Tevrat Haberleri

Tevrat haber, Tevrat son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Tevrat - 18.04.2020
İsrail'de bir dernekten, "bağış yapanlara Kovid-19 bulaşmayacağı" iddiası
Haham Kanievsky, daha önce de İsrail yönetiminin Kovid-19 nedeniyle sinagoglara gidilmemesi ve Yahudilerin dini okullarında (Yeşiva) eğitime ara verilmesi tavsiyesine karşı çıkarak, "Tevrat eğitimini durdurmak Kovid-19'dan daha tehlikeli.
Tevrat - 03.04.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 21
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: ------------------------------- Yusuf Turgut'tan parayı teslim almaları PTT şubesi Para yatırılması Yusuf Turgut'un konuşması Genel ve detay görüntüler  Haber-Kamera: Mahir ALAN / ADIYAMAN, ===================================== Bursa'da 2 bin 300 yıllık Tevrat ele geçirildi: 4 gözaltı   BURSA'da, alıcı kılığına giren jandarma ekipleri, 2 bin 300 yıllık olduğu tahmin edilen Tevrat'ı satmaya çalışan 1 kişiyi suçüstü yakaladı.
Tevrat - 25.03.2020
Muş'ta "Tevrat" operasyonu: 3 gözaltı
Muş'ta, ellerindeki Tevrat'ı 1 milyon 250 bin dolara satmaya çalışan 3 şüpheli, alıcı gibi davranan jandarma ekiplerince yakaladı.
Tevrat - 23.03.2020
İsrail'deki hahamlar Kovid-19 salgınına karşı halkı oruç tutmaya çağırdı
Sağlık sorunları nedeniyle oruç tutamayanlardan ise Tevrat ve Yahudilikle alakalı duaları içermeyen konuşmalardan kaçınmaları istendi.
Tevrat - 18.03.2020
İsrail'de Kovid-19 yasağına rağmen Ultra-Ortodokslara ait dini okullarda eğitim devam ediyor
Haaretz gazetesinde Anshel Pfeffer imzasıyla yayımlanan, "İsrail'in önde gelen hahamı Tevrat eğitiminin durmasının Kovid-19'dan daha tehlikeli olduğunu düşünüyor" başlıklı makalede, salgın nedeniyle alınan karara rağmen Yeşivalarda eğitime devam edilmesi eleştirildi.
Tevrat - 09.03.2020
İsrail siyasetinin yeni gerçeği: Sonuçsuz seçimler
İsrail'de son hükümet koalisyonu 17 Mart 2015'te yapılan 20. Knesset seçimlerinin ardından Netanyahu liderliğinde kurulmuştu. Netanyahu kendi partisi Likud (Birlik, 30 MV) ile birlikte sağcı ve muhafazakar yönlü ha-Bayit ha-Yehudi (Yahudi Evi, 8 MV), Şas (Sefarad Muhafızlar, 7 MV) ve Yahadut ha-Tora ha-Meuhedet (Birleşik Tevrat Yahudiliği, 6 MV) partilerini kendi yanında toplamış, buna ilaveten seküler ve liberal yönlü Yisrael Beyteynu (Evimiz İsrail, 6 MV) ve Kulanu (Hepimiz, 10 MV) gibi partileri de koalisyon kurmaya ikna ederek 34.
Tevrat - 05.03.2020
Netanyahu koalisyonu kuracak sayıya ulaşamadı
Ultra-Ortodoks Yahudileri temsil eden partilerden Şas partisi 9, Birleşik Tevrat ise 7 milletvekili çıkardı.
Tevrat - 03.03.2020
"Planlı" seçim: Netanyahu'nun Trump destekli yeni İsrail'i
Uzun lafı kısası, sandık çıkış anketlerine ve bu yazının kaleme alındığı sırada sayılmış olan yüzde 12-15 bandındaki oyu ele alacak olursak; İsrail bir yıl içinde gerçekleştirdiği üç erken seçimin ardından yine bir sağ hükümete teslim olacağa benziyor. 2018 yılında Netanyahu hükümetini bozarak İsrail'in art arda seçime gitmesine sebep olan Avigdor Liberman'ın 6-8 bandında çıkarması muhtemel olduğu milletvekili haricinde Binyamin Netanyahu başbakanlığında bir hükümet kurulmasına destek veren Yeni Sağ, Birleşik Tevrat Yahudiliği ve Şas Partisi'nin Likud ile toplam vekil sayılarının 59-60 bandında kalması bekleniyor.
Tevrat - 03.03.2020
İsrail'deki seçimin ilk sonuçları yeni bir koalisyon krizine işaret ediyor
Sağ blokta yer alan, Ultra-Ortodoks Yahudileri temsil eden partilerden Şas 9, Birleşik Tevrat ise 8 milletvekili çıkardı.
Tevrat - 02.03.2020
İsrailli seçmenler bir yıl içinde üçüncü kez sandık başında
Ortak Arap Listesi Bloku'nu sırayla İşçi Partisi-Meretz İttifakı (9), Şas (8), Birleşik Tevrat Partisi (8), Yamina (Sağ) İttifakı (7) takip ediyor.
