Terör Haberleri

Terör haber, Terör son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Terör - 17.06.2021
Ceza infaz kanununda değişiklik yapan teklif TBMM Genel Kurulunda kabul edildi
Kamu düzeninin korunması ile kişi, toplum ve kurum güvenliğinin sağlanması veya suç işlenmesinin önlenmesi amacıyla; terör suçları, örgüt kurmak, yönetmek veya örgüte üye olmak suçları ile örgüt faaliyeti kapsamında işlenen suçlardan mahkum olan veya tehlikeli halde bulunan ya da dışarı ile iletişiminin kurum güvenliği açısından tehlikeli olabileceği değerlendirilen hükümlülere gelen veya bu hükümlüler tarafından gönderilen mektup, faks ve telgraflar dijital olarak kaydedilebilecek veya fiziki olarak saklanabilecek.
Terör - 17.06.2021
Kolombiya, askeri birliğe düzenlenen bombalı saldırıdan Ulusal Kurtuluş Ordusu'nu sorumlu tuttu
Kolombiya Savunma Bakanı Diego Molano düzenlediği basın toplantısında, saldırının cezasız kalmayacağını belirterek, "Bu eylem ELN tarafından yapıldı, onlar teröristtir, yurt dışında barış temsilcisi kılığına giremezler.
Terör - 17.06.2021
Hükümlülerin iletişimiyle ilgili hükümler içeren Ceza ve Güvenlik Tedbirlerini İnfazı hakkında Kanun Teklifi kabul edildi
Suç işlenmesinin önlenmesi amacıyla terör suçları, örgüt kurmak, yönetmek veya örgüte üye olma suçları ile örgüt faaliyetleri kapsamında işlenen suçlardan mahkum veya tehlikeli halde ya da dışarı ile iletişiminin kurum güvenliği açısından tehlikeli olabileceği değerlendirilen hükümlülere gelen veya hükümlü tarafından gönderilen mektup, faks ve telegraf kaydedilebilecek veya saklanabilecek.
Terör - 16.06.2021
Nijerya'da terör örgütü Boko Haram'ın saldırısında 3 asker hayatını kaybetti
Batı Afrika ülkesi Nijerya'nın kuzeydoğusunda, terör örgütü Boko Haram'ın askeri üsse düzenlediği silahlı saldırıda 3 asker yaşamını yitirdi.
Terör - 16.06.2021
Biden, Rusya Devlet Başkanı Putin ile görüşmesini değerlendirdi: (1)
Biden, Afganistan'da terörün yeniden ortam bulmasını önlemenin de iki ülkenin yararına olacağını dile getirdiğini belirterek, Ukrayna'nın toprak bütünlüğünün korunması ve Belarus konusunun da görüşüldüğünü aktardı.
Terör - 16.06.2021
TBMM Genel Kurulunda CHP, HDP ve İYİ Parti'nin grup önerileri kabul edilmedi
Akçay, Türkiye'nin hem darbe girişimiyle, hem ekonomik saldırılarla hedef alındığını, türlü oyunların denendiğini ancak Türkiye Cumhuriyeti'nin ve Türk milletinin dirayetinin şer oyunlarını bozduğunu ve bozmaya da devam edeceğini ifade etti. Akçay, şunları söyledi: "Ülkemizi hedef alan bu saldırıları yok sayanlar emperyal odakların iş birlikçileridir. Çok sayıda devlet tarafından yönlendirilen, desteklenen, finanse edilen PKK'ya 'terör örgütü' diyemeyenlerin iddiaları kale alınamaz.
Terör - 16.06.2021
Kerkük'te DEAŞ operasyonunda 6 terörist yakalandı
Irak'ın Kerkük kent merkezinde düzenlenen operasyonda terör örgütü DEAŞ mensubu 6 teröristin yakalandığı belirtildi.
