Terry Jones Haberleri

Terry Jones haber, Terry Jones son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Terry Jones - 4.9.2020
Son Dakika: Batı'nın İslâm düşmanlığında yeni dalga
Kur'an yakma-yırtma olayı da yeni değil Batı'da belli aralıklarla tekrarlanan Kur'an yakılması olayı da, tıpkı Hz. Peygamber'e yönelik eylemler gibi yeni değil. Nitekim 2010 yılında Siyonist Hıristiyan arka plana sahip bir grup İslamofobik ırkçı Kur'an nüshalarını yakmış ve olay infiale yol açmıştı. Floridalı evanjelik-televangelist Terry Jones isimli rahip de 11 Eylül'ün yıldönümünde Kur'an'ı yakacağını bildirmiş, bu ilanı tüm dünyayı günlerce meşgul etmiş ancak eylem gerçekleşmemişti.
Terry Jones - 14.5.2018
En Sevilen Komedi Filmi: Bazıları Sıcak Sever
BBC Kültür, 52 ülkeden 253 film eleştirmeninden en sevdikleri 10 komedi filmini sıralamalarını istedi. Bütün listeler karşılaştırıldığında ortaya çıkan ilk 10 komedi filmi şunlar oldu: Some Like It Hot (Bazıları Sıcak Sever, Billy Wilder, 1959) Dr Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb (Dr. Garipaşk veya: Nasıl Kaygılanmayı Bırakıp Bombayı Sevmeyi Öğrendim, Stanley Kubrick, 1964) Annie Hall (Woody Allen, 1977) Groundhog Day (Bugün Aslında Dündü, Harold Ramis, 1993) Duck Soup (Leo McCarey, 1933) Life of Brian (Brian'ın Hayatı, Terry Jones, 1979) Airplane! (Uçak, J Abrahams, D Zucker ve J Zucker, 1980) Playtime (Oyun Vakti, Jacques Tati, 1967) This Is Spinal Tap (Rob Reiner, 1984) The General (Clyde Bruckman and Buster Keaton, 1926) Gruptaki müzisyenlerden biri de Sugar Kane (Monroe)'dir ve Joe/Josephine ile bir tren yolculuğunda, otelde bir milyoneri baştan çıkarmaya çalıştığını anlatır.
Terry Jones - 1.2.2018
Londra'daki İslamofobik Terör Saldırısı
Bu arada Osborne mahkemede yine, olayı tek başına işlemediğini ve "Dave" ile "Terry Jones" isimli iki erkeğin suç ortakları olduğunu yineledi.
Terry Jones - 30.1.2018
Londra'daki İslamofobik Terör Saldırısı
Osborne, bu kişi ve "Terry Jones" adındaki başka bir kişiyle birahanede tanıştıklarını ve siyasi görüşlerini paylaştıklarını söyledi.
Terry Jones - 4.4.2017
Sinematek'de Nisan keyfi
2000 yıl önceki öykü 28 Nisan Cuma günü İzmir Sanat'ta gösterilecek film ise "Brian'ın Hayatı".. Yönetmenliğini Terry Jones'un yaptığı, İngiliz komedi grubu Monty Python'ın 1979 yılı yapımı olan film, zaman içinde kült-film olarak kabul edildi.
Terry Jones - 11.3.2013
Google'dan Douglas Adams İçin Doodle
BBC'de yayımlanan The Hitchhiker's Guide to the Galaxy (Otostopçunun Galaksi Rehberi) adlı radyo oyunu ile ünlü oldu. Oyun, kitap olarak da yayımlandı. Bu radyo oyunundan aynı adlı bir bilgisayar oyunu da üretti. Daha sonra Bureaucracy ve Starship Titanic adlı bilgisayar oyunları üzerinde de çalıştı. Starship Titanic sonradan bir kitap olarak da yayımlandı, ancak Adams'ın hem oyun hem de kitap üzerinde çalışacak zamanı olmadığından kitabı Terry Jones yazdı.
