Tether nedir? Tether ne zaman çıktı? Güncel Tether yorum ve grafiği - Haberler
Haberi Paylaş

Tether nedir? Tether ne zaman çıktı? Güncel Tether yorum ve grafiği

Haberler.com - Haberler | Gündem
Tether nedir? Tether ne zaman çıktı? Güncel Tether yorum ve grafiği

Son dönemlerde kripto paralarda çeşitlilik hız kazandı. Bunlardan biriside Tether ilk başta Bitcoin ağındaki Omni Layer protokolünü kullanıyor olsa da şu an Ethereum üzerinde de ERC20 coin olarak bulunabiliyor. Tether (USDT) coin anlık olarak yükseliyor ve düşüyor. Peki, Tether nedir? Tether ne zaman çıktı? Güncel Tether (USDT) yorum ve grafiği

Tether bugünkü fiyatı ₺8,52 TRY, 24 saatlik işlem hacmi ₺506.801.449.501 TRY. Tether son 24 saatte düşüş gösterdi. Anlık CoinMarketCap sıralaması #3, piyasa değeri ₺528.543.010.268 TRY. Dolaşımdaki arz 62.000.121.094 USDT coin ve azami seviye arzı. arz mevcut değil.

TETHER NEDİR?

Tether, ABD dolarıyla denk bir değer amaçlanarak üretilen dijital para birimidir. 2014'de çıkan Tether'in arkasındaki düşünce, dijital dolar veya sabit değerli kripto paralar (stablecoin) gibi kullanılabilecek istikrarlı bir kripto para birimi yaratmaktı. Tether'in fiyatı, ABD dolarının fiyatına bağlıdır.

Tether ilk başta Bitcoin ağındaki Omni Layer protokolünü kullanıyor olsa da şu an Ethereum üzerinde de ERC20 coin olarak bulunabiliyor. Tether, Bitcoin (Omni ve Liquid Protocol'ün her ikisi üzerinden), Ethereum, EOS ve Tron blockchain ağlarında piyasaya arz ediliyor.

Tether coinleri, kripto borsası Bitfinex ile ortak bir CEO'ya sahip olan Tether Limited tarafından çıkarılıyor. Tether geçmişte, Tether para biriminin yüzde 100 kendi rezerviyle desteklendiğini öne sürdü. Ancak Tether avukatları, 2019 yılında Tether'in sadece yüzde 74'ünün rezerv destekli olduğunu kaydetti ve Tether, "tümüyle destekleme" tanımına iş ortağı kurumlara verilen borçların da dahil olduğunu açıkladı.

TETHER NE ZAMAN ÇIKTI?

Tether (USDT) kripto para birimi Tether Limited şirketi tarafından piyasaya 2015 yılında sürülmüştür.

TETHER NE İŞE YARIYOR?

Tether, sabit değeri sayesinde kripto pazarındaki dalgalanmalara karşı önlem olarak kullanılıyor. Her USDT coini, bir dolara eşitlendiği için, paranın Tether'da tutulması onu kripto para birimi pazarının bilindik dalgalanmalarından koruyor. Bu sebeple, Bitcoin alım satım işlemlerinin büyük çoğunluğu Tether cinsinden yapılıyor. Çünkü Tether, dolar ve Euro gibi standart para birimleri ile kripto para ekonomisi arasında çift yönlü geçiş için kullanılabiliyor.

TETHER NASIL SATIN ALINIR?

Tether satışı yapan tüm kripto para borsalarından, bu kripto parayı satın alabilirsiniz.

Haberler.com - Gündem
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500