Tevrat Haberleri

Tevrat haber, Tevrat son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Tevrat - 17.09.2020
Kocaeli'de tarihi eser kaçakçılığı operasyonu: 5 gözaltı
Teknik ve fiziki takip sonucu düzenlenen operasyonda H.G, M.Y, M.S.E, E.V. ve C.Y. gözaltına alınırken, Tevrat olduğu değerlendirilen 6 tarihi deri kitap, 1 tunç testi, 15 çeşitli boyutlarda tarihi obje olmak üzere toplam 22 tarihi eser ele geçirildi.
Tevrat - 13.09.2020
Son dakika haber | İsrail İskan Bakanı Kovid-19 nedeniyle genel karantina önerisine tepki için istifa etti
Aynı zamanda Ultra-Ortodoks Yahudileri temsil eden Birleşik Tevrat Partisi lideri olan Litzman, yaptığı yazılı açıklamada, artan Kovid-19 vakaları nedeniyle Roş Aşana'dan (İbrani takvimine göre bu yıl 18 Eylül'de kutlanacak yılbaşı) itibaren ülke genelinde karantina uygulanması önerisine karşı olduğunu belirtti.
Tevrat - 12.09.2020
Amerikan basını İsrail-Bahreyn anlaşmasının arka planını yazdı
Kusher, kendi parasıyla aldığı Tevrat'ı Bahreyn Kralı'na hediye etmiş İsrail kanadında da İsrail'in Washington Büyükelçisi Ron Dermer ve İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun görüşmelerde aktif yer aldığının belirtildiği haberde, BAE-İsrail anlaşmasının aksine, Bahreyn-İsrail anlaşmasının, Netanyahu'nun koalisyon ortaklarından bile saklandığı aktarıldı.
Tevrat - 03.09.2020
İsrail'de Kovid-19 vakalarındaki artış nedeniyle 30 il ve ilçede karantina uygulanacak
Aynı zamanda Ultra-Ortodoks Yahudileri temsil eden Birleşik Tevrat Partisi lideri olan Litzman, virüsün yaygın olduğu mahalleler yerine söz konusu tüm ile ve ilçelerde karantina uygulanmasının "toplu cezalandırma" olduğunu savundu.
Tevrat - 28.07.2020
Kaybolduğu yaylada 33 saat sonra bulunan Elif ve ağabeyine devlet koruması
Tevrat- Gülcan Akbayrak'ın kızı Elif Akbayrak, cuma günü saat 20.
Tevrat - 26.07.2020
Yaylada kaybolan Elif, 33 saat sonra sağ olarak bulundu
Tevrat-Gülcan Akbayrak'ın kızı Elif Akbayrak, Cuma akşam saat 20: 00 sıralarında Semen Yaylası'nda hayvan otlattığı sırada kayboldu.
Tevrat - 25.07.2020
11 YAŞINDAKİ ELİF'İ YAYLADA  ARAMA ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR
Giresun'un Bulancak ilçesine bağlı Aydındere Beldesi Semen Yaylası'nda kaybolan Elif Akbayrak'ı arama çalışmaları sürüyor. Arama kurtarma çalışmalarına bölgedeki jandarma birliklerinden takviye ekipler sevk edildi. Ekipler, yoğun sisin hakim olduğu bölgede, görgü tanıklarının ifadelerine göre küçük kızın son görüldüğü alanda yoğunlaştırdı. AFAD ve jandarma ekiplerinin yanı sıra AKUT ve UMKE ekiplerinin de yer aldığı arama çalışmalarına iz takip köpekleri de kullanılıyor. Ekiplerin arama çalışmalarından şu ana kadar bir bulguya rastlanılamadı.Elif Akbayrak'ın babası Tevrat Akbayrak, gözyaşları arasında arama kurtarma çalışmalarından gelecek iyi haberi bekliyor.
Tevrat - 25.07.2020
GİRESUN 11 yaşındaki Elif, yaylada kayboldu, ekipler seferber oldu
Tevrat -Gülcan Akbayrak'ın kızı Elif Akbayrak, dün akşam Semen Yaylası'nda kayboldu.
