Tevrat Haberleri

Tevrat haber, Tevrat son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Tevrat - 03.10.2019
Netanyahu, hükümet için Liberman'ı ikna edemedi
İsrail basınındaki haberlere göre, Mecliste 8 milletvekili bulunan ve koalisyon görüşmelerinde kilit role sahip İsrail Evimiz Partisinin lideri Liberman, Ultra Ortodoks Yahudileri temsil eden Şas ve Birleşik Tevrat partilerinin koalisyonda yer almasına karşı çıkıyor.
Tevrat - 02.10.2019
Netanyahu ile Gantz arasındaki koalisyon görüşmelerinde çatlak
Eski Adalet Bakanı Ayelet Şaked'in liderliğindeki Yamina (Sağ) İttifakı ve Birleşik Tevrat Partis 7'şer milletvekili çıkardı.
Tevrat - 26.09.2019
Gantz, Netanyahu'nun hükümetine katılmayı reddetti
Eski Adalet Bakanı Ayelet Şaked'in liderliğindeki Yamina (Sağ) İttifakı ve Birleşik Tevrat Partis 7'şer milletvekili çıkardı.
Tevrat - 25.09.2019
Rivlin hükümeti kurma görevini Netanyahu'ya verdi
Eski Adalet Bakanı Ayelet Şaked'in liderliğindeki Yamina (Sağ) İttifakı ve Birleşik Tevrat Partis 7'şer milletvekili çıkardı.
Tevrat - 25.09.2019
İsrail'deki erken seçimlerin kesin sonuçları açıklandı
Netanyahu'nun partisi Likud daha önce açıklanan kesin olmayan sonuçlara göre 1 milletvekili daha fazla alırken, Ultra-Ortodoks Yahudileri temsil eden Birleşik Tevrat Partisi de meclise kesin olmayan sonuçlarda belirtildiği gibi 8 değil 7 vekil gönderdi.
Tevrat - 23.09.2019
Ortak Arap Listesi'nde Gantz çatlağı
Rivlin, bugün de sırayla Birleşik Tevrat, Yamina (Sağ) İttifakı, İşçi Partisi ve Demokratik Birlik İttifakı heyetleriyle görüşmelerine başladı.
Tevrat - 22.09.2019
İsrail'de koalisyon hükümeti maratonu başlıyor
İsrail Cumhurbaşkanı yarın da sırayla Birleşik Tevrat, Yamina (Sağ) İttifakı, İşçi Partisi ve Demokratik Birlik İttifakı heyetlerini kabul edecek.
Tevrat - 20.09.2019
Netanyahu'nun dokunulmazlık hesabı sandıktan döndü
- İstikrarsızlıkta istikrar Küçük yanılma payları hesaba katılsa bile, İsrail siyasetinin istikrarsız seyrine bir müddet daha devam etme tehlikesiyle karşı karşıya olduğu söylenebilir. Lakin bu süreç içerisinde Netanyahu'nun pozisyonu tamamen darmadağın olmuş vaziyette. Tüm muhalefetin (hatta seküler sağ seçmenin) Netanyahu'yu başbakanlıktan göndermek için ortaya koyduğu yoğun mesai başarıya ulaşmış görünüyor. Nisan ayındaki seçim sonuçlarını kabullenen ve gerginlikten beslenmek yerine doğru zamanı kollayan Betty Gantz liderliğindeki Mavi-Beyaz ittifakının hükümeti kurma hakkını Cumhurbaşkanı Reuven Rivlin'den alması bekleniyor. Sol cenahtan Mavi-Beyaz'ın 33, İşçi Partisi'nin 6, Demokratik Birlik'in 5 ve Arap Birleşik Listesi'nin 13 vekil çıkarması beklenirken bir sol koalisyonun gelmesi imkansız görünüyor. Tablonun sağ cenahında da hemen hemen benzer bir durum söz konusu: Dindar partiler Şas ve Birleşik Tevrat Yahudiliği'nin toplamda 17 vekili, Yeni Sağ'ın 7 ve sağın en güçlü partisi olan Likud'un 31 milletvekilini meclise göndermesine kesin gözüyle bakılıyor.
Tevrat - 19.09.2019
Liberman'dan Netanyahu'ya tepki: "Dalavere ve hileyi bırak"
Netanyahu'nun meclise girmesine kesin gözüyle bakılan sağ partilerden, Şas, Birleşik Tevrat ve Yamina (Sağ) İttifakı liderliyle koalisyon görüşmelerine tek blok halinde katılmayı öngören mutabakat imzalamasını eleştiren Liberman, bu adımın İsrail'i yeni bir erken seçime sürükleyebileceğini söyledi.
