Terörle Mücadele Önlemleri Değerlendirildi

Terörle Mücadele Önlemleri Değerlendirildi

Terörle Mücadele Yüksek Kurulu Toplantısında, Terör Örgütünün Yurtiçi ve Yurtdışındaki Faaliyetlerinin Sona Erdirilmesine, Finans Kaynaklarının Kesilmesi Amacıyla Kaçakçılıkla Mücadele Edilmesine ve Sınır Güvenliğinin Artırılmasına Yönelik Önlemlerin Değerlendirildiği Bildirildi.

Terörle Mücadele Önlemleri Değerlendirildi

Terörle Mücadele Yüksek Kurulu toplantısında, terör örgütünün yurtiçi ve yurtdışındaki faaliyetlerinin sona erdirilmesine, finans kaynaklarının kesilmesi amacıyla kaçakçılıkla mücadele edilmesine ve sınır güvenliğinin artırılmasına yönelik önlemlerin değerlendirildiği bildirildi.

Başbakanlık Basın Merkezi'nden toplantıya ilişkin yapılan yazılı açıklamada, ''Terörle Mücadele Yüksek Kurulu''nun, Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül'ün başkanlığında bugün öğleden sonra toplandığı hatırlatılarak, şunlar kaydedildi:

''Toplantıda, 17 Temmuz 2006 tarihinde yapılan son Terörle Mücadele Yüksek Kurulu toplantısından bugüne kadar geçen dönemin değerlendirilmesi yapılmış, yürütülen faaliyetler gözden geçirilmiş ve son gelişmelere bağlı olarak alınacak tedbirler görüşülmüştür.

Bu çerçevede, terör örgütünün yurtiçi ve yurtdışındaki faaliyetlerinin sona erdirilmesine, finans kaynaklarının kesilmesi amacıyla kaçakçılıkla mücadele edilmesine ve sınır güvenliğinin artırılmasına yönelik tedbirler değerlendirilmiştir.

Toplantıda, ayrıca Terörle Mücadele Özel Temsilcisi Emekli Orgeneral Edip Başer tarafından ABD'li muhatabıyla yaptığı görüşmeler hakkında kurula bilgi sunulmuştur.

Bölücü terörü ortadan kaldırmaya yönelik kararlılığımız ve terörle mücadelenin tüm ilgili kurumlarımız arasında etkin bir işbirliği ve tam bir uyum içinde sürdürülmesi gerekliliği vurgulanmıştır.''

Kaynak: AA