Test Yok, Ultrasonlar Hileli! Hamile Olmayan Kadınlara Kürtaj Yapıyorlar

Test Yok, Ultrasonlar Hileli! Hamile Olmayan Kadınlara Kürtaj Yapıyorlar

Meksika'da pek çok kliniğin, hamilelik şüphesi olan kadınları hamile olmadıkları halde kürtaj yaptırmaya yönlendirdikleri ortaya çıktı. Gerçek olmayan ultrason görüntüleri ile kürtaj yapan kliniklerin oldukça fazla olduğu anlaşıldı.

Meksika'da bir kliniğin hamile olmayan kadınlara kürtaj yaptığı öğrenildi. Klinik sadece para kazanmak için kadınları kandırıp operasyona alıyor.

ULTRASONLAR SAHTE

Ülkenin başkenti Mexico City'deki bazı klinikler, daha önce benzeri görülmemiş bir sağlık dolandırıcılığına imza attı. Hamilelik şüphesi ile gelen kadınlara ultrason işlemi uygulayan klinikler, kadınlar hamile olmasa da sahte sonuçlarla onları kürtaja yönlendiriyor.

ÜCRETİ 250 DOLAR

2007 yılından beri ülkede kürtaj serbest. Kürtaj prosedürünün maliyeti yaklaşık 250 dolar civarında. Bu klinikleri ziyaret eden kadınlara kan veya idrar testi yapılmadığı, hamile oldukları ve düşük riski taşıdıkları için kürtaja yönlendirildikleri öğrenildi.

12 KLİNİKTEN 6'SI SAHTEKAR ÇIKTI

Olayı araştıran Buzdfeed muhabirleri ziyaret ettikleri üç hastaneden de hatalı tanı aldılar ve bebeklerini aldırmaları önerildi. Hastalara ultrason çıktılarının da verilmediği ifade edildi. Muhabirlerin ziyaret ettiği 12 klinikten 6'sının kadınları gereksiz yere kürtaja yönlendirmesi, skandalın boyutlarını gözler önüne serdi.