Tevrat - 15.09.2019
7 kız babası çobanlık yaparak çocuklarını okutuyor
Arpaçay İlçesine bağlı Küçük Boğaz köyünde çiftçilik ve çobanlık yapan ilkokul mezunu Meydani Demirel, 7 kızını okutmak için bütün imkanlarını seferber etti. Tevrat Demirel (47) ile evli olan, geçimini sağlamak ve kızlarının okul masraflarını karşılamak için başkalarının tarlalarında da çalışan Meydanali Demirel'in bu çabaları sonuçsuz kalmadı.
Tevrat - 15.09.2019
Dha yurt bülteni-2
Arpaçay İlçesine bağlı Küçük Boğaz köyünde çiftçilik ve çobanlık yapan ilkokul mezunu Meydani Demirel, 7 kızını okutmak için bütün imkanlarını seferber etti. Tevrat Demirel (47) ile evli olan, geçimini sağlamak ve kızlarının okul masraflarını karşılamak için başkalarının tarlalarında da çalışan Meydanali Demirel'in bu çabaları sonuçsuz kalmadı.
Tevrat - 12.09.2019
GRAFİKLİ- İsrail'i yeni bir koalisyon krizi mi bekliyor?
Söz konusu tasarıya Netanyahu'ya destek veren ve sekizer milletvekiliyle meclise giren Ultra-Ortodoks Yahudileri temsil eden Birleşik Tevrat ile Şas Partisi karşı çıkmıştı.
Tevrat - 26.08.2019
Tekirdağ'da Tevrat tefsirini satmaya çalışan iki şüpheli tutuklandı
Tekirdağ'ın Çorlu ilçesindeki tarihi eser kaçakçığı operasyonunda gözaltına alınan iki zanlı tutuklandı.
Tevrat - 23.08.2019
Tekirdağ'Da 1500 Yıllık Tevrat Tefsiri Ele Geçirildi
TEKİRDAĞ'da jandarma ekiplerinin düzenlediği operasyonda 1500 yıllık olduğu değerlendirilen Tevrat tefsiri ele geçirildi.
Tevrat - 16.08.2019
İsrailli Bakan'ın Yahudi şeriatı talebi ülkeyi karıştırdı
İsrail Ulaştırma Bakanı Bezalel Smotrich'in "İsrail halkı Tevrat'ın ve Yahudi şeriatının hüküm sürdüğü bir ülkede yaşamak istiyor" şeklindeki açıklaması ülkede büyük tartışmalara yol açtı.
Tevrat - 05.08.2019
Filistinlilerin öldürülmesini mübah gören hahama "bilgelik" ödülü
İsrail yönetiminin,Yahudi olmayanların, özellikle de Filistinlilerin öldürülmesini mübah gören İsrailli haham Yitzchak Ginsburgh'a "Tevrat ve Bilgelik" ödülü vereceği belirtildi.
Tevrat - 08.07.2019
ANALİZ - Etiyopya Yahudileri İsrail için ciddi bir iç sorun
- Kadim bir halk olarak "Beyt-i İsrail" veya "Falaşalar" Etiyopya Yahudileri İsrail'in kronik iç sorunlarından biri. Eski Habeşistan'ın kadim halklarından biri olan bu toplumun küçük bir kısmı Eritre'de, çoğunluğu ise Etiyopya'nın kuzeyinde, Sudan ve Eritre sınırlarının çevrelediği üçgende yaşıyor. Yüzyıllardır Hıristiyanlaşma ve İslamlaşmadan uzak kalarak var olmayı sürdürebilmiş bu topluma, dinlerinden ötürü "İsrail Ahalisi" anlamında "Beyt-i İsrail" (Beta İsrail) deniyor. Dışarıdan ise "yurtsuzlar, başıboşlar" anlamında "Falaşa" diye çağırılıyorlar; fakat bu adlandırma toplum tarafından elbette hakaret addediliyor. Kökenleri hakkında birbirine zıt birçok mitolojik anlatı mevcut. Hz. Süleyman'ın Habeşistan'a gönderdiği oğlu Kral Menelik'in soyundan geldikleri şeklindeki rivayet bunlardan biri. Hz. Süleyman sonrası büyük sürgünler sırasında Filistin'den, yahut çok daha sonra Romalılar zamanında Güney Mısır'dan geldiklerini ileri sürenler de var. Modern araştırmalar ise göçlerden daha çok, 14-15. yüzyıllarda Habeş Ortodoks Hıristiyanlığı bünyesinde Tevrat'ı öne çıkartan bir mezhebin bu dini yönelmede etkili olduğu üzerinde duruyor.
