Tevrat Haberleri

Tevrat haber, Tevrat son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Tevrat - 20.01.2020
İsrail'deki hükümet krizinde ultra-ortodoks Yahudilerin Rolü
Liberman'ı uzlaşmaz tavrıyla solun ekmeğine yağ sürmekle itham eden Netanyahu, Liberman'ı artık sol bloğun bir parçası olmakla ve onu ülkeyi gereksiz yeni bir seçime sürüklemekle suçlamıştı. Liberman ise kendilerinin ideolojik olarak sağ kanat hükümetinin bir parçası olduklarını ve köktendinci bir hükümetin parçası olmayacaklarını vurgulamıştı. Buna karşılık, ultra-ortadoks olarak tanımlanabilecek politik partiler; Birleşik Tevrat Yahudiliği partisi lideri Yaakov Litzman ve Şas'ın lideri Aryeh Deri de Liberman'ın tutumunu ultra-ortodoks toplumuna saygısızlık olarak nitelemiş ve Başbakan Netanyahu'ya destek çıkmıştı.
Tevrat - 14.01.2020
Netanyahu'nun yargılanmasının önünü açacak bir adım daha atıldı
Nissenkorn, komisyona Mavi-Beyaz İttifakı ile Netanyahu'nun partisi Likud'un sekizer, İsrail vatandaşı Filistinlileri temsil eden Ortak Arap Listesi Bloku'nun 3, Şas, İşçi, İsrail Evimiz ve Birleşik Tevrat Partisi'nin ikişer, Demokratik Kamp, Yahudi Evi ve Yeni Sağ Partisi'nin ise birer üye vereceğini ifade etti.
Tevrat - 11.01.2020
Mısır'da restore edilen Eliyahu Hanavi Sinagogu açıldı
Tarihi sinagogda, Tevrat'ın 50 eski kopyası ile 15.
Tevrat - 23.12.2019
Yahudi yerleşimcilerden Harem-i İbrahim Camisi'nde provokatif ayin
Şeyh Ebu Suneyne, Yahudi yerleşimcilerin caminin bir kısmını 1994'ten bu yana işgal ettiğini ve her gün Tevrat okuyarak ayin yaptıklarını vurguladı.
Tevrat - 17.12.2019
Afyonkarahisar'da, haham gözetiminde fındık yağı üretimi
'FINDIK YAĞINI TÜRKİYE'DEN ALIYORUZ' Musevilerin nasıl yaşaması ve beslenmesi gerektiğinin kutsal kitapları Tevrat'ta anlatıldığını söyleyen Yahudan Taub, "İnancımıza göre, 7 gün boyunca hiçbir şekilde maya ve tahıl içermeyen ürünler tüketiyoruz.
Tevrat - 17.12.2019
Netanyahu'nun siyasi geleceği sona yaklaşıyor
İsrail art arda üçüncü kez sandık başına giderken, "Kingmaker" (iktidar belirleyen) lakabı ile anılan Evimiz İsrail Partisi lideri Avigdor Lieberman, 17 Eylül seçimleri sonrası koalisyon görüşmelerinde sadece sağ partileri içine alan ve dar kapsamlı bir koalisyon hükümetinde yer almayacağında ısrar etti. Böylelikle, Netanyahu'nun Likud'u ile aynı safta yer alan küçük Ultra-Ortodoks (aşırı dindar Yahudiler tarafından desteklenen) Şas ve Birleşik Tevrat partileri Lieberman tarafından oyun dışına itilmiş oldu.
Tevrat - 17.12.2019
DHA YURT BÜLTENİ - 10
'FINDIK YAĞINI TÜRKİYE'DEN ALIYORUZ' Musevilerin nasıl yaşaması ve beslenmesi gerektiğinin kutsal kitapları Tevrat'ta anlatıldığını söyleyen Yahudan Taub, "İnancımıza göre, 7 gün boyunca hiçbir şekilde maya ve tahıl içermeyen ürünler tüketiyoruz.
Tevrat - 04.12.2019
GRAFİKLİ- Netanyahu'nun dokunulmazlık hayalinin gerçekleşmesi zor görünüyor
Zira Netanyahu liderliğindeki Likud'un 32, ona destek veren sağ partilerden Şas'ın 9, Birleşik Tevrat ve Yemina (Sağ) İttifakı'nın 7'şer milletvekili bulunuyor.
