Terörle Mücadele Yüksek Kurulu Açıklaması

Terörle Mücadele Yüksek Kurulu Açıklaması

Terörle Mücadele Yüksek Kurulu, Özellikle Yaz Aylarında Terörle Mücadeledeki Kararlılığı Ortaya Koyacak ve Somut Netice Almaya Yönelik Hazırlıkları Gözden Geçirdi.

Terörle Mücadele Yüksek Kurulu Açıklaması

Terörle Mücadele Yüksek Kurulu, özellikle yaz aylarında terörle mücadeledeki kararlılığı ortaya koyacak ve somut netice almaya yönelik hazırlıkları gözden geçirdi.

Terörle Mücadele Yüksek Kurulu toplantısı bugün Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantının ardından yapılan yazılı açıklamada, toplantıda teröre karşı yürütülmekte olan silahlı mücadelenin yanı sıra terör örgütlerine istismar edebilecekleri bir alan bırakmamak amacıyla, olumsuz ekonomik ve sosyal şartları ortadan kaldıracak şekilde kurum ve kuruluşlar tarafından icra edilmekte olan faaliyetlerin son durumunun değerlendirildiği bildirildi.

Açıklamada, sınır güvenliği konusunda terör örgütü mensuplarının geçişlerini önlemek amacıyla özellikle Irak sınırında alınacak fiziki güvenlik önlemlerine yönelik olarak daha önceki toplantılarda verilen talimatlar çerçevesinde hazırlanan projelerin son durumunun görüşüldüğü belirtildi.

Toplantıda ayrıca güvenlik ve istihbarat birimleri tarafından yapılan değerlendirmeler ışığında terörle mücadelede gelinen son durum ile önümüzdeki dönemde alınacak tedbirler üzerinde durulduğu kaydedilen açıklamada, "Bu çerçevede özellikle yaz aylarında terörle mücadeledeki kararlılığımızı ortaya koyacak ve somut netice almaya yönelik hazırlıklar gözden geçirilmiştir" denildi. Toplantıda seçim güvenliği ile ilgili çalışmaların da değerlendirildiği bildirildi.

(ZÇ-SN-SN-Y)