Terry Jones - 19.12.2012
Dünyada 2012 Böyle Geçti
- İslam dünyasını rahatsız eden filmle ilgili Mısır'da açılan davanın ilk duruşması yapıldı. Mısır Mahkemesi, ABD'li fanatik Papaz Terry Jones ile 7 göçmen Kıpti'nin yargılandığı davayı, sanıkların duruşmada hazır bulunmayışı nedeniyle 25 Kasım'a erteledi.
Terry Jones - 21.10.2012
Mısır
Mısır Mahkemesi, ABD'li fanatik Papaz Terry Jones ile 7 göçmen Kıpti'nin yargılandığı davayı, sanıkların duruşmada hazır bulunmayışı nedeniyle 25 Kasım'a ertelediğini açıkladı.
Terry Jones - 16.10.2012
Ürdün Kraliçesi Nur: "Günümüz Dünyasını Yönlendiren Araçlardan Biri de Sosyal Medya"
Kraliçe Nur, ortalama bir vatandaşın uluslararası ilişkilerde artan rolünün küresel toplum için zorlukları da beraberinde getirdiğini belirterek, insanların artık ülkelerinin büyükelçisi gibi hareket ettiğini dile getirdi. Kur'an-ı Kerim'i yakmasıyla ünlenen ABD'li rahibi hatırlatan Kraliçe Nur, "Müslüman dünyasındaki herkes Terry Jones'un kim olduğunu biliyor.
Terry Jones - 21.9.2012
Müslümanların Masumiyeti'ne Protesto
Ellerinde "Anamız babamız sana feda olsun ya Rasulallah.. İslama Müslümanlara ve Peygamberimize s.a.v hakaret edenler Allah'ın laneti üzerinize olsun" yazılı pankart ve "Müslümanlar terörist değildir", "Gerçek terörist Amerikadır İsraildir" yazılı döviz taşıyan protestocular adına bir açıklama yapan GÖNÜLDER sözcüsü, İsrail asıllı Amerikan vatandaşı olduğu iddia edilen Nakoula Basseley Nakoula'nı finanse etmesiyle çekilen filmde Hz. Muhammed ile İslamiyetin aşağılandığını ve hakarete uğradığını belirtti. GÖNÜLDER adına konuşan sözcü, şunları söyledi: "Söz konusu bu filmin galası, yüce kitabımız Kur'an-ı Kerim'i yakma eylemi gerçekleştireceğini ilan etme cüretinde bulunan küstah Rahip Terry Jones'in Florida'da kendi kurduğu kilisesinde gerçekleştirilmiştir.
Terry Jones - 21.9.2012
Konyalı İşçiden 'Olay Film' İçin Suç Duyurusu
Konya Büyükşehir Belediyesi'nde işçi olarak çalışan Bülent Altun, İslam'a ve Hz. Muhammed'e hakaret içeren 'Müslümanların Masumiyeti' adlı filmin yapımcısı Sam Bacile ile onu destekleyen rahip Terry Jones ve Morris Sadek hakkında Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.
Terry Jones - 21.9.2012
Hakaret Filmi Almanya'da Kutsalları Yeniden Sorgulatıyor
Hakaret filmi üzerine Sudan'da Alman Büyükelçiliği'ne de saldırı yapıldığı halde Alman siyasetçiler oldukça duyarlı bir duruş sergilemiş, sorumluluk sahibi açıklamalar yapmıştı. İçişleri Bakanlığı; ABD'de Kur'an-ı Kerim yakma eylemi ile gündeme gelen ve hakaret filmini destekleyen Hıristiyan vaiz Terry Jones'un ülkeye girişini yasaklamıştı.
Terry Jones - 20.9.2012
Diyanet - Sen Kayseri Şubesi Başkanı İrfan Kaşıkçıoğlu Açıklaması
Filmin ardından çoğu Müslüman ülkesinde tepkiler oluştuğunu belirten Kaşıkçıoğlu, "100 İsrailli yapımcıdan 5 milyon dolar aldığını ve filmi İsrail için yaptığını söyleyen Bacile, ABD'nin Filorida eyaletinde Kuran-ı Kerim yakarak Müslümanları tahrike zorlayan rahip Terry Jones'den destek aldığını da itiraf etmiştir.
