir sorun. Ancak ilk maçımızda galibiyetle başlayarak, Ordu kentine 3 puan hediye etmek istiyoruz" diyerek sözlerini tamamladı.

(MAK-SA-MFS-OK-S)

Kaynak: İHA