Terör Saldırısı - Şehzade ve Damat İbrahim Paşa Camilerinde Hasar

Terör Saldırısı - Şehzade ve Damat İbrahim Paşa Camilerinde Hasar

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Patlamada zarar gören araçların götürülmesi Hasarlı camide temizlik çalışmaları İstanbul'daki terör saldırısı Saldırının meydana geldiği bölgedeki Şehzade ve Damat İbrahim Paşa camilerinde hasar oluştu Fatih Vezneciler'deki terör saldırısı nedeniyle Şehzade ve Damat İbrahim Paşa camilerinde hasar meydana geldi.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ :
Patlamada zarar gören araçların götürülmesi
Hasarlı camide temizlik çalışmaları İstanbul'daki terör saldırısı
Saldırının meydana geldiği bölgedeki Şehzade ve Damat İbrahim Paşa camilerinde hasar oluştu
Fatih Vezneciler'deki terör saldırısı nedeniyle Şehzade ve Damat İbrahim Paşa camilerinde hasar meydana geldi.

Çevik kuvvet aracına yönelik bombalı araçla yapılan saldırı sonucunda patlamanın etkisiyle çevredeki bazı camiler, iş yerleri ve araçlar da hasar gördü.

Şehzadebaşı Caddesi'ndeki Şehzade Camisi ve külliyesinin camları kırılırken, çerçeveler düştü, duvardan parçalar söküldü.

Durumun bildirilmesi üzerine İstanbul Büyükşehir Belediyesine bağlı ekipler ve temizlik görevlileri, camiye gelerek temizlik yaptı. Cam kırıkları süpürüldü, molozlar kaldırıldı.

Temizlik çalışmalarının ardından cami tekrar ibadete açıldı. Camideki tadilat çalışmaları ise sürüyor.

Öte yandan Vezneciler'deki Damat İbrahim Paşa Camisi'nde de hasar meydana geldi. İbadete kapatılan camide temizlik ve tadilat çalışmaları yapılıyor. Caminin önünde güvenlik şeridi oluşturan polisin bekleyişi sürüyor.

Patlama nedeniyle bölgedeki İstanbul Üniversitesinin fakülteleri, Doğu Türkistan Vakfı, kapalı bir otel ve bazı iş yerlerinde de hasar oluştu. Binaların duvarlarından parçalar dökülürken camlar kırıldı.

Polis çevrede geniş güvenlik önlemleri alırken, bölgedeki hasar tespit çalışmaları devam ediyor.

Kaynak: AA