Tevrat - 03.12.2019
Londra'da Akdamar Kutsal Haç Kilisesi Fotoğraf Sergisi açıldı
Ermeni Vaspurakan Krallığı sırasında Hükümdar Gagik tarafından yapımına 915'te başlanan ve 921'de tamamlanan Akdamar Adası'ndaki Akdamar Kutsal Hac Kilisesi, hikayelerini İncil ile Tevrat'tan alan ve eşine dünyada az rastlanan zengin taş kabartmalarıyla öne çıkıyor.
Tevrat - 07.11.2019
İsrailli yetkili işgali "ilahi vaadin gerçekleşmesi" olarak niteledi
İşgal altındaki Batı Şeria için Tevrat kaynaklı "Yahuda ve Samara" adını kullanan Azar, "Yahudi halkının İsrail topraklarına dönüşü ilahi vaadin gerçekleşmesidir.
Tevrat - 05.11.2019
İsrail'de seçimlerin galibi Gantz, hükümetin kurulamaması nedeniyle Netanyahu'yu suçladı
Netanyahu liderliğindeki Likud ve Meclise giren diğer üç sağ partinin (Şas, Yemina, Birleşik Tevrat) milletvekili sayısı 55'te kalmıştı.
Tevrat - 24.10.2019
Netanyahu'dan Gantz'ın görüşme çağrısına olumlu yanıt
Açıklamada ayrıca Netanyahu'nun Likud ve Meclis'e giren diğer üç partinin (Şas, Yemina, Birleşik Tevrat) oluşturduğu sağ blok adına koalisyon görüşmelerini yürüteceği vurgulandı.
Tevrat - 23.10.2019
İsrail Cumhurbaşkanı, hükümeti kurma görevini Gantz'a verdi
Sağ partilerden koalisyon görüşmelerine blok halinde katılma kararı Gantz'ın, Cumhurbaşkanlığına çıkmasından saatler önce Netanyahu ve Meclise giren 3 sağ partinin (Şas, Yemina, Birleşik Tevrat) liderleri bir araya geldi.
Tevrat - 23.10.2019
Batı Kudüs'te Bizans dönemine ait kilise bulundu
Klasik Bizans mimarisini yansıtan kilisenin 6. yüzyılda inşa edildiği tahmin ediliyor. Açıklamaya göre, kazılarda bulunan eserlerin bir kısmı Batı Kudüs'teki Tevrat Toprakları Müzesinde bu akşam yapılacak törenle ziyarete açılacak.
Tevrat - 23.10.2019
New York'ta Satmar Yahudileri Sukkot bayramını kutladı
Siyah şapka ve paltoları ile ilginç görüntüler oluşturan Hasidik Yahudi toplumu üyeleri, kutlama boyunca kutsal kitapları Tevrat'tan özel bölümler okudu, dans ve ilahilerle geceyi ihya etti.
Tevrat - 21.10.2019
Netanyahu koalisyon hükümetini kuramadı
Eski Adalet Bakanı Ayelet Şaked'in liderliğindeki Yamina (Sağ) İttifakı ve Birleşik Tevrat Partis yedişer milletvekili çıkardı.
Tevrat - 16.10.2019
İsrail'deki Ultra-Ortodosk partiden Liberman ve Lapid'e "cennet" vaadi
İsrail'de geçen ay yapılan seçimlerde Başbakan Netenyahu'nun partisi Likud 32, Ultra-Ortodoksları temsil ettiği Şas Partisi 9, Birleşik Tevrat Partisi ise 7 milletvekili çıkarmıştı.
Tevrat - 16.10.2019
ABD'deki Ortodoks Yahudilerden Barış Pınarı Harekatı'na destek
'Türkiye terörizmle savaşıyor' etiketiyle Tevrat Yahudileri olarak Türkiye'yi destekledilerini belirten Ben Kiş, "Bütün dünyaya rağmen, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Suriye'ye başlattığı harekatla ilgili Türk insanının ve hükümetinin yanında duruyoruz.
Tevrat - 16.10.2019
New York'ta binlerce Ultra Ortodoks Yahudisi İsrail'i protesto etti
Paylaşımda şu bilgilere yer verildi: "Binlerce Satmar Yahudisi, Brooklyn'deki stadyumda İsrail ordusunu protesto etti. Gerçek Tevrat Yahudileri asla siyonist orduya hizmet etmez.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Tevrat Haberleri | Tevrat Haber - Haberler - Sayfa 5 - Tevrat haberleri, son dakika tevrat haber ve gelişmeleri burada. Ceylan derisi üzerine yazılmış Tevrat ele geçirildi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 11.4.2021 02:19:34. #1.15#
title