Teröristler Yayladere'de 2 Kişiyi Kaçırdı

Teröristler Yayladere'de 2 Kişiyi Kaçırdı

Bingöl'ün Yayladere İlçesinde 2 Vatandaşın Terör Örgütü Tarafından Kaçırıldığı, Hakkari'de Patlayıcı Maddeye Basan Bir Vatandaşın da Yaralandığı Bildirildi.

Teröristler Yayladere'de 2 Kişiyi Kaçırdı

Bingöl'ün Yayladere ilçesinde 2 vatandaşın terör örgütü tarafından kaçırıldığı, Hakkari'de patlayıcı maddeye basan bir vatandaşın da yaralandığı bildirildi.

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde yer alan duyuruya göre, Bingöl'ün Yayladere ilçesi dağlık arazi kesiminde izinli olarak orman kesimi yapan iki vatandaşın, teröristlerce dün kaçırıldığı belirtildi.

Hakkari'nin arazi kesiminde dün ot toplarken, terör örgütü mensupları tarafından araziye yerleştirilmiş patlayıcı maddeye basan 1 vatandaş yaralandı.

Güvenlik güçlerince dün Şırnak'ın Güçlükonak ilçesi dağlık arazi kesiminde dört adet law, bir adet roketatar mühimmatı, üç adet 450 gramlık TNT kalıbı ve bir miktar piyade tüfeği fişeği bulunduğu, Siirt'in Eruh ilçesi dağlık arazi kesiminde ise terör örgütü mensupları tarafından araziye yerleştirilen bir adet anti-personel mayının bulunarak etkisiz hale getirildiği bildirildi.