Terry Jones - 19.9.2012
Peygambere Hakaret İçeren Film Protesto Edildi
Saadet Partisi (SP) İl Gençlik Kolları üyesi yaklaşık 100 kişi, Konak Meydanı'nda toplandı. Grup adına açıklama yapan SP İl Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Fatih Kaplan, hükümetin peygambere hakaret içeren filme sessiz kaldığını belirterek "Müslümanların Masumiyeti' adlı İslam'a hakaret eden filmin yapımcılarından biri Kur'an yakmaya yeltenen Hıristiyan Papaz Terry Jones, diğer yapımcı finansörü Yahudi Sam Bacile ile Mısırlı Kıpti Morris Sadek'tir.
Terry Jones - 18.9.2012
Hz. Muhammed'e Hakaret İçeren Filme Tepkiler
Başsavcı Abdülmecid Mahmud, yaptığı açıklamada, Washington'daki Ulusal Kıpti Derneği kurucusu Morris Sadek, ABD'de dini programlar sunucusu Marcos Aziz Halil, Dr. Fikri Abdulmesih Zagleme, Washington'daki Ulusal Kıpti Derneği'nin basın koordinatörü Nebil Edip Besade, "Nicholas Basili" olarak bilinen İlya Basili, Nahid Mahmud, Nadir Ferid Nicholas ve aralarında ABD'nin Florida eyaletide evanjelik klisesi rahibi Terry Jones'in de bulunduğu 8 kişi hakkında ceza mahkemesine sevk edilmeleri yönünde karar alındığını ifade etti.
Terry Jones - 18.9.2012
Merkel: Film Güvenlik Açısından Değerlendirilmeli
Deutsche Welle'nin haberine göre, Almanya Başbakanı Angela Merkel Berlin'de düzenlediği yarıyıl basın konferansında İslam dinini ve Hz. Muhammed'i aşağılayan Amerikan yapımı filme ve İslam ülkelerinde filme gösterilen tepkiye de değindi. Merkel, şunları söyledi 'Din ve fikir hürriyeti Anayasamızın 5'inci maddesi ile teminat altına alınmıştır. Ancak, bu yüksek değer, fikir ve ifade özgürlüğüne de sınır koymuştur. Ben fikir hürriyetinin mümkün olduğunca geniş tutulmasından yanayım. Ama Mister Terry Jones'in Almanya'ya girmesine izin vermeyeceğimizi de açıkça gösterdik.
Terry Jones - 17.9.2012
Alman Başbakan Merkel Gündemdeki Konuları Değerlendirdi
-Vaiz Jones'e Almanya'ya giriş izni yok- Alman Başbakan, Kur'an-ı Kerim'i yakma eylemi ile gündeme gelen ve Hz. Peygamber'e hakaret içeren filmi destekleyen Amerikalı Hristiyan vaiz Terry Jones'un Almanya'ya girişine yasak getirilmesini de savundu.
Terry Jones - 17.9.2012
Erzimder: Müslümanları Rencide Eden Filmden ABD Sorumlu
Usanmaz; "Malum film ABD'de çekildi ve Hollywood'ta gösterime girdi. Sonra dünyaya ve insanlık alemine maksatlı eller tarafından servis edildi. Filmde; Hz.Muhammed (s.a.v.) iftiralar ve hakaretler yer almış, İslam dininin kötülenmesi, özellikle amaçlanmış ve hedeflenmiş, cinsel içerikli sahneler özellikle kurgulanmıştır. Filmin yapımcısı İsrail asıllı ve Amerikan vatandaşı Sam Bacile; 'Filmi İsrail için yaptım ve İsrailli 100 kişiden 5 milyon dolar yardım aldım ve filmi provokatif amaçlar için yaptım' diyor. Ayrıca Bacile, Florida eyaletinde Kur'anı Kerim yakan rahip Terry Jones'ten de destek aldığını da itiraf etmiştir.
Terry Jones - 17.9.2012
Almanya, ABD'li Vaiz Terry Jones'un Ülkeye Girişini Yasakladı
AA) – 17.09.2012 – Almanya, "Kuran-ı Kerim'i yakma eylemi" ile gündeme gelen ve Hz.