Tevrat - 20.02.2020
Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Açılış Töreni'nde konuştu: (2)
Bu sergiyle, milletin ilk defa göreceği orijinal belgeleri gün yüzüne çıkardıklarına değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti: "Türkiye olarak öyle bir arşive sahibiz ki onlarca ülke kendi tarihini yazmak için buradaki milyonlarca belge deryasına dalmak durumunda kalıyor. Üç ay boyunca açık kalacak bu sergide o ummandan sadece bir avuç diyebileceğimiz padişah el yazıları milletimizin nazarına sunuluyor. Gençlerimiz, Kanuni Sultan Süleyman'ın bizzat el yazısını görecek, Gülhane Hatt-ı Hümayunu diye derslerden ezbere bildikleri metnin orijinali ile ilk kez karşılaşacaklar. Bu sergide bir devlet adamının, bir padişahın sanatta ne derece ileri gidebildiğini gösteren Sultan İkinci Mahmut'un zevk-i selimi ile de karşılaşacağız." Diğer serginin Yazma Eserler Kurumu tarafından düzenlenen "Mürekkebin İzi Sergisi" olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kitapların anası Kur'an yazmaları arasında, 'yazının yüzünü ağartan hattat' olarak bilinen Karahisari başta olmak üzere, Şeyh Hamdullah, Hafız Osman, Hasan Rıza Efendi'nin meşhur mushafları, ilk kez böyle kapsamlı bir sergide bir araya gelecekler, buluşacaklar. Uluslararası çok sayıda ziyaretçinin de gelip göreceğini umduğum bu sergide, Süryanice, Yunanca, Arapça, Ermenice İnciller, Tevrat ve Zebur gibi kutsal metinler de yer alıyor.
Tevrat - 19.02.2020
Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi yarın açılıyor
Mürekkebin İzi: Yazma Eserler Seçkisi Sergisi Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi içinde bulunan bir diğer sergi olan 'Mürekkebin İzi: Yazma Eserler Seçkisi Sergisi' hakkında bilgi veren Yazma Eserler Kurumu Başkanı Muhittin Macit ise, "Bu sergiye 78 tane yazma eser Türkiye'deki 5 kurumumuzdan getirildi. Bu eserler arasından temsil kabiliyeti yüksek olan, sayıca da çok fazla eser var Türkiye'de. Her bir eseri, her bir dönemi, medeniyet coğrafyamızın her bir bölgesini yansıtabilecek eserleri seçmek gerekiyordu. 78 eser seçtik. Bu eserler 8'inci asırdan 20'nci asra kadar yaklaşık bin 200 yıllık bir dönemi içermektedir. Özellikle Kuranı Kerim yazmaları dediğimiz Mushaflar ve ilk dönem parşömen Mushaflardan başlıyoruz. 8'inci asır, 9'uncu asır, 10'uncu asra dair Mushaflarımız var. 14-15'inci asırdan çok önemli Mushaflar var. Birisi de Yıldırım Beyazıt'a Memluk Sultanı Berkuk'un hediye ettiği büyük Mushafımız konseptimizin de ana çerçevesini oluşturan unsurlardan bir tanesi. Hem Osmanlı döneminde hem de daha öncesinde büyük hattatların yazmış olduğu çeşitli Mushaf yazmalarımız var. Bunlarla birlikte bir de kutsal metinlerin, İslam coğrafyasında yazılmış bazıları Arapçaya çevrilmiş, bazıları Grekçe, bazıları Ermenice, bazıları Süryanice Tevrat, İncil, Zebur metinleri var.
Tevrat - 17.02.2020
İsrail'deki sağ partiler Netanyahu'ya desteklerini yineledi
İsrail Meclisi'nde bulunan Yamina (Sağ) İttifakı, Şas ve Birleşik Tevrat partileri, gelecek ay yapılacak seçimin ardından Başbakan Binyamin Netanyahu'nun liderliğinde kurulacak koalisyona destek vereceklerini duyurdu.
Tevrat - 10.02.2020
İki adet Tevrat'ın ele geçirildiği operasyonda gözaltına alınan 6 şüpheli serbest bırakıldı
Sakarya'da jandarma ekiplerince tarihi eser kaçakçılığına yönelik gerçekleştirilen ve iki adet Tevrat'ın ele geçirildiği olay ile ilgili adliyeye sevk edilen 6 şüpheli çıkarıldıkları mahkeme tarafından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.
Tevrat - 10.02.2020
Sakarya'daki tarihi eser kaçakçılığı operasyonu
Operasyonda iş yeri sahibi H.G. ile E.B, N.A, B.K, A.E. ve H,Y gözaltına alınmış, araçta yapılan aramada Tevrat olduğu değerlendirilen iki tarihi eser ele geçirilmişti.
Tevrat - 27.01.2020
Bursa'da tarihi Tevrat ele geçirildi, şüpheli adliyeye sevk edildi (2)
ADLİ KONTROLLE SERBEST Bursa'da, dün düzenlenen operasyonda, yaklaşık 2,5 milyon dolar olduğu değerlendirilen, ceylan derisi üzerine İbranice yazılı Tevrat ele geçirilmesiyle ilgili gözaltına alınan F.N. (32), sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.
Tevrat - 27.01.2020
Bursa'da tarihi 'Tevrat' ele geçirildi, şüpheli adliyeye sevk edildi
BURSA'da, polis ekiplerince düzenlenen operasyonda, yaklaşık 2,5 milyon dolar değerinde olduğu değerlendirilen ceylan derisi üzerine İbranice yazılı Tevrat ele geçirildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Tevrat Haberleri | Tevrat Haber - Haberler - Sayfa 4 - Tevrat haberleri, son dakika tevrat haber ve gelişmeleri burada. ASİMED Başkanı Eğilmez: ASALA-PKK ittifakı halen devam ediyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 15.4.2021 09:20:56. #1.15#

title