Teröristler, Tunceli'de Bu Kez Köprüyü Havaya Uçurdu (2)

Teröristler, Tunceli'de Bu Kez Köprüyü Havaya Uçurdu (2)

Tunceli'nin Mazgirt İlçesine Bağlı Darıkent Beldesindeki Bir Köprü,teröristlerin Döşediği Bombanın Patlaması Nedeniyle Zarar Gördü.

Teröristler, Tunceli'de Bu Kez Köprüyü Havaya Uçurdu (2)

Tunceli'nin Mazgirt ilçesine bağlı Darıkent beldesindeki bir köprü,teröristlerin döşediği bombanın patlaması nedeniyle zarar gördü.

2 gün önce Darıkent beldesinde Jandarma karakoluna taciz ateşinde bulunarak, beldeye enerji sağlayan trafoyu havaya uçuran terör örgütü PKK bu sefer, beldeye 3 km uzaklıkta bulunan köprüye patlayıcı madde döşeyerek zarar verdi.

Dün saat 21.00 sıralarında Darıkent beldesini Elmalı köyüne bağlayan köprü bir grup terörist tarafından patlayıcı madde döşendi. Patlamanın meydana geldiği sırada kimsenin olmaması nedeniyle can kaybı yaşanmazken, yolda bir süre ulaşım sağlanamadı.

Sabah saatlerinde köye gelen Köy Hizmetleri'ne ait ekipler köprüyü onarmasının ardından yol ulaşıma açıldı.Terör örgütünün bölgede başka yerlerde de eylem düzenleyebileceği ihtimaline karşın güvenlik güçleri bölgede operasyon başlattı.

Öte yandan Tunceli'nin Ovacık, Hozat ve Çemişgezek üçgeninde kalabalık bir terörist grubun eylem hazırlığı içersinde olduğu istihbaratını alan güvenlik güçleri geniş çaplı operasyon başlattı.