Terör Zanlıları Sağlık Kontrolünden Geçirildi

Terör Zanlıları Sağlık Kontrolünden Geçirildi

Operasyonda, PKK Yurtsever Gençlik Cephesi'ne Mensup Oldukları İddiasıyla Gözaltına Alınan 3'ü Bayan 10 Kişi, Bu Gece Sağlık Kontrolünden Geçirildi.

Terör Zanlıları Sağlık Kontrolünden Geçirildi

Samsun Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından düzenlenen operasyonda, PKK Yurtsever Gençlik Cephesi'ne mensup oldukları iddiasıyla gözaltına alınan 3'ü bayan 10 kişi, bu gece sağlık kontrolünden geçirildi.

Samsun Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nün dün 3 ayrı eve düzenlediği operasyonda aralarında PKK Yurtsever Gençlik Cephesi Karadeniz sorumlusu olduğu iddia edilen A.E.'nin de bulunduğu 19 kişi gözaltına alınmış, 9 kişi ifadelerinin alınmalarının ardından serbest bırakılmıştı. Çok sayıda örgütsel doküman ile birlikte yakalanan 3'ü bayan 10 kişinin Samsun Emniyet Müdürlüğü'nde sorgulamaları devam ediyor. Savcı, soruşturma kapsamında zanlıların sorgulanmaları için pazar gününe kadar süre verirken, 10 kişi saat 22.15 sıralarında Samsun Emniyet Müdürlüğü'nden Adli Tabiplik Binası'na götürülerek sağlık kontrolünden geçirildi. Zanlılar, ardından tekrar Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

Olayla ilgili soruşturmanın çok kapsamlı olarak devam ettiği öğrenildi.

(MAY-OK-Y)

Kaynak: İHA