Terry Jones - 16.9.2012
Hz. Muhammed'e Hakaret İçeren Filme Tepkiler
"Yapılan eylem El-Aksa Camisi'ni yakmak kadar tehlikelidir ve buna sessiz kalmak daha da kötüdür" diyen Nasrallah şunları söyledi: "İslam ümmeti gereken cevabı vermelidir. İslam'a karşı birçok kez eylemler yapıldı. Bunlar arasında Salman Rüşdi'nin kitabı, Amerikalı papaz Terry Jones'un Kur'an-ı Kerim'i yakması gibi eylemler var.
Terry Jones - 16.9.2012
Hz. Peygamber'e Hakaret İçeren Film
Öte yandan aynı derginin internet sitesinde yer alan haberde, Almanya Dışişleri Bakanı Guido Westerwelle'nin İçişleri Bakanlığı'ndan "Kuran-ı Kerim yakma hadisesi" ile ilgili gündeme gelen ve söz konusu filme destek veren ABD'li vaiz Terry Jones'ın ülkeye girmesinin durdurulmasını istediği belirtti.
Terry Jones - 15.9.2012
Sp'den ABD Büyükelçiliği Önünde 'Film' Eylemi
SP Ankara İl Gençlik Kolları Başkanlığı, İslam dünyasını ayağa kaldıran 'Müslümanların Masumiyeti' adlı filmi protesto etmek için ABD'nin Ankara Büyükelçiliği önünde protesto gösterisi düzenledi. Eylemde sık sık ABD ve İsrail aleyhine sloganlar atıldı. Ankara İl Gençlik Kolları Başkanı Fatih Demir, yaptığı basın açıklamasında İslam'ın kutsallarına karşı sürekli hakaret ve tahriklerin özgür ülkesi ABD ve Avrupa'da oyunun son halkası olan "Müslümanların Masumiyeti" filmine karşı tepkilerini dile getirmek için toplandıklarını belirtti. Filmin yapımcılarından birinin Kur'an yakmaya yeltenen Hıristiyan papaz Terry Jones, diğer yapımcı finansörünün ise Yahudi Sam Bacile olduğunu söyleyen Demir, "Bu çirkin filme tepkiler çığ gibi büyürken maalesef bizim hükümetimiz olayı Amerikan gözlüğü ile değerlendirmiştir.
Terry Jones - 14.9.2012
Hz. Muhammed'e Hakarete Sert Tepki
Fanatik tanıtımcı: Terry Jones 2010 yılında "Kur'an yakma ayini düzenleyeceğim" diyerek ortalığı ayağa kaldıran Amerikalı rahip.
Terry Jones - 14.9.2012
Hz. Muhammed'e Hakaret İçeren Filmin Arkasındaki Kişi Nakoula
Florida'da Kur'an-ı Kerim yakan papaz Terry Jones ise filmin yönetmeniyle telefonda görüştüğünü, kendisi için dua ettiğini ama hiçbir zaman yüz yüze buluşmadığını söyledi.
Terry Jones - 13.9.2012
İslam'a Hakaret Eden Filmin Yapımcısı Dolandırıcı Çıktı
KUR'AN YAKMAYA KALKAN PAPAZ FİLMİN YAPIMCISINA DESTEK VERDİ 11 Eylül terör saldırılarının 9. yıldönmünnde Kur'an yaklama kalkışan rahip Terry Jones, filmin yapımcısını çarşamba günü telefon ile arayarak kendisi için duacı olduğunu bildirdi.
Terry Jones - 12.9.2012
Hz. Muhammed'e Hakaret İçeren Filme Tepkiler
Papaz Markos Aziz, İsmet Zelkame, Moris Sadık, Nebil Bisade, İhab Yakub, Jack Ataullah, Nahid Mütevali, İlya Basiyli ve Adil Riyad ile Amerikalı Papaz Terry Jones'un Mısır topraklarına girdikleri anda tutuklanacakları bildirildi.
Terry Jones - 12.9.2012
Olay Yönetmen Müslümanlar'ı Kızdıracak
"Bu film için 100 İsrailli bağışçıdan 5 milyon dolar aldım ve filmi İsrail için yaptım" diyen Sam Bacile, ABD'nin Florida eyaletinde Kur'an-ı Kerim yakan rahip Terry Jones'dan destek aldığını söyledi.
