Terörist Cenazesinde Olay

Terörist Cenazesinde Olay

"Arin" kod adlı terörist Gerdan Oyman'ın Şırnak'ın Cizre ilçesindeki cenaze töreni sonrasında olaylar çıktı.

Terörist Cenazesinde Olay

Cudi Dağı kırsalında güvenlik kuvvetleri ile çıkan çatışmada ölü ele geçirilen "Arin" kod adlı terörist Gerdan Oyman'ın Şırnak'ın Cizre ilçesindeki cenaze töreni sonrasında olaylar çıktı.

Sabahın erken saatlerinden itibaren İdil Caddesi üzerinde toplanan çok sayıda kişi, cenazenin Cizre'ye gelmesini bekledi. Cizre Belediyesi'ne ait cenaze aracı ile ilçeye getirilen cenaze, Şeyh Sıraç Camii'ne götürüldü. Cenazenin başka bir tabuta konulmasının ardından kadınlar, tabutu omuzlara alarak mezarlığa doğru yürümeye başladı. Kadınların taşıdığı cenaze, sloganlar eşliğinde Asri Mezarlığı'nda defnedildi.

Cenazenin defnedilmesinden sonra İdil Caddesi'nde olaylar çıktı. Caddede toplanarak taş, inşaat malzemeleri ve çöp konteynırlarından barikat kuran bir grup, güvenlik önlemi alan zırhlı araçlara taş ve ses bombaları ile saldırdı. Polis tazyikli su ve gaz bombaları ile müdahale ettiği grubu dağıtmaya çalıştı. Caddedeki olaylar devam ederken, polis ilçe genelinde geniş güvenlik önlemleri aldı. - ŞIRNAK