Tevrat - 03.07.2019
ANALİZ - İsrail siyaseti çıkmaza sürükleniyor
İsrail kamuoyunda açıklanmaya başlayan farklı anketlere bakarak ortalama rakamlar verilecek olursa Netanyahu'nun tekrar bir sağ hükümet kurmasının giderek zorlaştığı söylenebilir. Nisan seçimlerinde beş milletvekili ile mecliste temsil edilen İsrail Evimiz Partisi Liberman liderliğinde yedi milletvekili çıkartacak pozisyonda gösteriliyor. Muhalefetin en güçlü bloğu ve olası bir iktidarda başbakanı çıkartması beklenen Mavi-Beyaz ittifakı ise Likud'la birlikte nisan ayında 35'er milletvekili çıkartırken temsilci sayılarını eşit olarak 32'ye düşürmüş durumdalar. Şas ve Birleşik Tevrat Yahudiliği sekizer vekil ile temsil hakkı kazandıkları nisan seçimlerine göre anketlerde altışar vekille temsil edilebileceklerini gösteriyor.
Tevrat - 03.07.2019
İsrail polisi 21 Ultra-Ortodoks Yahudiyi gözaltına aldı
İsrail meclisinde Haredileri temsil eden Birleşik Tevrat (Yahudot HaTora) ve Şas (Tevrat Muhafızları) partileri mevcut koalisyonda yer alıyor.
Tevrat - 26.06.2019
İsrail ana muhalefet liderinden erken seçimlerin iptali planına tepki
Likud'un açıklamasından sonra gözlerin çevrildiği sağ partilerden "Şas", "Yahudi Birleşik Tevrat", "Kulanu" ve "Birleşik Sağ Partisi"nden eylül ayındaki erken seçimlerin iptaline destek açıklaması gelirken, Mavi-Beyaz ise bu girişime tepki göstermişti.
Tevrat - 26.06.2019
ABD'li ve İsrailli yetkililer Bahreyn'de talmudik ayin düzenledi
Yayınlanan görüntülerde, Greenblatt ile beraberindeki heyetin tefilin (içinde Tevrat'tan ayetlerin bulunduğu kutucuk) ve tallit (şal) taktıkları ve "Yaşasın İsrail halkı" ilahisini okuyarak ayin düzenledikleri görüldü.
Tevrat - 25.06.2019
"Netanyahu İsrail'deki erken seçimleri iptal etmeyi düşünüyor"
Sağ partilerden Netanyahu'ya destek Likud'un açıklamasından sonra gözlerin çevrildiği sağ partilerden "Şas", "Yahudi Birleşik Tevrat", "Kulanu" ve "Birleşik Sağ Partisi"nden eylül ayındaki erken seçimlerin iptaline destek açıklaması geldi.
Tevrat - 20.06.2019
Ultra-Ortodoks Yahudilerden askerlik protestosu
İsrail meclisinde Haredileri temsil eden Birleşik Tevrat (Yahudot HaTora) ve Şas (Tevrat Muhafızları) partileri mevcut koalisyonda yer alıyor.
Tevrat - 14.06.2019
Tarihi eserler "yakın takip" ile kaçakçıların elinden kurtarıldı
Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde de jandarma ekipleri, mart ayında bir eve düzenledikleri operasyonda Suriye'den yasa dışı yollarla getirilen aralarında el yazması Tevrat ve Picasso imzalı resimler buldu.
Tevrat - 13.06.2019
Tekirdağ'daki tarihi eser kaçakçılığı operasyonu
Tekirdağ'da tarihi sandukanın içerisindeki Tevrat ve dua kitaplarını satmaya çalışırken yakalanan 6 zanlıdan biri tutuklandı.
Tevrat - 12.06.2019
Tekirdağ'da tarihi olduğu değerlendirilen Tevrat ele geçirildi
TEKİRDAĞ'da polisin düzenlediği operasyonda 1400 ve 1600'lü yıllara ait olduğu değerlendirilen Tevrat ve 2 dua kitabı ele geçirilirken, 6 şüpheli gözaltına alındı.
Tevrat - 12.06.2019
Polis, alıcı gibi davranarak kaçakçıları yakaladı
Tekirdağ'da tarihi eser kaçakçılarına yönelik operasyonda, tarihi sanduka içerisinde Tevrat ile "tasvir" olarak tabir edilen iki dua kitabı muhafaza altına alındı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Tevrat Haberleri | Tevrat Haber - Haberler - Sayfa 6 - Tevrat haberleri, son dakika tevrat haber ve gelişmeleri burada. Netanyahu hükümeti kurma görevini iade etti.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 11.4.2021 03:45:58. #1.15#
title