Tevrat - 06.06.2020
Son Dakika | TÜRKİYE'NİN YAŞAYAN İLİM HAZİNELERİ - Ali Rıza Temel (7)
"Dinler arası diyalog, ihanet projesidir" SORU: FETÖ'nün kendi hain hedeflerine ulaşmak için başta ABD olmak üzere uluslararası alanda yaygınlığını ve etkinliğini artırmak amacıyla "dinler arası diyalog" anlayışını öne çıkardığı görülüyor. Siz bu tür çalışmalara nasıl yaklaşıyorsunuz? ALİ RIZA TEMEL: Diyalog-monolog derler ya karşılıklı konuşma meselesinde "diyalog" tabiri yanlıştır. Dindarlar ve din mensupları arasında kavgasız, dostane münasebetler kurulabilir ama dinleri sanki biraz ondan biraz bundan alıp da dinler salatası gibi oluşturmak... böyle bir şey düşünülemez. Bir defa "dinler" deyince iki türlü din vardır. Hak ve Batıl din değil mi? Hak dinler semavi dinler, bütün peygamberlerin temsil ettiği din, Hak dindir ve bunun tek adı İslam'dır. Hatta "İbrahimi din" diye bir şey çıkardılar bu tabir de yanlıştır. Kur'an-ı Kerim'de "İbrahim ne Yahudi ne de Hristiyan'dı o muvahhid Müslümandı." buyuruluyordu. Yani bütün peygamberler Müslümandır. Dinler arası diyalog da bir projedir, Vatikan projesidir... Müslümanları emperyalizme karşı bir nevi pasifize etme hareketidir. Dostane gözüküp, sömürü ve soygunu devam ettirebilmek için, bizim onlara karşı direncimizi kırmak gayesiyle geliştirilen, bizi bir nevi uysallaştırmak için piyasaya sürülen bir projedir. Biz Müslümanlar olarak bütün peygamberleri, peygamber olarak kabul ediyoruz. Tahrif edilmemiş Hıristiyanlığı ve Yahudiliği de yani Tevrat'ı da İncil'i de tahrif edilmemiş hallerini mübarek kitap olarak kabul ediyoruz.
Tevrat - 28.05.2020
İsrail, ilhak edeceği Filistin topraklarında yaşayan Filistinlilere vatandaşlık vermeyecek
Netanyahu, mülakatı boyunca Batı Şeria'dan Tevrat rivayetlerine göre Yahuda ve Samara ile ilgili İsrail toprakları olarak söz ederek, Batı Şeria'da yaşayan Filistinlilere İsrail vatandaşlığının verilmeyeceğini ve "ceplerde" kalmaya devam edeceklerini vurguladı.
Tevrat - 20.05.2020
İsrail'de Netanyahu-Gantz koalisyonunun arka planı
23. Knesset'i oluşturmak için 2 Mart'ta yarışan partiler arasından 8'i barajı geçebilmişti. Bunlar Likud (36), Mavi Beyaz İttifakı (33), Müslüman Arapların temsil edildiği Birleşik Liste (15), Şas (9), Birleşik Tevrat Yahudiliği (7), İşçi-Geşer-Meretz (7), Yisrael Beyteynu [Evimiz İsrail] (7), Yamina [Sağa Doğru] (6) partileriydi.
Tevrat - 17.05.2020
Çin'in İsrail Büyükelçisi son makalesinde ülkesinin Kovid-19 ile mücadelesini yazmıştı
Makalesinde Yahudi geleneğinde Tevrat'ın yorumu olarak bilinen Talmud'dan da alıntı yapan Du Wei, Pekin yönetiminin Kovid-19'a dair bazı bilgileri gizlediği yönündeki eleştirilere değinerek, "Çin sorumlu bir paydaştır ve gerçeği söylemekten korkmaz.
Tevrat - 10.05.2020
Anneler gününde Doğu'da "şehit anneleri" ve "asırlık çınarlar" da unutulmadı
Öksüz, 1998 yılında Şırnak'ta bölücü terör örgütü ile çıkan çatışmada şehit olan Tarık Akar'ın annesi Tevrat Akar'ı ziyaret etti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Tevrat Haberleri | Tevrat Haber - Haberler - Sayfa 3 - Tevrat haberleri, son dakika tevrat haber ve gelişmeleri burada. Sinagog nedir, ne demek? Sinagog ne anlama geliyor?.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 18.4.2021 12:31:10. #1.15#

title