Terör - 16.06.2021
Hamaney: "ABD, İngiliz ve kontrollerindeki basın seçimlerin meşruiyetinin sorgulanması için yoğun çaba içinde"
İran karşıtı basın ve siyaset organlarının halkı seçimlerden uzaklaştırmanın çabası içinde olduğunu dile getiren Hamaney, şöyle devam etti: "İran'ın seçimdeki coşku ve heybetini göstermemesi için her şeyi yapıyorlar. Seçim ile meyve sandığını birbirinden ayırt edemeyen halka sahip olan ülkeler 24 saat yaptıkları canlı yayınlarla İran'daki seçimlerin demokratik olmadığını söylüyor. Kabile yönetimine sahip olan bu ülkelere seçimlerin kokusu dahi ulaşmamıştır." Adaylar arasında yapılan televizyon tartışmalarının seçimlerin rekabet içinde geçtiğinin bir göstergesi olduğunu ileri süren Hamaney, "Halkın şikayet etmeye hakkı vardır fakat sandığa küsmek sorunları çözmez. Halkı seçimlerden soğutanlar rejimi zayıflatmanın ve ülkeyi teröristlerin hareket alanına çevirmenin peşindeler.
Terör - 16.06.2021
TBMM Genel Kurulu toplandı
Herhangi bir meselede hiçbir örgütün ve devletin Türkiye üzerinde tahakkümünün olamayacağını dile getiren Akçay, "ABD, Türkiye ile oyup oynamayı bir kenara bırakmalı ve gerçekten müttefikse bunun gereklerini yerine getirmelidir. Terör örgütlerine desteğini çekmelidir.
Terör - 16.06.2021
Balyoz sanığı 7 kişinin beraati bozuldu (2)
"Kanun koyucu hazırlık hareketlerini de cezalandırma yoluna gitmiştir" Gerek terörle mücadelenin gerekse darbe yargılamalarının, mahiyetinden kaynaklanan güçlükleri olduğu belirtilen gerekçede, şöyle devam edildi: "Başarıya ulaşmış bir darbenin yargılanması ne denli güç ise icrasına başlanmış bir darbenin başarılı olamama ihtimalinde bile korunan değerlere, anayasal demokratik düzene verdiği zararlar tecrübe edilmiş gerçeklerdir.
Terör - 16.06.2021
Son dakika gündem: FETÖ hükümlüsü emniyet müdürleri, MİT görevlisini yasa dışı yolla dinledikleri iddiasıyla hakim karşısında
Gelen son dakika haberlerine göre Adana'da, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubunu yasa dışı yolla dinledikleri ileri sürülen ve Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturması kapsamında hüküm giyen eski Adana İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ve terörden sorumlu emniyet müdür yardımcısı İsmail Bilgin'in 25'er yıla kadar...
Terör - 16.06.2021
FETÖ sanığı eski emniyet müdürü: Ceza gerektirecek delil yok
Ankara'da, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında birçok dosyadan araması bulunan eski emniyet müdürü Hüsrev Salmaner, 8 Ekim 2020'de Etimesgut ilçesinde örgütün 'gaybubet evi'nde yakalandı. Artvin'de 2011-2014 yıllarında İl Emniyet Müdürlüğü yapan Salmaner, sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. FETÖ'nün 'altın nesil' olarak nitelendirdiği isimler arasında olan Salmaner hakkında, 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan dava açıldı.
Terör - 16.06.2021
Fransa'nın Afrika siyaseti türbülansta
Fransa'nın iç politikasında, radikal gruplarla uluslararası bir mücadele sürdürdüğüne dair propagandası için araçsallaştırdığı Barkhane Operasyonu Çad, Nijer, Burkina Faso, Mali ve Moritanya devletleriyle ortaklaşa sürdürülüyordu. 2013 yılının Ocak ayında dönemin Mali Cumhurbaşkanı Dioncounda Traore bölgede gitgide gücü artan El Kaide ve DEAŞ tehdidine karşı "tarihi müttefik" addettiği Fransa'ya seslenmiş, aynı yılın Şubat ayında Fransa Eski Cumhurbaşkanı François Hollande Mali'ye giderek, kendi ifadesiyle "İslamcı terör" tehdidine karşı birlik çağrısını duyurmuştu.
Terör - 16.06.2021
Somali'de Eş-Şebab'a ait bir kamp ele geçirildi
Doğu Afrika ülkesi Somali'de Eş-Şebab terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda, örgüt üyelerinin kullandığı bir kamp ele geçirildi.