Terry Jones - 12.9.2012
ABD'nin Libya Büyükelçisi Öldürüldü
ABD'de yaşayan Mısırlı Hristiyanlar ve daha önce Kur'an yakma eylemiyle gündeme gelen ABD'li Rahip Terry Jones, filmin salı günü gösterime gireceğini açıklamıştı.
Terry Jones - 11.9.2012
Mısır
Kıpti devleti kurucuları sayılan Moris Sadık, Asamet Zagleme başta olmak üzere ABD'de yaşayan Mısırlı Hristiyanlar ve daha önce Kur'an yakma eylemiyle gündeme gelen ABD'li Rahip Terry Jones, filmin bugün gösterime gireceğini açıklamıştı.
Terry Jones - 9.6.2012
Kur'an-ı Kerim Yakmaya Kalkışan Rahip Şimdi de Obama'yı Astı
11 Eylül saldırılarını protesto etmek için 2011 yılında Kur'an-ı Kerim yakmaya kalkışan Floridalı Rahip Terry Jones, şimdi de Başkan Barack Obama'yı astı.
Terry Jones - 16.11.2011
Dürrüoğlu ve Costa BSO ile
António Menezes, António Rosado, Brandford Marsalis, Boris Berezovsky, David Russel, Elizabete Matos, Gerardo Ribeiro, Mário Laginha ve Ute Lemper gibi solistler ile, Luís Miguel Cintra ve Terry Jones gibi dünyaca ünlü rejisörlerle çalışmış; İspanya, Fransa, Andorra, Almanya, Belçika, İngiltere, İtalya, Danimarka, Makedonya, Polonya, Letonya, Romanya, Arnavutluk, Malezya, Brezilya, Meksika, Yeşil Burun Adaları, Çin ve Rusya gibi birçok ülkede konserler yönetmiştir.
Terry Jones - 22.7.2011
The Meanıng Of Lıfe Sinema Tv'de
Oldies but Goldies kuşağında bu filmi ; SinemaTV D-Smart 5. kanalda, Teledünya 11. kanalda ve aynı anda SinemaTV HD'de D-Smart 117 ve Teledünya 9. kanalda izleyebilirsiniz.
Terry Jones - 14.7.2011
Monty Python: The Meaning of Life Filmi
Monty Python: The Meaning of Life filminin fragmanı, oyuncuları, resimleri ve tim bilgileri. Monty Python: The Meaning of Life filminin oynadığı sinemalar ve seanslar.
Terry Jones - 11.7.2011
Brian'ın Hayatı Filmi
Brian'ın Hayatı filminin fragmanı, oyuncuları, resimleri ve tim bilgileri. Brian'ın Hayatı filminin oynadığı sinemalar ve seanslar.
Terry Jones - 10.7.2011
Monty Python ve Kutsal Kâse Filmi
Monty Python ve Kutsal Kâse filminin fragmanı, oyuncuları, resimleri ve tim bilgileri. Monty Python ve Kutsal Kâse filminin oynadığı sinemalar ve seanslar.
