Terörle Mücadelede Özel Temsilcilerin Önlemleri Devrede

Terörle Mücadelede Özel Temsilcilerin Önlemleri Devrede

Terörle Mücadele Yüksek Kurulu Toplantısında Terörle Mücadele Özel Temsilcisi Başer'in Dile Getirdiği Önlemler Ele Alındı. Toplantıda, Terör Örgütünün Finans Kaynaklarının Kesilmesi Amacıyla Kaçakçılıkla Mücadele ve Sınır Güvenliğinin Artırılması Konuları Ele Alındı.

Terörle Mücadelede Özel Temsilcilerin Önlemleri Devrede

Terörle Mücadele Yüksek Kurulu toplantısında Terörle Mücadele Özel Temsilcisi Başer’in dile getirdiği önlemler ele alındı. Toplantıda, terör örgütünün finans kaynaklarının kesilmesi amacıyla kaçakçılıkla mücadele ve sınır güvenliğinin artırılması konuları ele alındı.

Başbakanlık, Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Abdullah Gül başkanlığında bugün yapılan Terörle Mücadele Yüksek Kurulu toplantısıyla ilgili açıklama yayınladı. Açıklamada, Türkiye’nin terörle mücadele Özel Temsilcisi Emekli Orgeneral Edip Başer’in, ABD’li muadiliyle yaptığı görüşmeler hakkında kurula bilgi verdiği belirtildi.

Başer’in özel temsilcilik göreviyle ilgili açıklamalarında vurgu yaptığı, örgütün yurtdışı bağlantısı ve finans kaynakları konusu kurulun gündemindeydi. Açıklamada kurulun temmuz ayındaki son toplantısından bugüne kadar olan dönemin ele alındığı ifade edilerek, yürütülen çalışmaların gözden geçirildiği ve son gelişmelere bağlı olarak alınacak önlemler üzerinde durulduğu belirtildi. Açıklamada, Başer’in kurula bilgi verdiği dile getirilerek, “Terör örgütünün yurtiçi ve yurtdışındaki faaliyetlerinin sona erdirilmesine, finans kaynaklarının kesilmesi amacıyla kaçakçılıkla mücadele edilmesine ve sınır güvenliğinin artırılmasına yönelik tedbirler değerlendirilmiştir” denildi.

Kaynak: ANKA