Tevfik Ağansoy'un Katil Zanlısı Tutuklandı
Haberler » Güncel » Haber

Tevfik Ağansoy'un Katil Zanlısı Tutuklandı

Tevfik Nurullah Ağansoy'un da Aralarında Bulunduğu 4 Kişinin Öldüğü, 5 Kişinin de Yaralandığı Olayın Zanlısı Kamil Özdinçer, 13 Yıl Sonra Kocaeli'nin Gebze İlçesine Bağlı Huzurkent Bölgesinde Gözaltına Alındıktan Sonra Çıkarıldığı Nöbetçi Mahkeme Tarafından Tutuklandı.

Tevfik Ağansoy'un Katil Zanlısı Tutuklandı

Tevfik Nurullah Ağansoy'un da aralarında bulunduğu 4 kişinin öldüğü, 5 kişinin de yaralandığı olayın zanlısı Kamil Özdinçer, 13 yıl sonra Kocaeli'nin Gebze ilçesine bağlı Huzurkent bölgesinde gözaltına alındıktan sonra çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklandı.

Edinilen bilgiye göre, 13 yıl önce İstanbul Bebek'te bir çay bahçesinde oturan Tevfik Nurullah Ağansoy'a bir otomobilden ateş açılmıştı. Çatışmada Emlak Bankası eski Genel Müdürü Engin Civan'ın silahla yaralanması olayından sonra, daha önce Türkiye'deki işlerini takip ettiği Alaattin Çakıcı ile ters düştüğü iddia edilen Tevfik Nurullah Ağansoy ve saldırganlardan Recep Çiçek olay yerinde ölmüştü.

Aynı saldırıda, ailesiyle birlikte çay bahçesinde bulunan Gülçin Balaban adlı kadın ile Başbakanlık Koruma Müdürlüğü'nde görevli olan ve dönemin Başbakan Yardımcısı Tansu Çiller İstanbul'a geldiğinde koruma görevi yapan polis memuru Celal Babür hayatını kaybetmişti. Saldırı sırasında, Babür ile aynı birimde görev yapan polis memuru Ferda Temel ve Ağansoy'un şoförü Burak Çalışkan ile çay bahçesinde bulunan vatandaşlardan Engin Bora, Gültekin Alkur ve Emrah Çiftçi de yaralanmıştı.

Olayla ilgili İstanbul 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nce hakkında yakalama emri bulunan ve 13 yıldır aranan Kamil Özdinçer'i Kocaeli'nin Gebze ilçesi Huzurkent Mahallesinde ikamet ettiği tahmin edilen evde Gebze İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince yakalandı.

Gözaltına alınan Kazmil Özdinçer'in üzerinde amcasının engelli oğlu adına düzenlenmiş sahte bir kimlik bulundu. Aynı zamanda Interpol tarafından da aranan Özdinçer'in Gebze Emniyet Müdürlüğü'ndeki sorgusu bittikten sonra Gebze Cumhuriyet Savcılığına sevk edildi.

Nöbetçi mahkemeye sevk edilen Özdinçer, tutuklanarak Gebze M Tipi Cezaevi'ne gönderildi. (CİHAN)