Terry Jones - 20.4.2011
Kökten Dinci Rahipten Yeni Provakasyon
ABD'de Mart ayında Kur'an-ı Kerim kopyalarını yakarak tüm dünyadaki Müslümanların tepkisi çeken kökten dinci rahip Terry Jones, bu kez de bir caminin önünde gösteri düzenleyecek
Terry Jones - 11.4.2011
Yine Kur'an Yakma Provokasyonu
Britanya Ulusal Partisi (BNP)'nin kıdemli üyesi Sion Owens'ın, Kuran'ı yakarken çekilen görüntüleri ortaya çıktı. Son genel seçimlerde Güney Galler bölgesinden aday olan Owens'ın, Kuran sayfalarını yakarkenki görüntülerini Observer gazetesi ele geçirdi. Gazete yönetimi, ilgili görüntü dosyasını bir provokasyona sebebiyet vermemek için vakit kaybetmeden Güney Galler Polisi'ne teslim ettiğini açıkladı. Bunun üzerine polis, 40 yaşındaki Galli politikacıyı gözaltına aldı. İngiltere İçişleri Bakanlığı sert bir açıklama yaptı. "Hükümet olarak Kuran sayfalarının yakılmasını kesin bir dille kınıyoruz" denilen açıklamada, bu durumun "çoğulcu ve hoşgörülü" toplum yapısının temel dinamiklerine bir saldırı niteliği taşıdığı belirtildi. Hükümet tarafından yapılan açıklamanın devamında şu sözlere yer verildi: "Toplum arasında bölücülük çıkarabilecek tüm girişimleri kınıyoruz. Hükümet olarak, her vatandaşımızın taciz edilmeden ve düşmanlık korkusu yaşamadan, belirlenmiş temel kurallar çerçevesinde, özgür bir yaşama sahip olmasını garanti almakla yükümlüyüz. Dinini özgürce yaşamasını da bu kapsamda ele alıyoruz." OWENS, GALLER MECLİSİ SEÇİMLERİNDE ADAY GÖSTERİLMİŞ Daha önce de konsey üyesi olarak görev alan Owens, 5 Mayıs'ta yapılacak Galler Meclisi seçimlerinde BNP'den aday olarak gösterilmiş. Owens ile birçok kez yan yana çekilmiş fotoğrafı bulunan BNP lideri Nick Griffin'in görüntülerden haberinin olmadığına inanılıyor. 5 dakikalık görüntülerde, üzerinde "Whitelaw no Surrender" yazılı t-shirt giyen kişinin Sion Owens olduğunun açıkça görüldüğü bildiriliyor. Filmde, Owens elindeki yanıcı maddeyi Kuran'ın üzerine döküyor. Owens, daha sonra kibrit ile sayfaları ateşe veriyor. Bu sırada kamera, yanan Kuran'ın üzerine yakınlaştırılıyor. Polis, görüntüleri inceledikten sonra hemen harekete geçerek Owens'ı birkaç saat içinde gözaltına aldı. Güney Galler Polisi, "Bu tür suçlamaları yakından takip ediyoruz ve bu şekildeki hoşgörüsüz davranışları kesinlikle kabul edilemez buluyoruz" şeklinde açıklamada bulundu. Çirkin olayı Owens ile gerçekleştirdiği sanılan bir kişinin de sorgulanmak üzere gözaltına alındığı belirtiliyor. Geçtiğimiz hafta da ABD'li Pastör Terry Jones, görev yaptığı Florida'daki kilisenin bahçesinde benzer bir provokasyonda bulunmuş ve Afganistan'daki birçok Müslüman'ın protestosuna sebep olmuştu.
Terry Jones - 11.4.2011
"Kuran Yakma" Bu Sefer İngiltere'de
Britanya Ulusal Partisi (BNP)'nin kıdemli üyesi Sion Owens'ın, Kuran'ı yakarken çekilen görüntüleri ortaya çıktı. Son genel seçimlerde Güney Galler bölgesinden aday olan Owens'ın, Kuran sayfalarını yakarkenki görüntülerini Observer gazetesi ele geçirdi. Gazete yönetimi, ilgili görüntü dosyasını bir provokasyona sebebiyet vermemek için vakit kaybetmeden Güney Galler Polisi'ne teslim ettiğini açıkladı. Bunun üzerine polis, 40 yaşındaki Galli politikacıyı gözaltına aldı. İngiltere İçişleri Bakanlığı sert bir açıklama yaptı. "Hükümet olarak Kuran sayfalarının yakılmasını kesin bir dille kınıyoruz" denilen açıklamada, bu durumun "çoğulcu ve hoşgörülü" toplum yapısının temel dinamiklerine