Terör Zirvesinden Kararlılık Çıktı

Terör Zirvesinden Kararlılık Çıktı

Erdoğan Başkanlığında Gerçekleştirilen Güvenlik Toplantısına İlişkin Yapılan Yazılı Açıklamada, 'Terörle Mücadelenin Ülke Gündemindeki En Öncelikli Konu Olduğu' Bir Kez Daha Teyit Edildi.

Terör Zirvesinden Kararlılık Çıktı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen güvenlik toplantısına ilişkin yapılan yazılı açıklamada, ''toplantıda terörle mücadelenin ülke gündemindeki en öncelikli konu olduğunun bir kez daha teyit edildiği, bu konunun tüm çıkarların ve her türlü siyasi mülahazaların üstünde olduğu hususunda kimsenin kuşkusunun bulunmaması gerektiği'' kaydedildi.

Başbakanlık Basın Merkezi'den konuya ilişkin yazılı açıklamada şöyle denildi:

''Sayın Başbakanımızın başkanlığında Sayın Genelkurmay Başkanı, Sayın Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı, Sayın İçişleri Bakanı, Sayın Kara Kuvvetleri Komutanı ve Sayın Jandarma Genel Komutanı'nın katılımıyla, Başbakanlık'ta bugün yapılan toplantıda, bölücü terör örgütünün faaliyetleriyle mücadele başta olmak üzere genel güvenlik konuları ele alınmıştır.

Toplantıda, terörle mücadelenin ülkemizin gündemindeki en öncelikli konu olduğu bir kez daha teyit edilmiş, bu konunun tüm çıkarların ve her türlü siyasi mülahazaların üstünde olduğu hususunda kimsenin kuşkusu bulunmaması gerektiği kaydedilmiş, halkımızın terör eylemlerine karşı her zaman birlik ve beraberlik içinde olduğunun görüldüğü memnuniyetle not edilmiş ve bu dayanışma ruhunun ve kararlılığın devam ettirilmesinin önemine dikkat çekilmiştir.

Toplantıda, terörle mücadelede hükümetimiz, TSK ve güvenlik kuruluşları arasındaki çalışmaların tam bir uyum ve eşgüdüm içerisinde yürütüldüğü bir kez daha tespit edilmiştir.

Terörizmle mücadele, her zaman olduğu gibi demokrasi ve hukukun üstünlüğü temelinde, ancak büyük bir kararlılıkla ve tüm ilgili kurumlarımızın ortak katkısı ve işbirliği ile sürdürülecek, ülkemize yönelik tehdidin üstesinden gelinecektir.''

Kaynak: AA