'Terörle Mücadele Farklı Bir Şekilde Yürüyecek'

'Terörle Mücadele Farklı Bir Şekilde Yürüyecek'

Başbakan Erdoğan, Şırnak'ta 13 Askerin Teröristler Tarafından Şehit Edilmesiyle İlgili Olarak 'Üzüntümüz Büyük. Terörle Olan Mücadele Sürecimiz Çok Daha Farklı Bir Şekilde Yürüyecek' Dedi.

'Terörle Mücadele Farklı Bir Şekilde Yürüyecek'

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Şırnak'ta 13 askerin teröristler tarafından şehit edilmesiyle ilgili olarak "Üzüntümüz büyük. Terörle olan mücadele sürecimiz çok daha farklı bir şekilde yürüyecek" dedi.

Başbakan Erdoğan, Atatürk Havalimanı'nda Ankara'ya hareketinden önce basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Şırnak'ta biri astsubay 12'si er olmak üzere 13 askerin şehit edildiğini belirterek, şöyle konuştu:

"Allah'tan şehitlerimize rahmet diliyorum. Sivillerimize yönelik son saldırıdan sonra bu alçakça terör saldırısında 13 şehidimizin olması gerçekten bizim yüreğimizi dağlayan bir olay oldu. Üzüntümüz büyük. Operasyonlar devam ediyor."

Aynı şekilde İstanbul Avcılar'da da bir olay olduğunu ve bu olayla ilgili takibin devam ettiğini belirten Erdoğan, şunları kaydetti:

"Terörle olan bu mücadele sürecimiz çok daha farklı bir şekilde yürüyecek. Ben de yarın Bakanlar Kurulu'nda arkadaşlarımızla birlikte konuyu tekrar değerlendirerek Terörle Mücadele Yüksek Kurulu'nu toplayıp, kendileriyle arkadaşlarımızın bundan sonraki sürece yönelik neler yapmamız gerektiği hususunu değerlendireceğiz. Ona göre bazı adımları da atacağız."

Kaynak: AA