Terör - 16.06.2021
Yeni Zelanda'da Terörizm ve Şiddete Varan Aşırıcılıkla Mücadele toplantısı sona erdi
KUALA Yeni Zelanda'da 15 Mart 2019'da camilere yönelik terör saldırısının yaşandığı Christchurch kentinde dün başlayan "Terörizm ve Şiddete Varan Aşırıcılıkla Mücadele" konulu toplantının kapanış oturumu yapıldı.
Terör - 16.06.2021
MSB, Irak'ın kuzeyindeki Pençe-Yıldırım ve Pençe-Şimşek operasyonlarında tespit edilen 5 PKK'lı teröristin daha etkisiz hale getirildiğini açıkladı.
MSB, Irak'ın kuzeyindeki Pençe-Yıldırım ve Pençe-Şimşek operasyonlarında tespit edilen 5 PKK'lı teröristin daha etkisiz hale getirildiğini açıkladı.
Terör - 15.06.2021
TBMM Genel Kurulu
İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, terörle mücadele başta olmak üzere devletin ve milletin huzur ve güvenliğini sağlamak için çalışan Jandarma Teşkilatının kuruluş yıl dönümünü kutladı, aziz şehitleri rahmetle andı.
Terör - 15.06.2021
Katar Dışişleri Bakanı Al Sani, ülkesinin Mısır ile ilişkilerinin olumlu yönde ilerlediğini söyledi
Katar-Mısır ilişkilerinin normalleşme süreci "Terör gruplarını desteklediği" suçlamasıyla 5 Haziran 2017'de Katar ile tüm diplomatik ilişkilerini kesen ve bu ülkeye ekonomik ambargo uygulamaya başlayan Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Bahreyn ve Mısır, 41.
Terör - 15.06.2021
FETÖ'nün TÜBİTAK yapılanmasına operasyon: 6 gözaltı
Kocaeli merkezli İstanbul, Bursa ve Muğla'da FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün TÜBİTAK yapılanmasına yönelik düzenlenen operasyonda 6 şüpheli gözaltına alındı.
Terör - 15.06.2021
Son dakika haber... Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, Şuşa Beyannamesini imzaladı
Taraflar, Türkiye ile Azerbaycan arasındaki ilişkilerin mevcut seviyesinin genel bölgesel ve uluslararası barış ve istikrara katkıda bulunmakta olduğunu, ilişkilerin sadece iki ülkeye değil, aynı zamanda bölgeye barış ve istikrar getirerek, başta bölge ülkeleri olmak üzere uluslararası toplumun huzur, barış ve çıkarlarına da hizmet edeceğini vurgular." Azerbaycan, Türkiye'nin terörizme karşı yürüttüğü mücadeleyi kati surette destekleyecek Beyannamede, tarafların, bölgesel ve uluslararası istikrar ve güvenliği olumsuz etkileyen çeşitli tehdit ve çağrılara, özellikle terör, onun tüm şekil ve tezahürlerine, finansmanına, aynı zamanda kitle imha silahlarının yayılmasına, organize suçlara, kara para aklanmasına, uyuşturucu kaçakçılığına, insan ticaretine, yasadışı göçe karşı mücadele alanında ortak çaba ve iş birliklerini genişletecek ve derinleştirecekleri kaydedildi.
Terör - 15.06.2021
Son dakika haberleri: Hakkari'de terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda ele geçirilen patlayıcı imha edildi
Son dakika haberleri... Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda teröristlerce kullanılmış mevziye gömülü el yapımı patlayıcı ele geçirildi.
Terör - 15.06.2021
Kılıçdaroğlu, CHP TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (3)
Türkiye'de tutuklu yargılanan ABD'li rahip Andrew Craig Brunson'un bir telefonla serbest bırakıldığını söyleyen Kılıçdaroğlu, "Siz Cumhuriyet tarihinde böyle bir rezalet gördünüz mü, görmediniz mi? Bunun adalet neresinde? Biz yeniden yurtta barış dünyada barış politikasına döneceğiz. Bölgemize barışı getireceğiz. Terörü bitireceğiz.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Terör Haberleri | Terör Haber - Haberler - Sayfa 3 - Terör haberleri, son dakika terör haber ve gelişmeleri burada. Son dakika haberi: Konya merkezli 5 ilde FETÖ operasyonu: 20 gözaltı kararı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 19.6.2021 09:24:38. #1.15#

title