bir saldırı niteliği taşıdığı belirtildi. Hükümet tarafından yapılan açıklamanın devamında şu sözlere yer verildi: "Toplum arasında bölücülük çıkarabilecek tüm girişimleri kınıyoruz. Hükümet olarak, her vatandaşımızın taciz edilmeden ve düşmanlık korkusu yaşamadan, belirlenmiş temel kurallar çerçevesinde, özgür bir yaşama sahip olmasını garanti almakla yükümlüyüz. Dinini özgürce yaşamasını da bu kapsamda ele alıyoruz. " OWENS, GALLER MECLİSİ SEÇİMLERİNDE ADAY GÖSTERİLMİŞ Daha önce de konsey üyesi olarak görev alan Owens, 5 Mayıs'ta yapılacak Galler Meclisi seçimlerinde BNP'den aday olarak gösterilmiş. Owens ile birçok kez yan yana çekilmiş fotoğrafı bulunan BNP lideri Nick Griffin'in görüntülerden haberinin olmadığına inanılıyor. 5 dakikalık görüntülerde, üzerinde "Whitelaw no Surrender" yazılı t-shirt giyen kişinin Sion Owens olduğunun açıkça görüldüğü bildiriliyor. Filmde, Owens elindeki yanıcı maddeyi Kuran'ın üzerine döküyor. Owens, daha sonra kibrit ile sayfaları ateşe veriyor. Bu sırada kamera, yanan Kuran'ın üzerine yakınlaştırılıyor. Polis, görüntüleri inceledikten sonra hemen harekete geçerek Owens'ı birkaç saat içinde gözaltına aldı. Güney Galler Polisi, "Bu tür suçlamaları yakından takip ediyoruz ve bu şekildeki hoşgörüsüz davranışları kesinlikle kabul edilemez buluyoruz" şeklinde açıklamada bulundu. Çirkin olayı Owens ile gerçekleştirdiği sanılan bir kişinin de sorgulanmak üzere gözaltına alındığı belirtiliyor. Geçtiğimiz hafta da ABD'li Pastör Terry Jones, görev yaptığı Florida'daki kilisenin bahçesinde benzer bir provokasyonda bulunmuş ve Afganistan'daki birçok Müslüman'ın protestosuna sebep olmuştu.
Terry Jones - 6.4.2011
Ban Kur'an-ı Kerim Yakılmasını Kınadı
ABD'de 20 Mart'ta Florida'nın Gainesville kasabasında küçük bir kilisede, geçen yıl 11 Eylül saldırılarının yıl dönümünde Kuran yakma eylemi planladığını açıklayan ve tepkiler üzerine bu planından vazgeçen Amerikalı rahip Terry Jones'un liderliğinde, başka bir rahip Wayne Sapp tarafından Kuran-ı Kerim'in bir kopyası yakılmıştı.
Terry Jones - 4.4.2011
Obama'dan Flaş Kur'an Açıklaması
ABD Başkanı Barack Obama, Florida'da Kur'an-ı Kerim yakarak provokatif bir eyleme imza atanlara sert bir dille tepki gösterdi. "Kur'an da dahil olmak üzere kutsal kitaplara saygısızlık yapan bağnazdır." diyen Obama, eylemi kınamak amacıyla Afganistan'da yapılan gösteride hayatını kaybedenler için de başsağlığı diledi.ABD'nin Florida eyaletinde bir Kur'an-ı Kerim nüshasının yakılmasına ABD Başkanı Barack Obama, sert şekilde tepki gösterdi. Obama, yaptığı yazılı açıklamada, bu eylemi "aşırı hoşgörüsüzlük ve bağnazlık" olarak niteledi. Açıklamasında, "Kutsal kitapların her birine ki; Kur'an da dahil saygısızlıkta bulunanlar ancak bağnazdır.'' ifadelerini kullanan ABD Başkanı, Florida'da gerçekleşen eylemi kınamak amacıyla Afganistan'da yapılan gösteride hayatını kaybedenler için de başsağlığı diledi. ABD Başkanı, açıklamasında, hiçbir dinin masum insanların öldürülmesini hoş görmeyeceğini de sözlerine ekledi. Florida'nın Gainesville kasabasında 20 Mart'ta küçük bir kilisede, rahip Wayne Sapp tarafından Kur'an-ı Kerim'in bir nüshası yakılmıştı. Provokatif eylemin geçen yıl 11 Eylül saldırılarının yıldönümünde Kur'an-ı Kerim yakmayı planladığını açıklayan ve tepkiler üzerine planından vazgeçen Amerikalı rahip Terry Jones'un liderliğinde gerçekleştiği belirtiliyor.
Terry Jones - 3.4.2011
Kuran Yakmaya İlk Yorum
Afganistan'ın güneyindeki Kandahar kentinde, 10 kişinin öldüğü Kur'an-ı Kerim'in kopyasının yakılmasını protesto gösterileriyle ilgili olarak Obama, hiçbir dinin masum insanların katledilmesini hoşgörmediğini, yüz kızartıcı ve üzüntü verici böyle bir eylemin haklı gerekçesinin olmadığını ifade etti. Florida'nın Gainesville kasabasında 20 Mart'ta küçük bir kilisede, geçen yıl 11 Eylül saldırılarının yıldönümünde Kur'an-ı Kerim'in bir kopyasını yakma eylemi planladığını açıklayan ve tepkiler üzerine planından vazgeçen Amerikalı rahip Terry Jones'un liderliğinde, başka bir rahip Wayne Sapp tarafından Kur'an-ı Kerim'in bir kopyası yakılmıştı.
Terry Jones - 3.4.2011
Obama'dan Kur'an Yakanlara Tepki: Bağnazlar
Afgan yetkilileri de Amerikan hükümetine seslenerek olaylara neden olan Florida'daki kilisenin rahibi ve Kur'an yakılmasında öncü rol oynayan Terry Jones'un tutuklanmasını istedi.
Terry Jones - 3.4.2011
Obama: Aşırı Hoşgörüsüzlük ve Bağnazlık
Florida'nın Gainesville kasabasında 20 Mart'ta küçük bir kilisede, geçen yıl 11 Eylül saldırılarının yıldönümünde Kur'an-ı Kerim'in bir kopyasını yakma eylemi planladığını açıklayan ve tepkiler üzerine planından vazgeçen Amerikalı rahip Terry Jones'un liderliğinde, başka bir rahip Wayne Sapp tarafından Kur'an-ı Kerim'in bir kopyası yakılmıştı.
Terry Jones - 2.4.2011
Kuran Yakan Kilise, Kışkırtıcılık Yaptı
ABD'nin Florida Eyaleti'nde bir kilisenin Kur'an yakmasına karşı Afganistan'da yapılan protestolarda toplam ölü sayısı 23'e yükseldi. Cuma yaşanılan protestolar sonunda 7 Birleşmiş Milletler (BM) görevlisi olmak üzere 14 kişi yaşamını kaybetmişti. Cumartesi yaşanan Kandahar'daki protestolarda 9 kişi öldü. Protestolara ve can kayıplarının yaşanmasına neden olan kilisenin rahibi Terry Jones, Kur'an yakmakla kalmadı, kışkırtıcılığını savunmasın da dahi yine Müslümanları iğneleyici ifadeler kullandı.
Terry Jones - 1.4.2011
"Kur'an-ı Kerim" Protestosu: 10 Ölü
Florida'nın Gainesville kasabasında 20 Martta küçük bir kilisede, geçen yıl 11 Eylül saldırılarının yıl dönümünde Kuran yakma eylemi planladığını açıklayan ve tepkiler üzerine bu planından vazgeçen Amerikalı rahip Terry Jones'un liderliğinde, başka bir rahip Wayne Sapp tarafından Kur'an-ı Kerim'in bir kopyası yakılmıştı.
Terry Jones - 1.4.2011
Kur'an Yakan Kilise’ye Sert Tepki
İslam Konferansı Teşkilatı'na (İKT) üye ülkelerin büyükelçileri, Florida Eyaletinde Kur'an-ı Kerim yakan kiliseye karşı sert tepki gösterdi. Birleşmiş Milletler (BM) Genel Merkezi'nde yapılan basın toplantısı ile 20 Mart'ta Kur'an yakan kilisenin rahipleri Wayne Sapp ve Terry Jones'un davranışlarının kabul edilemez olduğu belirtildi.
12
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Terry Jones Haberleri | Terry Jones Kimdir - Haberler - Terry Jones haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Terry Jones kimdir, hayatı ve biyografisi. Son Dakika: Batı'nın İslâm düşmanlığında yeni dalga.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 25.11.2020 16:29:38. #1.14#
title